Jak se uspořádat ve 2KK

24.10.20 08:24

Jak se uspořádat ve 2KK

Ahoj :) poprosila bych o radu. Čekáme miminko s přítelem.
Do budoucna řešíme jak se zde usporadame, jelikož přítel chodí na noční směny, dělá řidiče, takže ten spánek potřebuje.
Chtěli jsme z ložnice udělat potom pokojíček a my by jsme se přesunuli do obýváku na gauč. Ten máme zároveň spojen s kuchyní.
Jen si moc neumím představit jak zde bude spát :lol: :D
Udělali by jste to takhle nebo nějaké nápady či rady, jak to máte vy? :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8225
24.10.20 08:29

Přestěhovala bych se do většího :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19224
24.10.20 08:30

Do urciteho veku, cca nastupu do skoly bych udelala jeden pokoj spaci a druhy hraci/obyvaci. A kdyz by mimco plakalo, sel by si muz lehnout do obyvaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32157
24.10.20 08:46

Nejde z toho svépomocí udělat dva plus jedna? Teď může chodit spát do toho odděleného pokoje, který je zatím ložnice, v budoucnu bude dětský, ale až dítě příp. děti budou větší, těžko jim bude půl dne blokovat pokoj, než se vyspí. Spát v obýváku spojenem s kuchyní si taky představit nedovedu. Je hodně možností, jak prepazit a částečně odhlucnit místnosti, aniž by se zasahovali do jádra, bytový architekt s tím poradí. My jsme řešili něco podobného, ale u mnohem většího, jen blbě řešeného bytu. Připrav se ale na to, že i když se úpravy zdají na první pohled jednoduché, spolkne to dost peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
655
24.10.20 09:19

Tak přítel by měl spát v tom odděleném pokoji. Když bude spát po noční, nemůže být přeci v obýváku spojeném s kuchyní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60878
24.10.20 09:22

@Misicka1230 bude spát v obýváku a ty s ditkem budeš v pokojíčku :mrgreen: úplně jednoduché :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 09:33

My máme 2kk a problémy nejsou žádné. Vyrůstala jsem v rodinném domě, manžel ve velkém bytě. Dělat dětský pokoj je absolutní nesmysl i se školákem. Ložnici máme společnou, ve druhé místnosti obývák s kuchyní, herním a studijním koutkem. Manžel pracuje z domova, je ajťák, já jsem bývalý kantor, který učí trvale dítě doma. Na mimino si pořiďte pojízdný košík a manžela můžeš nechat v klidu vyspat v ložnici. Nedělej z toho tragédii, jestli máte cca 60 m2, tak se ve třech bez problémů poskládáte.

• Citovat
  • Nahlásit
73
24.10.20 10:22

Ahojky, my taky čekáme miminko a máme 2KK. Podle mě dělat teď z jedné místnosti pokojíček je blbost, počkala bych. Já osobně si nedokážu představit, že bych hned svoje mimčo neměla na noc u sebe. Ale uvidíte časem, já z toho taky byla hrozně nervózní, teď jsem vlastně celkem ráda, že budeme všichni pohromadě, myslím si, že tak ty dva roky se to dá zvládnout. Pak už bych rozhodně chtěla alespoň jednu místnost navíc. Ale pokud se v tom tak nebudete cítit, tak přestěhovat se můžete přeci kdykoliv… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
24.10.20 10:47
@Anonymní píše:
My máme 2kk a problémy nejsou žádné. Vyrůstala jsem v rodinném domě, manžel ve velkém bytě. Dělat dětský pokoj je absolutní nesmysl i se školákem. Ložnici máme společnou, ve druhé místnosti obývák s kuchyní, herním a studijním koutkem. Manžel pracuje z domova, je ajťák, já jsem bývalý kantor, který učí trvale dítě doma. Na mimino si pořiďte pojízdný košík a manžela můžeš nechat v klidu vyspat v ložnici. Nedělej z toho tragédii, jestli máte cca 60 m2, tak se ve třech bez problémů poskládáte.

ložnice společná i se školákem třeba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8762
24.10.20 10:58

Také si myslím, že dítě potřebuje pokoj na spaní tak od 8-9 let (naše osmiletá se vyloženě těší na víkendy u mě v ložnici, nejraději by spala u mě pořád). Do té doby je většina dětí co znám v noci nejšťastější u rodičů. Takže oddělený pokoj spací, a v obýváku vyhradit dítěti hrací koutek (a časem i pracovní koutek). Prostě v obývákokuchyni se žije, hraje, pracuje, a v odděleném pokoji se spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14578
24.10.20 11:53

Mimino nepotřebuje pokojíček, potřebuješ zajistit prostor, kde se tvůj partner vyspí - takže primárně chcete odhlučnit ložnici a zařídit přebalovák a úložné prostory na dětské věci a hrací koutek a spaní pro tebe v obyváku - v obou případěch s takovým tím nástavcem na mimino - jak v ložnici, tak pokoji, s tím že holt když to půjde, tak budete všichni v ložnici, když to nepůjde, tak ty a dítě bude v pokoji. Další variantou je něco na kolečkák - košík, postýlka, kolíbka -velké tak aby se do toho dítko vešlo alespoň v prvním roce. Jen tím budeš holt šoupat tam a zpět.

Velmi rychle zjistíš, že chceš mít mimino co nejblíže, protože ti to zjednodušší vstávání v noci. Zároveń se pak v tom prostoru s dítětem může vyspat třeba babička, co vám bude dítko hlídat přes noc a ložnice zůstane pro vás.

Samostatný pokojík má smysl začít nejdřív řešit po té, co dítě se večer nají a bude spát celou noc. Což nebude dřív jak za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 12:18
@Veru1987 píše:
ložnice společná i se školákem třeba?

S domškolákem a bez problémů.

• Citovat
  • Nahlásit
944
24.10.20 12:38

My byli ve 2kk do cca 3 let dcery a úplně v pohodě. Měli jsme ložnici, kde jsme spali všichni tři a obývák, kde měla dcera hrací kout. Teda spíš celý hrací obývák. Když spala dobře, byli jsme všichni v ložnici, když měla horší období, přesunula jsem se já s ní, nebo naopak manžel do obýváku. Žádný problém. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10556
24.10.20 12:51

Kolik m2 to má? V ložnici bych nechala normální letiště ještě minimálně 1-2 roky, do obýváku pořídila kvalitní rozkládací gauč, a do obou místností pořídila malou postýlku (těch 120×60 se vejde skoro všude). Přebalovat se dá na posteli nebo na zemi na přebalovací podložce za pár korun. Na dítě ti v podstatě stačí na postýlce navázaný kapsář, kam dáš plíny, ubrousky a pár kousků čistého oblečení.
Pokojíčky pro miminko jsem upřímně dodnes nepochopila (chápu to tam, kde jsou plonkové místnosti a nějak to ti lidi zařídit musejí, ale v malých prostorách naprosto zbytečné).
Když bude dítě hůř spát nebo nebudeš moct kojit a budeš v noci řešit mléko apod., tak budeš s dítětem v obýváku/kuchyni. Když bude dítě usínat třeba v 18h, tak ho dáte spát do ložnice do postýlky a třeba ve 22h si ho přeneseš. O víkendu si budete moct celá rodinka lehnout spolu na letiště.
Vykašli se na pokojíček a udělejte si co nejvariabilnější bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
24.10.20 12:53
@martina.se píše:
@Misicka1230 bude spát v obýváku a ty s ditkem budeš v pokojíčku :mrgreen: úplně jednoduché :think:

Udělala bych to naopak. Kuchyňoobývák a spací prostor-loznice s postylkou. Mimino víc nepotřebuje. Když bude chlap vyspavat noční, tak bude zalezlej v ložnici a ty můžeš s dítkem vesele fungovat, vařit a cokoliv delat v té kuchyni s obyvakem. Hrací deku na zem, víc netřeba. Až bude dítko potřebovat vlastní pokoj, tak to bude jiné, ale na to je ještě spousta času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama