Jak se v tom vyznat proteiny, suplementy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 07:06
Jak se v tom vyznat proteiny, suplementy

Ahoj holky, je tedy někdo, kdo se vyzná v proteinech.. A dál by mi nezaujatou radu?

V každém obchodě i fitku. Mi doporuči samozřejmě jejich značku..

Každopádně kemne 175.. 65.. Chtela bych ještě trošku shodit (cm) nosím teď M.. Cm mi nejdou dolu.. Od léta co cvičím shem shodila cca 3kg a jen asi 3cm v pase a bocích…

Můj jídelníček není slavný.. Ale tady to jde nejpomalejší (léčím se s poruchou příjmu potravy) proto se i ptám na vhodné proteiny a jiné…

Jakou značku vybrat? Kolikrát denně?

Aktuálně můj den:

• spalovač se zeleným čajem
  1. ovesná kase s proteinem
  2. ovoce
  3. 1/2 porce oběda (víc nedám)
  4. druhá půlka na svačinu

Cvičení protein po cvičení
Večeře sýr, zelenina
Noční protein..

Proteinů a ovesných kaši zařazují dost.. Ale nech i vyhazovat peníze za něco co třeba vůbec nemá dobře složení.. Nebo to nemám řešit…
Podotýkám, že místo proteinů jsem se snažila jist jogurty.. Ale tělo to nezvladalo..

Dekuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 08:08

Ahoj, nejsem odborník, ale taky jsem si prošla poruchou příjmu potravy od 11-20 let aniž by to okolí zaregistrovalo, nicméně teď je mi 27 a cítím se o 100% lépe…

Co mi pomohlo? Jíst pestře! Zkoukla jsem desítky dokumentů o zdravé stravě, přečetla mnoho knih a ve výsledku jsem vyřadila polotvary, maso, omezila mléčné produkty a colu (pila jsem hektolitry cola zero)…to byly mé spuštěče, po nich jsem měla hrozné stavy a chutě a nezvládala jsem to… Zařadila nespočet zeleniny, ovoce a hlavně přírodních produktů (tofu,luštěniny,oříšky,sušené ovoce…).

Jen tak mimochodem, řešením nějakých cm v bocích a chorobným hlídáním jídelníčku se toho nikdy nezbavíš, ten hlas uvnitř hlavy tě bude ovládat, dokud se od toho neoprostíš. A btw protein najdeš hodně v luštěninách a některé zelenině, stačí zagooglit, ale nevím co myslíš vhodným proteinem.

SussieS
Závislačka 3894 příspěvků 06.01.19 08:23

Jíš malinko, ale když budeš pomalu navyšovat příjem, půjde to a pak budeš i hubnout. Teď má tělo pořád tendenci šetřit, ale to asi víš. K původní otázce - potreninkový protein bych volila CFM, například od Promin, Amix nebo Extrifit. Můžeš ho dávat bez problému i na noc, ale pokud bys chtěla vyloženě něco jiného tak micellar. Ale u běžných cvičenců není potřeba rozlišovat

SussieS
Závislačka 3894 příspěvků 06.01.19 08:27

A kolikrát denně - ideálně po tom tréninku a klidně ráno třeba na ochucení do té kaše, při pečení nebo tak. V netreninkovy den večer. Ale víckrát denně bych se na to vyprdla a snažila se zařazovat normální jídlo. Je to doplněk, ne náhrada jídla a obzvlášť ve tvém stavu je důležité naučit se přijímat klasické jídlo :kytka:

tasa
Echt Kelišová 9319 příspěvků 06.01.19 08:34

Pardon se vtirnu a ulozim

kam2
Závislačka 3554 příspěvků 06.01.19 10:02

Jíš málo a špatně. Suplementy vůbec nepotřebuješ, resp.ne na to domácí hopsání před tv. Zapracovala bych na jídelníčku jako takovém. Spalovače jsou na nic, to si raději dej ten zelený čaj samotný. Proteinová kaše je pořád jen ovesná kaše, lepší je si udělat doma klasickou kaši a naházet si do toho třeba ovoce, skořice je fajn nakopávač a přírodní. Možností je spousta.

Proteiny většině lidí chybí. Hlavně ženám, proto je fajn je zařadit. Jako druhou večeři ho klidně zařaď. Ze značek ti doporučím klidně CFM od prom-in. Ale to je takový už spíš pro budovatele svalů (sportovci) není chuťově třeba dobrý jako od white. Ten by ti podle mě stačil.
Jediné smysluplné suplementy jsou protein a bcaa. Jinak všechno ostatní jsou vyhozené peníze. /ještě sacharidák, ale ten je spíš pro chlapy)

Jinak co se týče tebe, doporučovala bych najet na postupnou změnu jídelníčku jako takovou.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 06.01.19 10:07

Prosím te. Máš 175/65kg,velikost M a do toho poruchu příjmu potravy. Kam bys chtěla hubnout? K velikosti XS nebo S? Vždyť jsi naprosto normalni stihla holka. Život není jen o jídle a hubnutí. Byt tebou se na všechny hubnoucí snahy vykašlu (je to pro tebe evidentně cesta do pekel) a začnu konečně žít, ne jen zivorit a přežívat. ;) A souhlasím s tím, že jídelníček je teda hodně chaby. Svou sílu bych soustředila raději k tomu, naučit se zase zdrave jist.

Váš příspěvek
Reklama