Jak se Vám bydlí s předzahrádkou?

Anonymní
20.1.20 14:59

Jak se Vám bydlí s předzahrádkou?

Ahoj, chtěla bych s Vámi probrat bydlení s předzahrádkou? Jak velkou máte? Jak ji využít? A zda něco vadí vaším sousedům?
Teprve se nam byt staví, budeme mít 90 m2. A rada bych tam měla posezení, bazének atd. Ale je to novostavba, celkem 39 bytu takže menší ale i tak y mě zajímají informace z praxe, od Vas, co uz předzahrádku u městského bytu máte :palec: :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Pvln34
20.1.20 15:10

Hodne záleží co bude vedľa tej predzshradky - cesta/ rušný chodnik/ výhľad do lesa?
Známa predzahradku ma, menší, sadi si kvety a nejakú zeleninu. Jej suseda ma pred predzahradkou práve chodník, tak tam nemá nič.
Mne by asi vadilo byť v bazéne, 2m od ludi na chodníku. Tak jedine nejaky plot / živé stromy, at mate trochu súkromia :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 15:13

Ja 20 let bydlela v bytovce se zahrádkou 100m², a teda měli jsme tam vsechno :lol: posezeni, strom, kytky, pískoviště, houpačka, bazenek, v lete i stan :mrgreen: tenkrát mi to přišlo v pohode.. :lol: ted si to neumím predastavit kdyz mame jen zahradu cca 500m²,nepocitam stani na auto, zastavenou plochu atd.
Ale určitě to stačí a lepsi než nic.. Se sousedy to bude stejný jako kdekoli jinde.. Měli jsme mezi sousedama tuje a v pohodě, stejně jako ted v rd :nevim:
Otázka teda je jestli to je řadovka, nebo nad vama bude jeste někdo? Takhle to ma znama a na zahradu skoro nechodi.. Cumi jim tam zezhora, kouri na balkoně, hází vajgly.. Ale jestli jde jen o byty vedle sebe tak bych se toho nebála

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 15:18

Jo, ja pochopila, ze ta zahrádka ma 90m² :oops: a normálně to bude oplocený ne jako hned u silnice bez plotu a par metru..
Neco takovyho jsem pochopila http://www.anglickyresort.cz/…42.jpg/-1024

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 15:24
@Anonymní píše:
Jo, ja pochopila, ze ta zahrádka ma 90m² :oops: a normálně to bude oplocený ne jako hned u silnice bez plotu a par metru..
Neco takovyho jsem pochopila http://www.anglickyresort.cz/…42.jpg/-1024

Ano zahrádka bude mít celkem 90m2.
Bude to na Praze 6, klidnejsi oblast. Oplocené, mezi sousedy stromky.

• Citovat
  • Nahlásit
7225
20.1.20 15:24

Byla jsem na návštěvě u kamarádky, která měla pronajatý byt v komplexu, kde právě přízemní byty měly i předzahrádku. Bylo to hrozný. Že budeš mít minimálně jednoho souseda po straně, s tím se asi počítá. Ale tady ty předzahrádky ještě navíc byly téměř až k chodníku a jako bonus jsme je ze druhého patra měly jako na dlani. Bylo hezky, ale nevšimla jsem si, že by někdo z nich na té předzahrádce seděl, měli tam maximálně stolek a židličky, všude dvoumetrové rohože a různé stínící markýzy, aby na ně nebylo vidět, takže tam byli zalígrovaní jak v zákopech. Takže opravdu záleží na konkrétním provedení, abys tam měla aspoň trochu soukromí, jinak je to dobré spíš na věšení prádla a rychlé venčení psa :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 15:26
@Anonymní píše:
Neco takovyho jsem pochopila http://www.anglickyresort.cz/…42.jpg/-1024

Ano přesně jako mate na fotce. Ale nad mama bude vždy jedno patro byt. Tedy být se zahradou, každý cca 100 m2 a nad těma bytama dole je vždy jeste v patře. Snad nám nebudou házet ty vajgly dolů. To bych to pak resila s SVJ :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
158
20.1.20 15:43

Ja bych treba nechtela zahradku, kde na me budou koukat sousedi z horniho patra a klepat mi tam na ni z okna kdovi co. To uz bych radsi bydlela v tom horejsim patre a mela treba terasu, tak to vetsinou byva, ze z jedne strany je predzahradka pro byty v prizemi a z druhe strany terasa pro byt nad nimi. Tohle by byl, pro me jen placek bez spetky soukromi na kterym bych jen musela navic kazdej mesic sekat travu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 15:58

Ja jsem zrovna typ, co nevychází ma zahradu kdyz tam jsou sousedi :mrgreen: ale mame to uz uzpusobeny, ze na sebe moc nevidíme, zaprve tuje za druhé oni maj tu relaxační zónu tam kde nam stoji dům a my tam kde stoji jim.. Takže kdyz oni sedi třeba s detma u pískoviště a my taky tak jsme nejdal od sebe co můžeme být :lol: navíc tam stoji ty domy, takže na sebe moc nevidíme..
No a ikdyz teda domy mame tak, ze jsou na straně kde je relaxacni zona, tak nemáme okna tak, ze bysme si cely den čuměli do zahrady.
No a představa, ze nekdo bydlí nademnou a stoji u okna, nebo na balkoně a cumi na mě jak sekam trávu, sázím kytky, hraju si s dětma.. Tak si vycihnu od kolika do kolika jsou v práci a chodim tam jen v ten čas :mrgreen: ale ja jsem dost introvert takže mne úplně nejvic vadi, kdyz jdu ven neco delatca soused treba neco prohodí.. Kdyz se jen vidime a pozdraví je mi to fuk, ale ma potřebu nejak konvertovat radsi zdrham :mrgreen: takze bych se spis bala, ze nademnou bude nekdo takovej :lol: nejvic nesnáším ty „vtipalky“ ktery videj na zahradě souseda něco dělat a neodpusti si rádoby vtipnou poznámku dělej to pořádně apod. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
24610
20.1.20 17:51

Muj muz tomu rika vezenske vybehy v cene par milonu. :mrgreen:
Me prijde ujete mit zahradku a postavit si kolem trimetrovou betonovou zed ci tu pidiplochu jeste zmensit porostem ziveho plotu, hlavne aby nikdo nevedel, ze tam jsem a co tam delam. Ja treba na bydleni v rodinnych domech vzdy ocenovala tu sousedskou neanonymitu, moznost pokecat si pres plot se sousedy ci kolemjdoucimi. Zavrena jak v kleci muzu byt v panelaku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 18:05
@Svistice píše:
Muj muz tomu rika vezenske vybehy v cene par milonu. :mrgreen:
Me prijde ujete mit zahradku a postavit si kolem trimetrovou betonovou zed ci tu pidiplochu jeste zmensit porostem ziveho plotu, hlavne aby nikdo nevedel, ze tam jsem a co tam delam. Ja treba na bydleni v rodinnych domech vzdy ocenovala tu sousedskou neanonymitu, moznost pokecat si pres plot se sousedy ci kolemjdoucimi. Zavrena jak v kleci muzu byt v panelaku. :nevim:

No, ja zase chci na svy zahrade klid a soukromí a ne abych tam treba vybehla v plavkách a uz me u plotu otravoval nejaky kolemjdoucí.. To jsme si „uzivali“ pres dva roky nez se udelal plot a jako stačí.. Ono když fakt jdes na zahradu neco delat, meli jsme spoustu práce, třeba ten plot, meli jsme na to zhruba dve hodiny klidu nez se vzbudi dítě a ted okolo jde důchodce ktery se zastavi u kazdyho baraku a začne se vykecavat.. To prostě nechceš.. Jako nemám problem kdyz jde okolo maminka kamarada dětí pokecat, klidně je i pozvat na zahradu, ale aby mi každej kdo projde okolo videl do komplet cely zahrady, sousedi viděli co mas na stole na terase.. To fakt ne.. To uz je skoda za ty ploty vůbec utrácet, ne?
Chci se na zahradě citit dobře, uvolněně moct si dělat co chci.. A ne koukat kdo jde zrovna okolo.. Ale to neznamena, ze si nepovídáme se sousedy, minimálně děti mezi tujema klabosi furt, ten prostor tam na to je..
Ale ty evidentně introvert nejsi ;) ale asi budes ten člověk co si o introvertech mysli, ze jsou divný :mrgreen: taky mam ten pocit, ze si to o mne/nas lidi mysli.. S jedlotlivcema nemam problém, chodim se sousedkama na hřiště apod. I třeba když jsou náhodně okolo tak si pokecáme přes plot a třeba se připojíme nebo jdou oni k nám na zahradu, nebo když jdu okolo nekoho ja tak pokecame, ale sousedskych party na zahradách se neúčastníme :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
5913
20.1.20 23:22

Taky jsem to resila, ale predzahradku bych nechtela kvuli bezpecnosti.Chce to alarm, bez. rolety apod…f

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 00:16
@jannina1 píše:
Taky jsem to resila, ale predzahradku bych nechtela kvuli bezpecnosti.Chce to alarm, bez. rolety apod…f

Ty jo, tak zrovna v tom popisovanym zakladatelku moc nevidim rozdíl mezi tím a domem se zahradou.. Je to zahrada 90m² proste normálně radovka se zahradou, leda, ze by ses bála že ti tam skočí sousedi zezhora.. Jinej rozdil v tom a v domě nevidím teda.. Budou mit úplně normální plot, možná i bez branky, tak v čem je to riziko větší nez v domě?

• Citovat
  • Nahlásit
10565
21.1.20 00:36

Kamarádka má rohovou, takže velkou a je to super.
Když jsem tam na návštěvě, lidi nahoře vůbec nevnímám. Asi tam ani nejsou ;-). Mají terasy, takže sedí na té terase a nemají proč se vyklánět přes zábradlí. To se dělá na malých balkonkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7225
21.1.20 00:39
@Anonymní píše:
Ty jo, tak zrovna v tom popisovanym zakladatelku moc nevidim rozdíl mezi tím a domem se zahradou.. Je to zahrada 90m² proste normálně radovka se zahradou, leda, ze by ses bála že ti tam skočí sousedi zezhora.. Jinej rozdil v tom a v domě nevidím teda.. Budou mit úplně normální plot, možná i bez branky, tak v čem je to riziko větší nez v domě?

No říká se, že ty celoprosklené dveře na terasu bývají nejslabším bezpečnostním článkem. Je jedno, zda u bytu nebo domu, podle mě by vždy měly být extra zabezpečené nějakým tím alarmem nebo folií, jak psala @jannina1 . My naštěstí máme v baráku jen klasické vstupní dveře, manžel už několikrát chtěl bourat i francouzské z obýváku, ale radši to nechci, krom bezpečnosti i z důvodu nekonečného bordelu, bo znám jeho vášeň k přezouvání, o dětech a psovi nemluvím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat