Reklama

Jak se vám dýchá ve smogu? Pro alergiky a astmatiky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 19:05
Jak se vám dýchá ve smogu? Pro alergiky a astmatiky

Jsem alergik a astmatik, už dva dny mám šílený dráždivý kašel, musela jsem zase nasadit z plicního léky. Kašel mi už otravuje život, jsem šíleně unavená, bez nálady. Jak jste na tom podobně nemocní?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 21.01.17 19:11

Jsem těžký astmatik, beru Spirivu, Relvar, prednison, Berodual a další léky na alergii. Naštěstí bydlím v čisté oblasti na samotě, ale předevčírem jsem byla v Praze a myslela si, že chcípnu :(. Skoro to bylo na záchranku… Myslela jsem, že to neudýchám a když jsem šla do mírného kopce, zvracela jsem. Musíme holt vydržet.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 19:19
@Ester13 píše:
Jsem těžký astmatik, beru Spirivu, Relvar, prednison, Berodual a další léky na alergii. Naštěstí bydlím v čisté oblasti na samotě, ale předevčírem jsem byla v Praze a myslela si, že chcípnu :(. Skoro to bylo na záchranku… Myslela jsem, že to neudýchám a když jsem šla do mírného kopce, zvracela jsem. Musíme holt vydržet.

Esterko, to je hruza, nejhorší je, že lidi se po tobě otáčejí, jako když máš tuberu v posledním stádiu. já žiji právě ve středočeském kraji a v Praze jsem dost často. Ale je to tak strašně vyčerpávající a únavné.

Taka
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 21.01.17 19:20

Hrůza a děs. Jsme v ďolíku, smog se tu drží a dýchá se mi strašně. Snažím se nevylézat ven. Dneska jsem se byla provětrat jen s odpadkama a i tak jsem byla ufuněná. Mám pocit, že se nemůžu dodechnout :?
Stačí mi větrání. Pak se půl hodiny dusím a chrchlám jak blázen. Dávky léků už zvyšovat odmítám. Holt se to musí vydržet :)

jkra
Generální žvanilka 24048 příspěvků 21.01.17 19:25

Denne beham. Plicar rika, ze to, ze se porad hybu, mi prospiva.

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 21.01.17 19:26
@Anonymní píše:
Esterko, to je hruza, nejhorší je, že lidi se po tobě otáčejí, jako když máš tuberu v posledním stádiu. já žiji právě ve středočeském kraji a v Praze jsem dost často. Ale je to tak strašně vyčerpávající a únavné.

Ano, to máš pravdu. Navíc je průšvih, že s oslabenou imunitou chytnu všechno. Z Prahy jsem si přivezla asi chřipku, i když mne proti ní očkovali.

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 21.01.17 19:27
@jkra píše:
Denne beham. Plicar rika, ze to, ze se porad hybu, mi prospiva.

Já mám bohužel zátěžové astma, takže běhání by byla asi poslední činnost, kterou bych provedla :D

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 21.01.17 19:30
@Taka píše:
Hrůza a děs. Jsme v ďolíku, smog se tu drží a dýchá se mi strašně. Snažím se nevylézat ven. Dneska jsem se byla provětrat jen s odpadkama a i tak jsem byla ufuněná. Mám pocit, že se nemůžu dodechnout :?
Stačí mi větrání. Pak se půl hodiny dusím a chrchlám jak blázen. Dávky léků už zvyšovat odmítám. Holt se to musí vydržet :)

To je mi líto. My tady na samotě tyto problémy nemáme, ale zase když chci do civilizace, je to tu hodně kopcovité (nemám řidičák) a díky zátěžovému astmatu mi to trvá a bez dýchátka bych to nedala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 19:31

Tak já kdybych šla běhat, tak to bude také asi moje poslední činnost. a taky jste tak strašně unavené z toho chrchlání, to je hruza. dávky foukátka si také odmítám zvýšit. mám v případě obtíží foukat 4×2,to mi přijde moc, foukám jen ráno a večer, pak mi to jde již na hlasivky a jsem ko.
taky míváte když jste v nějakém stresu zhoršení? to se rozkašlu a nemůžu to zastavit, pálí me na plicích,chjo.jojo vydržet, ale je to vyčerpávající.

jkra
Generální žvanilka 24048 příspěvků 21.01.17 19:33
@Anonymní píše:
Tak já kdybych šla běhat, tak to bude také asi moje poslední činnost. a taky jste tak strašně unavené z toho chrchlání, to je hruza. dávky foukátka si také odmítám zvýšit. mám v případě obtíží foukat 4×2,to mi přijde moc, foukám jen ráno a večer, pak mi to jde již na hlasivky a jsem ko.
taky míváte když jste v nějakém stresu zhoršení? to se rozkašlu a nemůžu to zastavit, pálí me na plicích,chjo.jojo vydržet, ale je to vyčerpávající.

Ja nesmim nastydnout. Jinak ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 19:33
@Taka píše:
Stačí mi větrání. Pak se půl hodiny dusím a chrchlám jak blázen. Dávky léků už zvyšovat odmítám. Holt se to musí vydržet :)

to tě lituji, vím co prožíváš, mám to stejně. dneska jsem šla jen v rychlosti do obchodu něco pokoupit a chytlo mě to tam, lidi se otáčeli, hruza…jim nevysvětlíš, že máš astma a ne virozu

Taka
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 21.01.17 19:35

@Ester13 No, kopce by mě zabily :D Já se ty léky snažím co nejvíc omezovat. Teď jsem se vrátila na dávkování před snižováním. A doufám, že víc už nebude potřeba. Snad už to začne pomalu mizet, je to na palici.
Nejhorší je, jak to divně smrdí. Já mám problémy s dýcháním ve větším mrazu, natož v mrazu se smogem :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 19:36
@Ester13 píše:
Ano, to máš pravdu. Navíc je průšvih, že s oslabenou imunitou chytnu všechno. Z Prahy jsem si přivezla asi chřipku, i když mne proti ní očkovali.

na oslabenou imunitu mi poradila doktorka hlívu ústřičnou od imunitu, řekla bych, že trošku pomáhá. očkování bych neriskovala, toho se bojím.

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 21.01.17 19:36
@Anonymní píše:

Hele, nevím, co bereš jako akutní, jestli Berodual, Ventolin nebo něco jiného. Předpokládám, že Berodual, tam je dávka 4×2. Já to bohužel překračuji, jinak bych musela zase do špitálu. Než se dusit, raději bych v tomto období zvýšila dávku.

Taka
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 21.01.17 19:37
@Anonymní píše:
to tě lituji, vím co prožíváš, mám to stejně. dneska jsem šla jen v rychlosti do obchodu něco pokoupit a chytlo mě to tam, lidi se otáčeli, hruza…jim nevysvětlíš, že máš astma a ne virozu

Přesně tak :? Všichni koukají, vrtí hlavou a otáčí se. Jakmile ale vytáhnu inhalátor, většinou se pohoršovat přestanou :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama