Jak se vám podařilo sehnat stavební pozemek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 00:43
Jak se vám podařilo sehnat stavební pozemek?

Hledáme stavební pozemek, cca 1000 m, v klidné lokalitě našeho města a velmi blízkého okolí. Když na něco natrefíme, je to mokré, nebo tam nejsou vyjasněné právní vztahy, nebo je to za přemrštěnou cenu. Jsme na úplném začátku a tak se bojím, jak dlouho to bude trvat, než něco seženeme. Je to přeci jen rozhodnutí na celý život. Teď jsme v paneláku, kde pod námi bydlí labilní osoba, která průběžně vyřvává, vyhrožuje, mluví sama pro sebe. Strašně moc chci jít odsud pryč, i když jsem do bytu dala více než milion a byt jako takový je moje oáza (nebýt nepřizpůsobivého individua pod námi). Je nějaká rada jak sehnat dobře pozemek, jak se dostat k lepším cenám a dobrému místu? Jsme teprve na začátku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hofida
Kecalka 250 příspěvků 18.01.18 00:50

Přes známé. Pozemků je už málo, takže třeba u nás se dobré pozemky ani nedostanou na realitní weby. My jsme koupili loni od kolegy.
Musís všude říkat, že sháníte… na návštěvách, v práci, u kadeřnice, všude.
Nebo si zkus obvolat malé realitky u vás, kdyby se k nim něco dostalo, budou rádi, že mají kupce v záloze.

Janli
Kelišová 5012 příspěvků 18.01.18 01:02

Někdy se vyplatí koupit zříceninu, strhnout ji a postavit nový dům. Takhle se dají sehnat nejlepší pozemky.

lasička1
Echt Kelišová 8011 příspěvků 18.01.18 04:33
@Janli píše:
Někdy se vyplatí koupit zříceninu, strhnout ji a postavit nový dům. Takhle se dají sehnat nejlepší pozemky.

To je pravda. A většinou to bývají pozemky na dobrém místě-ne odstrčené za vesnicí či městem se špatnou cestou.

Ijen
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 18.01.18 05:59

Pres zname, jako vsechno. Ja se zminila v praci a do tydne jsem mela nabidku na 1000m2 velky oploceny pozemek- sad, skvela lokalita hned za mestem, ve stavajici zastavbe takze site bez problemu, pani chtela mit budouci sousedy trochu proverene a do realitky to vubec nedavala. Po kolaudaci jsme se rozvedli, ja se odstehovala a uz davno bydlim jinde, ale to uz je jiny pribeh.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15103 příspěvků 18.01.18 06:30

Co myslis lepsi cenou? Lepsi nez beznou trzni? To se maximalne podivat na katastr a uzemni plan, zda obec vlastni nejake pozemky urcene k budouci vystabe a jit se zeptat na zastupitelstvo, zda se pocita s jejich prodejem v blizke dobe.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15103 příspěvků 18.01.18 06:31

@Janli Patrne zalezi na lokalite, v atraktivnich lokalitech bude mit tento „dum“ cenu odpovidajici minimalne trzni cene toho pozemku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 06:34

Několik let jsme sháněli, nakonec jsme koupili se zříceninou, kterou jsme ovšem zaplatili.
Takže za přemrštěnou cenu. Metr čtvereční stál přes 5000 korun před skoro 10 lety.
Pozemek stál podstatně víc než potom nový dům a 6+1 s dobrým a drahým vybavením.
Dnes jsou ovšem pozemky se sítěmi ještě dražší.

jkra
Generální žvanilka 23979 příspěvků 18.01.18 06:35

No on slusnej pozemek nebude levnej. mam pozemek 15 let, jeho hodnota vzrostla 4×… neuceritelny. tak neodkladat, ceny uz nikdy nizsi nebudou.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33542 příspěvků 18.01.18 07:18
@jkra píše:
No on slusnej pozemek nebude levnej. mam pozemek 15 let, jeho hodnota vzrostla 4×… neuceritelny. tak neodkladat, ceny uz nikdy nizsi nebudou.

souhlasím mám pozemek skoro 10let a ta hodnota už několikrát tak vyšší než byla pořizovací cena.To samé byty zrovna jeden prodávám za cenu 2× tak vyšší a slehla se po něm zem během pár dní, protože jak píšeš ty ceny už dolů nepůjdou spíše naopak

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33542 příspěvků 18.01.18 07:21
@Anonymní píše:
Hledáme stavební pozemek, cca 1000 m, v klidné lokalitě našeho města a velmi blízkého okolí. Když na něco natrefíme, je to mokré, nebo tam nejsou vyjasněné právní vztahy, nebo je to za přemrštěnou cenu. Jsme na úplném začátku a tak se bojím, jak dlouho to bude trvat, než něco seženeme. Je to přeci jen rozhodnutí na celý život. Teď jsme v paneláku, kde pod námi bydlí labilní osoba, která průběžně vyřvává, vyhrožuje, mluví sama pro sebe. Strašně moc chci jít odsud pryč, i když jsem do bytu dala více než milion a byt jako takový je moje oáza (nebýt nepřizpůsobivého individua pod námi). Je nějaká rada jak sehnat dobře pozemek, jak se dostat k lepším cenám a dobrému místu? Jsme teprve na začátku.

já se k pozemkům dostala přes město. To se chtělo zbavit určité části tak se pozemky prodávali obálkovou metodou za hubičku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 08:43

Díky všem, hned ráno jsem žhavila drát a zjistila, že mám na magistrátu známou z emimina a má na starosti pozemky :mrgreen: :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 08:46
@Denisa76 píše:
já se k pozemkům dostala přes město. To se chtělo zbavit určité části tak se pozemky prodávali obálkovou metodou za hubičku.

My takhle koupili před rokem byt 3+1 80 m, v Praze za necelé 2 mil. přitom teď má hodnotu 4,5 milionů :dance: Město se občas takhle zbavuje bytů a pozemků, které pronajímalo. A klasicky přes známé. Manželův táta je starosta jednoho městečka a kdybychom tam chtěli stavět, nabízel nám už několikrát pozemky skoro zadarmo. Takové se ani nedostanou na net. Nechtějí tam moc nikoho cizího. :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 08:47
@Anonymní píše:
Díky všem, hned ráno jsem žhavila drát a zjistila, že mám na magistrátu známou z emimina a má na starosti pozemky :mrgreen: :kytka:

To zní jako správná cesta :lol: hodně štěstí :kytka: Třeba ten váš vysněný je zrovna k dispozici :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 08:49
@Anonymní píše:
To zní jako správná cesta :lol: hodně štěstí :kytka: Třeba ten váš vysněný je zrovna k dispozici :)

Ano, hned mi svitla naděje, děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama