Jak se vám podařilo zbavit únavy?

55
18.8.21 16:16

Jak se vam podarilo zbavit unavy?

Co vam pomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25379
18.8.21 16:17

Jít spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6528
18.8.21 16:22

Hodně zeleniny a ovoce, hodně čisté vody, pobyt venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
18.8.21 16:23

Sport.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21610
18.8.21 16:27

Únavy z čeho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
18.8.21 16:27

Záleží, z čeho jsi unavená. Když z nevyspání, tak si zařídit, abych se vyspala. Když z práce, nebo ze stresu naučit se odpočívat a relaxovat. Když z dětí, občas je dát k babičce nebo na tábor. A tak podobně :)
Taky třeba přejídání způsobuje únavu, nedostatek vitamínů, anemie… nebo chronická onemocnění, deprese…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4124
18.8.21 16:28

Hele, ja jsem unavena skoro porad. Asi to souvisi s tachykardii, mozna s temperamentem, fakt nevim. Jedine, co trochu pomaha, ale da to vcelku praci, je pravidelny spanek (chodit spat ve stejnou dobu, nevyspavat zbytecne), byt venku, pohyb a co nejmene drog (alkohol, cigara, hodne kafe -vse tohle stimuluje jen kratkodobe). A taky si tu a tam dat den, kdy proste nehrabnu, coz stridam se dny, kdy se bičnu a strhnu (tj.telo do nekomfortniho stavu). K tomu stimulace mozku, takze nejaky konicek, kterymu se musim venovat, aby to k necemu bylo (cizi jazyk, nastroj) a pravidelny socialni kontakt nazivo.

Pokud bych porad odpocivala, tak se uplne rozlozim v unave a depresi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
18.8.21 16:54

Vstávat každý den ve stejnou hodinu i když mám volno. Od rána být aktivní, dlouho se neválet. K snídani silné kafe, vodu a nějakou hodně sladkou bombu, klidně čokoládu. :lol:
Moc nad sebou nepřemýšlet (mám sklony k přemítání a černým myšlenkám, což mi taky dokáže brát energii).
Večer nějaký sport, třeba běh.
Mužská společnost, sex. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18675
18.8.21 17:21

Aktivita, beh, procházka nebo kolo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8527
18.8.21 17:24
@Kriss Tina píše:
Jít spát.

A když spát nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 18:02

Antidepresiva a jídelníček na míru. Bohužel jsem s tím začala najednou, takže teď nevím, co z toho mi pomohlo. Ale změna obrovská.

• Citovat
  • Nahlásit
420
18.8.21 18:09

Dostatek spánku, pravidelná strava, multivitamíny, doplňky výživy (BCAA, Arginin), minimalizovat stres a cvičit (třeba každou hodinu se protáhnout, třeba párkrát panáka ve smyslu jumping-jack, ne alkohol)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
18.8.21 18:54

Zjistila jsem, že když dodržím pitný režim, jsem čilejší. Taky jsem zjistila, že mi únavu zvyšuje práce na počítači. Pokud ho zapnu i doma, bývám unavenější než když vykonávám jinou činnost. Tak už jdu… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
19.8.21 13:19

Záleží z čeho únava je, kromě toho, co tu už zaznělo, ještě pomáhá změna prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694
19.8.21 13:35

Co mi pomohlo: Vyléčit boreliózu. Měla jsem už to rozšířené stadium. Začalo to právě pozvolnou únavou, na kterou právě nepomohlo nic, ani spát víc - čili bylo jasné, že je něco špatně. Záleží, jakou tu únavu máte, jestli z častého buzení se a třeba kojíte, případně děláte na směny, hodně sportujete, chybí nějaký vitamin/prvek apod. Já měla bohužel tuto infekci a byla to opravdu nepřekonatelná únava, prostě zhuntované tělo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat