Jak se Vám rozjel porod?

Anonymní
10.11.19 13:09

Jak se Vám rozjel porod?

Čau holky, můžu se zeptat jak se Vám rozjel porod? Já 35+5tt prvorodicka.. a mám uz hodně zkrácený čípek, pohyby už nějakou dobu citim úplně dole, občas píchání a teď i takové simrani úplně dole, občas bolesti v zádech a tlak. Možná už mám schyzu nevím, ale beru ještě magnezko a mám strach že už to snad nepoznám. Jak se to rozjelo Vám? To simrani a ty pohyby úplně ve stydké spone jsou fakt nepříjemné, už mám pocit že se rozpadnu :roll: díky za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4310
10.11.19 13:32

V obou případech mi praskla voda. Ale ke konci jsem měla taky pocit, že se rozpadnu. Poprvé praskla 40+0 a u druhého 37+6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3990
10.11.19 13:38

Mě pořád na gynde říkali že nemám nachystané porodní cesty, že čípek mám furt zavřený a že na porod to nevypadá, spíš to vypadalo že budu přenášet. No a přesně 40+0 mi praskla voda :) takže se mi to rozjelo naprosto nečekaně, ještě v noci než mi praskla voda, jsem byla s přítelem nakupovat v nonstop Tescu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
10.11.19 13:47

Já jsem začala krvácet. U obou porodu to bylo jasné znamení. Vodu mi pichali až na porodním sále a kontrakce jsem skoro necítila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3273
10.11.19 13:58

Poznas to, ja ted budu rodit po 12ti letech, to je jak poprve…oteviram se, cipek zkracen od 28tt…vcera jsem rozhanela posly teplou vanou 34+2. Objevuji se takove vystrely krece do trisel, bolesti zad, od lopatek dolu, bricho tlaci a boli podbrisek. Kluk pekne tlaci. Hele bud rada, ze se to takhle pekne chysta. Dr rika, ze si takhle odbydem pulku porodu bez prace :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3350
10.11.19 14:03

U prvního praskla voda, u druhého najednou začaly kontrakce, co mě zvedly ze židle, na které jsem seděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15479
10.11.19 14:03

Celý den jsem žrala jak nezavřená, kolem půl 5 jsem se šla sama projít a na zmrzku. po 6 večer mi doma praskla voda (ležela jsem v posteli), bez kontrkací. kolem 8 jsme byli v porodnici, cca o půl 9 první konstrkace, syn se narodil o půl 2 ráno. poslíčky jsem neměla nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11514
10.11.19 14:04
@Anonymní píše: Čau holky, můžu se zeptat jak se Vám rozjel porod? Já 35+5tt prvorodicka.. a mám uz hodně zkrácený čípek, pohyby už nějakou dobu citim úplně dole, občas píchání a teď i takové simrani úplně dole, občas bolesti v zádech a tlak. Možná už mám schyzu nevím, ale beru ještě magnezko a mám strach že už to snad nepoznám. Jak se to rozjelo Vám? To simrani a ty pohyby úplně ve stydké spone jsou fakt nepříjemné, už mám pocit že se rozpadnu :roll: díky za odpovědi

Nepraskla mi voda… A poznáš to..ja jsme měla tvrdnuti břicha od 3 měsíce nonstop á poznala jsme to..jinak magnesko už nemáš brát..musis ho vysadit to ti dr neřekl?
Malou jsme měla dole od 34tt, 4 týdny před porodem otevřená na prst 2 týdny na dva…
Měla jsme kontrolu udělali mi hamiltona a hned kontrakce pravidelne..jela jsme dom ale už jsme věděla že rodim

Příspěvek upraven 10.11.19 v 14:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
10.11.19 14:04

Jo ještě jsem zapomněla dopsat, že já jsem normálně šíleně nervak a když se porod rozjel, byla jsem úplně klidná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
10.11.19 14:06

No mně začaly tlaky do zad odpoledne a večer po 20:00 akutní císař ve 38+5, ale byl to druhej porod a překotnej. První trval o dost dýl, nejprve praskla voda v deset večer, kontrakce začaly ráno a porodila jsem až druhý den ve 14:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
10.11.19 14:07

U prvního mi mi to bylo jasné hned s první kontrakcí, která přišla v 23h, další za 20min, další za 10 min a pak už chodily po 5 min. a jeli jsme do porodnice, tam už chodily po 3 min. Ve 4h byl na světě, kdyby se nezasekl, tak bych to měla za sebou mnohem dřív. Jako prvorodička jsem se bála že to nepoznám, teď se té úvaze jen směju. Fakt mi to bylo jasné hned, že přišla ta chvíle. Byla jsem 39+4. A u druhého mi v porodnici píchli vodu, protože mi na kontrole zjistili, že jsem otevřená na 6 prstů. Neměla jsem vůbec kontrakce. Ještě se mi na porodním sále smáli co tam dělám, když mi nepraskla voda a nemám kontrakce. Když mě vyšetřili, tak je smích přešel. Po pichnutí vody byl za 1h na světě. Byla jsem 40+4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
10.11.19 14:08
@Kajka9 píše:
Nepraskla mi voda… A poznáš to..ja jsme měla tvrdnuti břicha od 3 měsíce nonstop á poznala jsme to..jinak magnesko už nemáš brát..musis ho vysadit to ti dr neřekl?
Malou jsme měla dole od 34tt, 4 týdny před porodem otevřená na prst 2 týdny na dva…
Měla jsme kontrolu udělali mi hamiltona a hned kontrakce pravidelne..jela jsme dom ale už jsme věděla že rodimPříspěvek upraven 10.11.19 v 14:06

Já to u druhého nepoznala, myslela jsem, že mám poslíčky, bolelo to o dost míň než první, jen moje intuice mi říkala, že mám jet do nemocnice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 14:11

@Payus no já mám právě čípek taky zkrácenej na půlku od 28tt a ležím, proto už ani nevím kolikrát jestli mě bolí záda z ležení nebo z čeho. Taky mi šíleně tlačí hlavou, občas mám pocit že mi vystrci už ručku spodkem :D jsou to fakt nervy. Člověk chce vydržet co nejdéle. Mám jít v úterý na kontrolu tak snad vydržím 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 14:13

@Kajka9 mám zkrácený čípek od 28tt a ležím celou dobu. Dr řekl že porodit po 35 už klidně můžu ale magnezko mám prý brát do ukončeného 36tt, což bude ted v úterý 8o tak nevím :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3927
10.11.19 14:20

Cipek jsme měla furt dlouhý a prý jsme byla zavřená. Začala mi pomalu odtekat plodova voda, tak jsme jeli do porodnice, byla jsem 36+6, tam jsem vylezla na kozu a vytekla ze mně všechna. Skončila jsme cs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat