Jak se vám rozjel porod holky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
12.1.22 22:48

jak se vám rozjel porod holky

Ahojky, chtěla nych se vás zeptat jak se vám rozjel porod :think: jsem 39tt a cekam kazdym dnem zatim mam bolesti a tlaky v podbrisku jen kdyz stojim uz mi to trva asi 2 hodiny :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.1.22 22:52

Mě se bez podpory lékařu nerozjely. (Vyvolávacka) po pípnutí vody jsem měla taky křeče v podbřišku.

• Citovat
  • Nahlásit
23
12.1.22 23:01

Už jsem 2 dny přenášela a doktorka mi pomalu začala hrozit vyvoláváním. Doporučila mi sex, kontryhel čaj a hodně chodit. Vzhledem k tomu, že už jsem druhou noc skoro nespala kvůli falešným kontrakcím jsem jí neměla poslouchat, ale poslechla. Dala jsem si hned z porodnice hodinovou procházku, pak čaj, sex, a další procházku za synem do školky…a tam mě to začalo chytat. Vysvětlila jsem mu, co se děje a že se nemusí bát, když se tak kroutím a došli jsme domů. Když se kontrakce zrychlily dorazila dula. Když to zkrátím, trvalo to dlouuho, tělo bylo unavené a nechtělo se otevírat. Jsem fakt vděčná doktorům/sestřičkám, že tělo dokázali povzbudit a dořešit to za mě. Takže takhle dlouhý procházky fakt nedoporučuji…hlavně nabrat síly:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
12.1.22 23:04

No od 39tt jsem byla jak v rozpadu. Rodila jsem snad kazdy den :lol: teda vsechno mi pripominalo zacatek porodu :mrgreen: :mrgreen:
Nakonec vyvolavane skoro 42tt :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
12.1.22 23:22

Jednou ve středu ve 3 odpoledne mi začali kontrakce, pravidelné a silné… Celou noc jsem ani nespala.. Ve čtvrtek v 10 ráno mi praskla voda a porodila jsem ve čtvrtek v 5 odpoledne. Bylo to dlouhý :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
13.1.22 02:16

Mě kontrakce vzbudily asi v pět ráno ze spaní. Takový bolesti v podbřišku jak při menzesu.Jsem se to snažila celej den rozejít a rozehřát ve vaně 😁 večer jsem už teda odkráčela do porodnice, páč se ty intervaly zkracovaly a bylo to takový akutnější. Syn se narodil další den v pět ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
13.1.22 08:35

1. porod: O pulnoci jsem sla spat, v 0:30 mi praskla voda a zacaly kontrakce, ale nebyly moc silne. Dalsi den v 0:30 mi v porodnici dali vyvolavaci tabletu, pak nekolik davek oxytocinu. Mala se narodila po 17:30. Takze porod trval 41 hodin, z toho 17 hodin ve velmi silnych kontrakcich po 1,5 minute. Nespala jsem 3 dny. No a po porodu jsem skrz hormony neusnula dalsi jednu noc :zed:

2. porod: Rano jsem jela do porodnice s krvacenim. Poslali me domu, cestou domu zacaly kontrakce po 10 minutach. Kdyz byly po 4 minutach, znovu jsem jela do porodnice, to bylo cca ve 14 hodin. Kontrakce byly tak silne, ze ani nesly zmerit monitorem. PA mi rekla: „Vy mate kontrakce jak prase, ale neotvirate se. Jdete se 2 hodiny projit okolo porodnice a pak prijdte, koukne, jestli se porod rozjel.“ Kontrakce zacaly byt po 2 minutach a fakt priserne, vychazela jsem schody, aby se rozjel porod. Po tech 2 hodinach jsem se stale neotvirala, ale rekla jsem PA, ze kdyz me ted posle domu, tak fakt nepoznam porod. Nechali si me tam. S pomoci medikamentu jsem se otevrela a mala se narodila pred 22. hodinou.

3. porod: Pro spatny monitor na kontrole si me nechali v porodnici a vyvolali porod. Trval 7,5 hodiny.

4. porod: Velmi silne, kazdodenni nekolikahodinove poslicky jsem mela od 32. tydne. Kdyz me v 39 + 4 v 5 rano probudily kontrakce po 2,5 minutach, vedela jsem, ze je to ono. Zavolala jsem si sanitku, operatorka mi vynadala, ze mam 4. porod a cekam na kontrakce po 2 minutach. Rekal jsem, ze me probudily pred 10 minutami. Porod trval 4 a ctvrt hodiny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18311
13.1.22 08:37

Praskla voda, pak asi hodinu nic, pak pomalu nabihaly kontrakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1872
13.1.22 08:39

@Janča6 mít takové porody, tak nemám tolik děti :lol:

Na dotaz, nerozjel se mi i přes velkou snahu, byl vyvolávaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
13.1.22 08:46
@Lily-of-the-valley píše:
@Janča6 mít takové porody, tak nemám tolik děti :lol:Na dotaz, nerozjel se mi i přes velkou snahu, byl vyvolávaný.

Vzdyt ta zlaticka za to stoji :) A nastesti jsem vsechny porody mela bez komplikaci a prakticky bez poraneni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
13.1.22 09:17

První.. jsem přenášela. Druhý den jsem měla jít na vyvolání, tak jsme si dali s mužem procházku do hor. Cestou domů jsem dostala chuť na bábovku. Jeli jsme do obchodu pro ingredience.. To už jsem cítila křeče jako pri ms a než jsme došli domů, tak to bylo po 10min, tak jsme se jen otočili domů pro tašku. Výšlap v horách mě vyčerpal a porod byl pak dlouhý náročný. Ke konci mi museli dát něco k zesílení kontrakcí, protože tělo už na to nemělo energii.
Druhý.. Ráno po probuzení jsem začala mít pocit jako pri ms a do 11h už to bylo celkem pravidelně, jak to bylo po 10min vyrazili jsme. Ten druhý byl rychlejší, lehčí. Měla jsem sílu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
13.1.22 09:19

@Janča6

Jako tohle je minimálně na medaili za odvahu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
13.1.22 10:13
@kate88899 píše:
Ahojky, chtěla nych se vás zeptat jak se vám rozjel porod :think: jsem 39tt a cekam kazdym dnem zatim mam bolesti a tlaky v podbrisku jen kdyz stojim uz mi to trva asi 2 hodiny :think:

1.porod - cítila jsem nějaké malé bolesti v podbřišku (nikdy jsem neměla poslíčky), tak jsem si hopsala na balónu a měnila polohy, z bolesti co půl hodiny se to zkrátilo na 3-5 minut, jako žádná hrůza to nebylo, jen pravidelné, tak jsme jeli do porodnice..no otevřená vůbec, ale kontrakce to byly..porodila jsem až za 24 hodin od příjezdu a to jen díky tomu, že mi píchli vodu, bo bez toho bych snad neporodila nikdy, porod se zastavoval (celkem teda 28 hodin)

2. porod - ve dvě ráno jsem šla na WC a když jsem si umývala ruce, tak mi došlo, že mě bolí břicho..pak za půl hodiny znova..a postupně se to zkracovalo, dala jsem si i vanu, celé dopoledne fungovala a čekala jsem na nesnesitelné bolesti, než jsem šla pěšky do porodnice (jsem se bála aby se porod nezastavil 😀), i tak to v porodnici trvalo ještě 4 hodiny než jsem porodila, takže celkem 14 hodin 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
13.1.22 10:24

@kate88899 oba porody sami. První byl lepší, voda odtékala ani jsem nevěděla..ale takové prvně nepravidelně bolesti ani ne moc velké, nepřišla jsem na to, že rodím..šla jsem to rozhodit na procházku..no domu už jsem málem nedošla..tak jsem vzala bagl a šla do porodnice, jen aby na mě mrkli (nečekala jsem, že rodím..den předtím jsem byla na kontrole v porodnici a nic se nedělo ), a už jsem měla rozjetý porod..v začátku..u druhého už jsem to poznala den dopředu, bylo mi špatně, žaludek na vodě, celkově mi bylo divné v noci mě probudily kontrakce, Matala jsem do porodnice, otevřená na 10…člověk by řekl, tak chce rodit každá…nene porod se zasekl, jedna komplikace za druhou a z krásného emocionálního zážitků jako u první se stal ten nejhorší v mém životě. Nicméně dobře to dopadlo. U obou mě ale upozornila hlenová zátka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6403
13.1.22 10:44

Já jsem to měla v obou případech prostě cílené a řízené - řekla jsem, že už jdu rodit a v tu chvilku mě začalo šimrat…a porodila jsem do 24h od té doby, kdy jsem prohlásila, že ŤEĎ jdu rodit. ;-)
V tom prvním případě jsem si dokonce už na začátku těhotenství určila datum a čas. Nevyšlo mi to teda asi o 3h…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat