Jak se vám rozjížděl porod?

1155
14.6.17 12:14

jak se vám rozjížděl porod?

Ahoj dámy,

Velmi mě zajimá jak se Vám rozjížděl porod? Myslím dlouhodobější předzvěst. Jestli jste něco cítily? Bolest v podbřišku, častější močení atp. Já jsem t. č. 34+6 ale dle UZ o týden starší tak spíš 35+6. Včera jsem byla prvně v poradně v nemocnici. Tam po vyšetření CS 7 a otevřená na prst. V poslední době cítim bolest v podbřišku, hlavně když ležím. Pohyby jsou pro mě více bolestivé spíše bych to nazvala tlak do spodu. Že se občas musím i zastavit. Začala jsem otýkat - což je v tomdle horku v norm. TK mam dobrej :)
Podotýkám, že jsem stále dost aktivní - ob den dlouhé procházky o víkendu ještě delší. Klidně nachodím i 15 až 20 km. Nic hrozného mi to nedělá - krom v sobotu, bylo už horko a byla jsem vyfluslá.

Zapomněla jsem dodat že mě občas píchne v břiše a jde to směrem ke konečníku. Ale žadné tvrdnutí - vůbec nic. To neznám.
Chtěla bych od víkendu pít maliník.

Jaké jsou Vaše postřehy?

Díky - moc mi to pomůže!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1620
14.6.17 12:23

Nijak. Neznám poslíčky, otoky, hlenová zátka neodešla. Vůbec nic nenaznačovalo, že půjdu rodit. A jednoho dne mi tak v břiše luplo a za 4 hodiny byla dcera na světě. Ještě den před porodem jsem sprintovala na MHD.

Příspěvek upraven 14.06.17 v 12:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
14.6.17 12:25

@Tejule já bych už ty procházky asi radikálně omezila po tom všem, co uvádíš, vypadá to, že pomalu dítě chce na svět a přece by bylo dobré ho ještě nechat co nejvíc dozrát,
maliník je podle mne placebo, které se tady traduje a není to k ničemu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
14.6.17 12:26

Rozjizdel? U prvniho mi praskla voda, pak kontrakce. U druheho tvrdnuti bricha kazdych 10 min zhruba 12h pred prasknutim vody.

Jinak posledni mesic ruzne bolesti spodku i bricha a bolestive pohyby jsou normalni. Nic co by se dalo nazvat rozjizdejici porod. Proste bricho je tezky, dite tlaci na spodek a je to zatez.

• Nahlásit
  • Citovat
1620
14.6.17 12:27

@stinga Maliník třeba někomu pomůže, to je asi jako věř a víra tvá tě uzdraví. Já ho pila a měla pohodový porod. Ale jestli to bylo maliníkem :think: To nikdo neví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
14.6.17 12:29

A ještě, jak se mi rozjížděl porod? Pokleslo mi břicho, a den dopředu začínaly jakoby menstruační bolesti, stále se mi chtělo na velkou a nešlo to, a měla jsem šílený ale opravdu šílený hlad, pořád jsem jedla- pak jsem to v porodnici zase vyzvracela
po 24 hodinách tohoto stavu mi praskla voda, tak jsem jela a za dalších 12 hodin se mimi narodilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
14.6.17 12:30

A posledni mesic me tak desne bolela stydka kost, ze jsem bolesti sotva chodila. Rodila jsem na termin. nerekla bych, ze tyhle bolesti signalizuji porod.

• Nahlásit
  • Citovat
136
14.6.17 12:33

@Tejule Ahoj, tak já jsem přenášela, ale sebemenší náznaky mě minuly… Nic neobvyklého se nedělo, poslíčky vůbec neznám… Otekla jsem v nohách týden před termínem, zato ale fest! Jinak bych ráda přispěla kdyby bylo čím, ale malej byl peciválek :D U mě vše začalo az kontrakcema ihned po vyvolání. A pak už to šlo rychle :) Na druhý porod si ještě dva měsíce počkám, jen doufám že tentokrát mě vyvolávačka mine… Přeji ti ať vše dopadne co nejlépe :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
14.6.17 12:37

@Lerista jo, taky jsem ho pila a měla docela pohodový porod, ale přesto si myslím, že je to placebo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1155
14.6.17 12:45

Já mám pořád takový pocit že to brzy přije. Ale čekám první, tak zas vím, že můžu i přenášet - čemuž bych se ráda vyhnula. Už teďka má odhadem 2700g. taže mi v porodce MUDr. říkal že by to viděl max na 38 tt. a pak že by to vyvolal, jsem po uraze blbém - proto nechci slevit z procházek. Ráda bych se rozrodila sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3989
14.6.17 13:18

U prvního jsem nepoznala nic. Prenasela jsem a když jsem přišla na kontrolu, tak mi pri vyšetření praskla voda. Za tri hodiny byl maly venku. Ten den jsem mela od rána moc dobrou náladu, nic me nebolelo a celkove jsem byla v pohode. Podruhé mi jeden den odesla zatka a druhy den rano zacala pomalu utikat plodovka. Tak jsem si jeste poresila uklid doma, uvarila, nalakovala nehty a kdyz v 5 večer prisly kontrakce, tak jsme vyrazili do porodnice. Tam, kontrakce presly. Napichli mi oxytocin a za 3 hodky byl maly venku. Ten den jsem taky byla hrozne v klidu a bylo mi fajn. I kdyz jsem vedela, ze se to rozjíždí, tak jsem mela takový vnitřní klid a moc dobrou náladu. Jen všichni kolem sileli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
14.6.17 13:19

@Tejule Od konce - maliník je potřeba pít pravidelně aspoň šest týdnů před porodem. Ale radši začít později než vůbec. Placebo to není, pije se odjakživa :kytka:

Nástup porodu má každá ženská určitě jiný. Kolik těhotenství, tolik porodů. Někomu rupne voda proudem, že ani nestačí dojet do porodnice, jindy odejde hlenová zátka a dva týdny se čeká, co jako. Někdo cítí menstruační bolesti od 30tt, jindy je těhotenství až do samého konce bez problémů. Nikdo ti s určitostí neřekne, kdy porodíš - spoléhej se na doktory :kytka:

Mně u prvního odešla hlenová zátka 35+5 ráno, o 24 hodin později jsem šla rodit a v poledne bylo mládě na světě. Poslíčky jsem neznala. Teď se s nimi potýkám od 32tt, břicho mi tvrdne velmi rádo a přitom dole jsem pořád zašpuntovaná :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
14.6.17 13:23
@Tejule píše:
Já mám pořád takový pocit že to brzy přije. Ale čekám první, tak zas vím, že můžu i přenášet - čemuž bych se ráda vyhnula. Už teďka má odhadem 2700g. taže mi v porodce MUDr. říkal že by to viděl max na 38 tt. a pak že by to vyvolal, jsem po uraze blbém - proto nechci slevit z procházek. Ráda bych se rozrodila sama.

Jo tyhle jejich odhady. Jsou ke konci +- 500g. Takze opravdu dost. Osobne bych si nenechala vyvolat porod v 38tt jen kvuli odhadu. V den porodu u prvniho porodu 3800g, porodni vaha 4210g, u druhyho me strasili opet skoro 4kg a mela 3500g. Takze asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
609
14.6.17 13:32

Ja rodila dceru 38+2, ráno v 9 mi praskla voda a ve 21:00 se malá narodila. Hlenová zátka odcházela postupně, ale 5 dní před porodem jsem otekla, ale tak, že jsem neobula boty. A noc před prasknutím vody jsem chodila snad co 30 minut čůrat. Jinak bolesti žádné, ty se rozjely asi po třech hodinách, co mi praskla voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4303
14.6.17 13:41

První porod vyvolávaný, tam se rozjíždělo postupně po zavedení tablety, nic moc bolesti až do prasknutí vody, potom hned šílený bolesti a dcera byla za 2 hodiny na světě. Druhému porodu nic nenasvědčovalo, ten den jsem se na porod vůbec necítila a počítala jsem s tím, že budu přenášet, byla jsem 2 dny před TP. Před půl 8 ráno mi najednou praskla u snídaně voda, to byl šok :mrgreen: Bolesti žádné, ty přišly asi až kolem 10 - půl 11 dopoledne, dcera se potom narodila v půl 4 odpoledne. Ani v jednom těhotenství jsem nepila maliník, nejedla lněné semínko, neodešla mi zátka, ani jsem nikdy neměla poslíčky. Pouze mi u obou tvrdlo břicho od nějakého 18. týdne. Starší jsem rodila 39+2, mladší 39+5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama