Jak se vám upravilo pcos po porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lázeňská veveřice
Povídálka 24 příspěvků 01.05.19 14:59
Jak se vám upravilo pcos po porodu?

Ahoj holky,
chci se zeptat těch, co mají/měly pcos a otěhotněly ať už bez léčby přirozeně nebo po léčbě, jestli se vám po porodu tyto problémy vrátily nebo jste se pcos zbavily a menstruace i ovulace se u vás nastartovaly a jestli jste pak přirozeně otěhotněly.
Taky mně zajímá, jestli jste s tímto syndromem kojily a jak dlouho. Díky :dance:

Reakce:
Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 01.05.19 15:57

1. těhotenství přirozeně po vyšetření v CAR (průchodnost vejcovodů). Kojila jsem 11 měsíců, kojila bych ještě i o trošku dýl, ale malej se rozhodl odstavit. Menustruace přišla přesně na rok přesně od porodu (hodně silná, extrémně bolavá). protože jsem chtěla děti blízko od sebe, začala sjem znovu řešit CAR.

Dle hormonálního profilu mi vyšlo, že u mě vůbec neprobíhá ovulace, že první těhotenství byl zázrak. Dostala jsem Clostilbegyt, Ovitrelle a Crinone, měla jsem čekat na MS, ale ta už nepřišla, jsem v 7tt :-). Takže asi druhej zázrak, ale jsem moc ráda. Sice jsme to takhle brzo nečekali a budou ještě blíž než jsem chtěla, ale těším se :-)

PS - MS po porodu přišla za ten rok přirozeně, pouze po vysazení kojení…

Lázeňská veveřice
Povídálka 24 příspěvků 02.05.19 06:56

@Lara Farseer tak to jsou skvělé zprávy :potlesk:
A předtím než jsi poprvé otěhotněla, tak jsi mívala alespoň někdy MS? Já totiž ne. A ten hormonální profil ti dělali když jsi ještě kojila nebo až po odstsvení? Mezitím jsi byla u gynekologa asi na prevrntivce, když to bylo po roce, řekl ti třeba, že podle utz se mu to zdá dobré nebo tak něco? Ty léky jsi tedy začala brát nebo ne a čekala jsi, až přijde MS a po ní jsi je měla začít užívat? Docela vyzvídám, ale zajímá mně to, jestli se to opravdu může vlivem všech těch hormonů v těhotenství a po porodu změnit. Díky

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 02.05.19 18:56

@Lázeňská veveřice
Ahoj,
MS mi začala pozdě, až po 16. roce. Hodně nepravidelně, ale postupně se to upravilo na intervaly cca 5 týdnů, 5 týdnů a dlouhá pauza, minimálně 3 měsíce (max bylo 4,5). V 18 jsem začala brát HA, tu jsem brala až do roku 2014, kdy jsem dostala plicní embolii a následně mi zjistili leidenskou mutaci a v návaznosti s tím jsem absolvovala další vyšetření, kde mi mj. bylo diagnostikované PCOS.

Jinak teda MS u mě nebyla prý klasická MS, neodcházelo vajíčko, protože nikdy nedozrálo a neovulovala jsem…

Po embolii jsme se chránili bez hormonů, ale bylo mi řečeno, že nemohu otěhotnět. Pak jsme se rok „snažili“ s tím, že jsme věděli, že to stejně asi nevyjde a objednali se do CAR. V rámci vstupního kolečka, imunologie, spermiogram, genetika, hormonální profil jsem absolvovala i rtg průchodnosti vejcovodů, jeden byl zcela neprůchodný.

Pro závěrečnou zprávu i s výsledky jsem si šla už těhotná. Nicméně dle MUDr teď po 2 letech zázrak, z testů mi byšlo, že vůbec neovoluju a druhý bude běh na dlouhou trať.

U druhého dítěte.

Únor 2018 - porod prcka
od Září 2018 - bez ochrany, ale s otěhotněním nepočítáme
leden 2019 - malej se odstavil, domlouvám se s gyndařkou, že bych chtěla druhé, ta mě odesíla do CAR (přičemž dle UZV u ní PCO trvají a cysty jsou horší) únor 2019 - vstupní prohlídka v CAR a první MS, vyšlo to tak dobře, že se rovnou mohlo začít s hormonálním profilem, znovu imunologie a spermiogram
duben 2019 - závěrečná prohlídka, verdikt, vůbec neovuluju, bude to boj, ale zkusíme nejdřív jen s dopomocí léků na podporu ovulace. Vyfásla jsem léky a měla čekat na MS, dle UZV sliznice vysoko a MS dorazí nejpozději do týdne.

O tři týdny později MS stále nedorazila a v kombinaci se zhoršujícími se nevolnostmi si dělám TT a je to tam :mrgreen:

Lázeňská veveřice
Povídálka 24 příspěvků 03.05.19 08:37

@Lara Farseer takže vlastně ovulace probíhat musela, jen asi ne pokaždé a asi zrovna ne v době vyšetření :pankac: u mně ani ta sliznice bohužel nerostla, bylo mi řečeno, že její tloušťka je jako u žen po přechodu. No utrogestan na sliznici fungoval okamžitě, clostilbegyt na ovulaci ne, vůbec žádné se nezvětšovalo. Až poslední cyklus s léky jsem začla s nosifolem a tehdy to klaplo.
Tak uvidím, jestli se to změní, že třeba po porodu začaly hormony pracovat.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 03.05.19 11:39

@Lázeňská veveřice
Dnes jsme byla u doktorky a výstup je, že ovulace mi probíhá v podstatě náhodně a měla jsem štěstí, že jsme se trefili :-)

Tak každopádně držím palce, já teď mám potvrzený 9. týden a srdíčko, tak jsem nadšená

Váš příspěvek
Reklama