Jak se vám žije s neobvyklým jménem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tehule2019
Povídálka 15 příspěvků 20.06.19 09:48
Jak se (vám) žije s neobvyklým jménem?

Ahoj holky. Jistě je mezi vámi nějaká, která má neobvykle, málo časté jméno. A já bych se rada zeptala, jak se vám s nim žije? Byly jste na nej v dětství pyšné? Byly jste rady, ze se odlisujete od Janicek, Terezek apod.? Nebo jste naopak toužily jmenovat se obyčejně a zapadnout v davu? Změnilo se něco v dospělosti?
A otázka c.2 - daly jste potom svým potomkům bezne, nebo také ojedinele jméno? Děkuji za příspěvky :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34745 příspěvků 20.06.19 09:55

Neobvyklé jméno má moje jedenáctiletá dcera. Momentálně se jí už líbí a je s ním spokojená. bylo období cca okolo 8, 9 let, kdy se chtěla jmenovat úplně jinak, ale pokaždé si přišla s jiným jménem :D. Já mám jméno celkem běžné, i když ne z módní vlny a můžu říct, že v určitém věku jsem ho taky nesnášela a chtěla jsem se jmenovat jinak. :nevim: Svým dětem jsem dala jména spíš méně obvyklá, ale mezinárodně známá a žádné zkomoleniny. V podstatně by mi asi ani nevadilo, kdybych byla čtvrtá Eliška ve třídě, taky jsem měla spolužačku stejného jména a byly jsme „parťačky“ právě kvůli tomu. Jediné, co se mi opravdu nelíbí, jsou ty zkomolené verze jmen, aby to nebyla Eliška, tak je to Ellys nebo tak něco.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 09:55
@tehule2019 píše:
Ahoj holky. Jistě je mezi vámi nějaká, která má neobvykle, málo časté jméno. A já bych se rada zeptala, jak se vám s nim žije? Byly jste na nej v dětství pyšné? Byly jste rady, ze se odlisujete od Janicek, Terezek apod.? Nebo jste naopak toužily jmenovat se obyčejně a zapadnout v davu? Změnilo se něco v dospělosti?
A otázka c.2 - daly jste potom svým potomkům bezne, nebo také ojedinele jméno? Děkuji za příspěvky :)

No mý jméno není exotický, podle někoho ani neobvyklý třeba, ale já se s ním za celý život setkávám opravdu minimálně :think: dceru jsem pojmenovala jiným jménem, před dvanácti lety také málo časté, ale za posledních pět let se s tím jménem roztrhnul pytel… :roll:
Se jménem se mi žije normálně, ale málo kdo mi tak říká… včetně rodiny…

hehehe
Extra třída :D 11623 příspěvků 3 inzeráty 20.06.19 09:58

@tehule2019
Já se se svým jménem setkala v životě pouze jednou, v dětství to byl pro mě spíše problém, styděla jsem se, že to jména v podstatě nikdo neznal, postupem času se mi začalo líbit a nyní už jsem ráda. V dnešní době už tento problém podle mě vymizel, vždyť zvláštních jmen je všude tolik…

Heivka
Závislačka 4119 příspěvků 20.06.19 10:05

Já mám jméno sice normální ale za 31 let jsem se nesetkala s jmenovkyní. Žije se s ním tak, že když lidí nepoužijí jednu zdrobnělinu (tu nesnáším od dětství) tak mi nevadí žádná forma mého jména. Jenom mě štve když ho zamění s jedním podobným jménem (jehož nositelek znám dost) protože to musím vysvětlovat. Děti mají jména podle mě normální, a snad se po pubertě s nimi sžijí (neznám snad nikoho kdo by v pubertě nerebeloval proti svému jménu).

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15396 příspěvků 20.06.19 10:09

A co je dneska neobvyklé jméno?

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 20.06.19 10:17

@tehule2019 mám velmi neobvyklé celé jméno. Žije se mi s ním dobře, každý si mě vždy zapamatoval, třeba na pohovoru atd. Největší plus mé jméno bylo při odchodu do zahraničí, protože jsem nebyla za východního migranta. Takže jsem velmi rychle našla dobrou práci. Dítěti bych nikdy nedala tuctové jméno, sama bych nechtěla být jana, Maruška, Klára… Jediné co, tak své jméno nemám moc ráda, ale to spíš kvůli vztahům v rodině, na jméno jako takové dostávám komplimenty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 10:20
@Lalelale píše:
@tehule2019 mám velmi neobvyklé celé jméno. Žije se mi s ním dobře,každý si mě vždy zapamatoval, třeba na pohovoru atd. Největší plus mé jméno bylo při odchodu do zahraničí, protože jsem nebyla za východního migranta. Takže jsem velmi rychle našla dobrou práci. Dítěti bych nikdy nedala tuctové jméno, sama bych nechtěla být jana, Maruška, Klára… Jediné co, tak své jméno nemám moc ráda, ale to spíš kvůli vztahům v rodině, na jméno jako takové dostávám komplimenty.

To mě spíš štve, že jsem lehce zapamatovatelná… :think:

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 20.06.19 10:28
@Anonymní píše:
To mě spíš štve, že jsem lehce zapamatovatelná… :think:

No jo, to už je o preferencích, mně to v životě hodně pomohlo a taky jsem ráda vidět :D

kruelka
Kecalka 116 příspěvků 20.06.19 10:32

Ja nemam neobvykle jmeno, ale ma sestra i bratr ano a ja jim vzdy zavidela. Takze ja jsem spise pro to, dat neobvykle jmeno, ma sestra na sve jmeno vzdy byla pysna a bratrovi se nikdy nikdy nesmal, spise byl obdivovat (navic dobre vypada).Ja jsem nejmladsi a na me uz rodicum nejspis dosla fantazie :-).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 10:45

Já jsem Květoslava, nikdy jsem žádnou jinou Květoslavu osobně nepotkala, ale jestli se to dá řadit mezi neobvyklá jména, to nevím. :lol:
Představovat se jako Květoslava mi přijde divné, takže se neformálně představuji jako Květa, což není nijak neobvyklé, jenže pak se většina lidí diví, že nemám svátek v létě (zrovna dnes je Květy :D ), ale až v prosinci.
Nemám moc ráda, když se mi říká Květko, Květuš je lepší. Přezdívku ve škole jsem měla samozřejmě „květák“. :lol: Jméno jako takové se mi v dětství nijak extra nelíbilo a raději bych se jmenovala Julie nebo Šárka (Šárka se mi líbila moc.)
Ale líbí se mi, když mi moje máma říká Květinko a přítel mě oslovuje v mých 40 letech Květuško nebo Květušíno. :mrgreen:

Dcera je Justína (dnes už asi taky nijak neobvyklé, ale určitě méně časté než Eliška :mrgreen: ), v mladším školním věku nebyla taky nijak zvlášť spokojená, ale hlavně proto, že se v obchodě nadají koupit různé kraviny s jejím jménem (hrnky, klíčenky apod. ). Ale když jsem se jí zeptala, jak by se tedy chtěla jmenovat, tak si nic nevybrala. A navíc má jméno po své babičce, kterou miluje, tak snad bude se svým jménem čím dál víc spokojenější.

SAJ
Závislačka 4022 příspěvků 20.06.19 11:39
@tehule2019 píše:
A otázka c.2 - daly jste potom svým potomkům bezne, nebo také ojedinele jméno? Děkuji za příspěvky :)

Mám velmi neobvyklé křestní jméno (v ČR cca desetkrát?), musela jsem se naučit říct, jak mi mají lidi říkat. Takže zpočátku nic moc, ale od puberty mám to jméno ráda. Manžel má jedno z nejobvyklejších křestních jmen a popravdě - je to opruz.

Naše děti mají dvě velmi neobvyklá jména (staročeská, ne cizí) taky, jsou s nimi spokojené. U třetího jsme se bohužel trefili do vlny, takže mezi vrstevníky se vyskytuje, ale jinak také dobré.

PS: ne, na profilu je fakt nemám, zbytečné klikat. :lol: :lol: :lol:

PeetaKo
Povídálka 46 příspěvků 20.06.19 14:23

Moje maminka má velmi neobvyklé, i když české jméno. V ČR ho má už jen 10 žen (Dřív jich bylo víc, z toho 3 z naší rodiny.) Je kvůli němu snadno zapamatovatelná, často se jí na něj lidé při představování ptají. Vím, že v dětství a v mládí jí to hodně vadilo. Proto mi ho nedala(díkybohu :lol: ) Teď spíš naopak- chtěla, abych tak pojmenovala dceru. Já si ale pod tím jménem představím mamku, tak jsem ho dceři dala jako 2. jméno, aby teda aspoň nezaniklo úplně…
A pro zvědavé- jeho zkrácená podoba má svátek s Medardem ;)

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 20.06.19 18:21
@PeetaKo píše:
Moje maminka má velmi neobvyklé, i když české jméno. V ČR ho má už jen 10 žen (Dřív jich bylo víc, z toho 3 z naší rodiny.) Je kvůli němu snadno zapamatovatelná, často se jí na něj lidé při představování ptají. Vím, že v dětství a v mládí jí to hodně vadilo. Proto mi ho nedala(díkybohu :lol: ) Teď spíš naopak- chtěla, abych tak pojmenovala dceru. Já si ale pod tím jménem představím mamku, tak jsem ho dceři dala jako 2. jméno, aby teda aspoň nezaniklo úplně…
A pro zvědavé- jeho zkrácená podoba má svátek s Medardem ;)

Hezká hádanka :). Jestli jsem to uhodla, tak jsem o tom jménu u nás ještě neslyšela. Je moc hezké. Ale podobné, o něco běžnější jméno začíná nabírat na popularitě - znám momentálně už tři kojence, co ho nosí :)

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15396 příspěvků 20.06.19 18:31

@PeetaKo tak já nevím já všude našla jen samostatného Medarda

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Váš příspěvek
Reklama