Jak se vám žije s potravinovými alergiemi?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
MaminkaL.22
20.5.22 12:31

Jak se vám žije s potravinovými alergiemi?

Dobrý den. Nechcete si popsat jak se vám žije s potravinovými alergiemi? Jak jste si zvykli bez určité potraviny žít, co vám chybí a pod. Já mám alergii na mléko a pšenici, pšenici snášíme dobře, nějak mi nechybí, ale mléčné výrobky, tolik sem toho z jídelníčku vyřadila, například svůj oblíbený smažák. :zed: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22949
20.5.22 13:01
@MaminkaL.22 píše:
Dobrý den. Nechcete si popsat jak se vám žije s potravinovými alergiemi? Jak jste si zvykli bez určité potraviny žít, co vám chybí a pod. Já mám alergii na mléko a pšenici, pšenici snášíme dobře, nějak mi nechybí, ale mléčné výrobky, tolik sem toho z jídelníčku vyřadila, například svůj oblíbený smažák. :zed: :lol:

Tak já mám jen intoleranci na laktózu a to popíjení mléka mi ještě i po letech chybí. Navíc jsem byla zvyklá si dávat kafe na nádraží, u kamarádek, v nemocnici atd. prostě všude, kde musíš nějakou dobu být a čekat, ale s náhražkama mléka je to dost o ničem, málo kdo je má…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29387
20.5.22 13:08

Taky nemůžu mlíko a taky mi to dost chybí, jak bych si dala hrnek kakaa, nějaký dobrý jogurt apod :D ty náhražky jsou pěkně hnusne, teda zatím jsem nenašla nic, co by mi fakt chutnalo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
20.5.22 13:26

Mám alergii na lepek a žije se mi více než dobře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
20.5.22 13:39

U syna čekáme na výsledky. Máme u něj podezření na ořechy a arašídy. Přímo po konzumaci(i když to měl jako kojený přes mléko) se hned osypal v obličeji, následně po celém těle, otekly mu rty, v puse se udělaly afty a potřeboval ventolin. Ořechy a arašídy nedáváme a snažím se nakupovat i to na čem není napsané, že to může obsahovat stopy toho.Po stopách v potravinách byl vždy osypaný, teď když se vyhýbáme i těm stopám, tak je klid, ale mám pocit při nákupu, že ořechy a arašídy jsou napsané snad na všem. Chtěla jsem mu koupit nějakou sušenku či perník, jediné co mají bez toho je jahodový a meruňkový brumík. Jinak nic, ani v uličce, kde mají přímo sušenky pro batolata. U spousty jogurtů to vypadá podobně atd…Nevím jestli to na vše píšou preventivně nebo to je tím, že třeba v té firmě dělají jednu věc s ořechy a tak to píšou na vše ostatní, protože při nedodržení něčeho tam mohou být nějaké stopy.Ale jinak se to dá zvládnout, jen se nákup prodlužuje o čtení veškerého složení(i toho, kde by člověk ořechy a arašídy nečekal)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16488
20.5.22 13:43

Syn je celiak, celkem čerstvě. Zvládá to skvěle, jen já už mám deprese, že se mi nedaří upéct takové pečivo, abych byla spokojená. Miloval rohlíky. Chtěla bych mu je dopřát, ale pořád nic moc.

Sám říkal, že bezlepková dieta mu tolik nevadí, že by hůř nesl, kdyby nemohl mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12376
20.5.22 13:43

Mám alergie na peckovité ovoce, syrový celer a některé oříšky. Žiju normálně, ovoce jím jen to, které můžu. Občas bych se s chutí zakousla do nektariny, jablka, broskve či hrušky, ale vedlejší účinky mě od toho odradí. Prostě jsem se s tím smířila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
20.5.22 13:44

@Kriss Tina bezlakatozove mléko je moc dobře- fialové z Kauflandu a čerstvé firma Kunin. Lepší než klasické.
Bezlaktozove jogurty jsou taky dost dobre…bílý natures promile z Alberta. Stejná značka máslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaminkaL.22
20.5.22 14:01

Teda to je masakr, kort celiakie, já můžu žito, oves a další, jen ne pšenici. Bylo to hrozné období. Je to těžké ve všem hledat pšenici a mléko, protože je to skoro ve všem na co sáhnu. Náhražky mléka smetan taky nic moc, ale co se dá dělat a nejhorší ty ceny, za vegansky sýr jako masakr 8o a to je ta doba už takhle předřazena, já si ještě přihorsila

• Citovat
  • Nahlásit
405
23.5.22 23:40

Mám těžkou alergii na jahody, vůbec nevím, jak chutnají, měla jsem je v puse jen jednou, jako malá. Mírně mi vadí i ostatní kyselé ovoce, ale jíst ho můžu, jen ho nesmím moc najednou. Bez jahod žiju a už to bez nich i dožiju. Lehkou intoleranci na laktozu mám taky, ale omezuje mne jen v tom, že do sebe nemůžu nalít dva hrnky kakaa naráz. Malý jogurt nebo kousek sýra mi nic nedělá. A ještě arašídy, pár sezobnout můžu, po větším množství oteču, ale i s tím se dá žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
23.5.22 23:42
@Aduš8 píše:
Mám alergie na peckovité ovoce, syrový celer a některé oříšky. Žiju normálně, ovoce jím jen to, které můžu. Občas bych se s chutí zakousla do nektariny, jablka, broskve či hrušky, ale vedlejší účinky mě od toho odradí. Prostě jsem se s tím smířila

Máme to podobně a já si říkám, že jsou horší věci na světě, viz. třeba celiakie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
23.5.22 23:42

Alergii nemám, jen intoleranci laktózy. Naštěstí existují tablety s enzymem laktáza, takže se to dá doplnit. Taky si kupuju bezlaktózové kravské mléko. U alergie na kravskou bílkovinu nevím, co bych dělala… tu jsem měla jako malá a asi jsem z toho vyrostla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat