Jak se vám žije se jménem Mariana?

19
7.4.20 19:38

Jak se vám žije se jménem Mariana?

Dobrý den a ahoj, holky ???? potřebovala bych zjistit, jaký je názor na jméno Mariana, popřípadě Marianna. Už jsem tu našla jednu takovou diskuzi, ale byla staršího data. Zajímalo by mě, jak na vás působí a jestli se tak někdo jmenuje, zda jste neměly problémy s tím, že by si někdo dělal legraci Mariana -Marjana, trava a podobně. Mně se to jméno velmi líbí a toto ve mně vůbec neevokuje, ale už jsem pár těchto názoru slysela a překvapilo mě to. Nerada bych dceři připravila nějakou frustraci z reakci lidi, se kterými by se musela vyrovnat. Děkuji ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24155
7.4.20 19:42

Sandokana už nikdo z dětí nezná, takže frustrací trpět nebude - tedy pokud jí ty sama do hlavy nějakou nenasadíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
7.4.20 19:45

Tak ten mě také nenapadl 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
7.4.20 19:46

Za mě je Mariana hezčí forma jména Marie a taky si vzpomenu na lásku Robina Hooda :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2149
7.4.20 20:05
@JajaMaja píše:
Dobrý den a ahoj, holky ???? potřebovala bych zjistit, jaký je názor na jméno Mariana, popřípadě Marianna. Už jsem tu našla jednu takovou diskuzi, ale byla staršího data. Zajímalo by mě, jak na vás působí a jestli se tak někdo jmenuje, zda jste neměly problémy s tím, že by si někdo dělal legraci Mariana -Marjana, trava a podobně. Mně se to jméno velmi líbí a toto ve mně vůbec neevokuje, ale už jsem pár těchto názoru slysela a překvapilo mě to. Nerada bych dceři připravila nějakou frustraci z reakci lidi, se kterými by se musela vyrovnat. Děkuji ????

Dítě /I. stupeň ZŠ/ má spolužačku Marianu/nevím jak se píše :? /a vše úplně v pohodě, nikdo se jí neposmívá a nikdo její jméno neřeší. Je to prostě Marianka :srdce: :srdce:.Za mě- moc hezké jméno a nemá ho každá druhá holčička :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
7.4.20 20:10

Mě se taky líbí, svagrova se zkracuje na Mary. My říkáme Marijanko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
7.4.20 20:11

Mám dcerku, 11 let s tímto jménem a nikdy si nestěžovala. Ovšem ve skautu jí začali říkat ostatní vedoucí mezi sebou Konopěnka už když byla miminko. Nikdo se jí vážně nějak škaredě nikdy nevysmíval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
7.4.20 20:16

Já jsem chtěla dát toto jméno kdybychom měli holčičku. Ale mám TP v srpnu, tak jsem to zavrhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
7.4.20 20:19

Moc hezké jméno, taky jsme o něm uvažovali. Klidně bych ho dala. Hezčí než Marie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16161
7.4.20 21:05

Mně se strašně líbí, ale přes muže neprošlo, protože „Mariana byla panna, než potkala Sandokana, héééj!“. Udělala jsem na toto téma obšírný průzkum a nikdo tu říkanku nezná, dokonce ani mužovi spolužáci. Ale stejně jsem to nevybojovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
7.4.20 22:19

Já ji taky neznám :D :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
8.4.20 14:36

Znám jednu mladou slečnu tohoto jména, která s ním spokojená není - je prý pro ni příliš tvrdé, mně se ale líbí moc. Asociace s marihuanou mi ani nepřijde na mysl a věřím, že je nás spousta, nebála bych se toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
12.4.20 11:15

Kamarádka má Marianku, říkají jí Manka :D je to moc hezké jméno, i já ho měla ve výběru pro holčičku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
12.4.20 11:32

Krasne jmeno :-) kamaradce Marii rikame Marjanko :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat