Jak se vám žije v Praze 4 - Kamýk?

425
18.6.21 17:52

Jak se vám žije v Praze 4 - Kamýk?

Ahoj, uvažuju o koupi bytu v téhle lokalitě, ulice Papírníkova. Kdo žijete v téhle lokalitě, jak se vám tu žije? Zajímá mě všechno - občanská vybavenost, bezpečnost, koncentrace nepřizpůsobivých, volnočasové vyžití, parkování… Předem děkuju všem za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5
18.6.21 18:02

Já v teto ulici ziji- mam blizko skolku, skolu a obchody. je tu dobra dostupnost mhd… fajn sidliste. pokud vas zajima vic napiste mi zpravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
18.6.21 18:10
@Madla96 píše:
Já v teto ulici ziji- mam blizko skolku, skolu a obchody. je tu dobra dostupnost mhd… fajn sidliste. pokud vas zajima vic napiste mi zpravu.

Máte zprávu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 18:18

Bydlim v Hostivaři a Prahu 4 znám velice dobře. Je to tam skvělé.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 19:02

Bydlím ve vedlejší ulici, před cca 4 roky to bylo super místo. Bezpečné, vše nedaleko, dobrá správa města ( sekání trávy, opravy, úpravy, hřiště) teď mi připadá, že jde vše do kopru. Cca 5 km se z hotelu stala ubytovna ( DUM) a bezpečnost v háji. Také od té doby, co tu vládne jiná strana ( piráti) tak péče o MČ jde také dolů. Parkování velká špatná, jako na vsech sídlištích, ale máme garáž. :P

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 09:23

Bydleli jsme na Kamýku 5 let, stěhovali jsme se nedávno. Za mě super poloha, kousek od Modřanské rokle, Kamýckého lesoparku, spousty cyklostezek, dobrá občanská vybavenost (pošta, lékaři, školy, školky, kousek Novodvorská Plaza), u Vltavy (Nádraží Modřany, Přístaviště) jsi do 15 minut, u Muzea do půl hodiny MHD. Časem tam snad už konečně prodlouží i tramvaj z Modřan. Zmiňovaný DUM u zastávky Labe je problém dlouhodobě, nicméně nemám pocit, že by byla “bezpečnost v háji”, jak je uvedeno výše.

To sekání trávy je fakt, nicméně to je problém celé Prahy, experimentuje se s udržováním vody v půdě, jedna z teorií je, že když se nebude sekat, nebude takové sucho. Zda je to pravda nebo ne, těžko říct, ale dělí to společnost na dva tábory :)

Volnočasové vyžití: v okolí je několik sportovišť, pro děti např. Pohyb dětem na Lhotce, v Modřanech pak DDM, u nádraží Modřany je Modřanský biograf - kino, doufám, že přežilo covidový rok. Pokud máš děti, je krásné hřiště na letišti Točná, dá se tam dojít delší procházkou. Restaurací tam moc není, v okolí jsou lepší asi dvě.

Parkování je obecně problém asi na všech sídlištích, my jsme si pronajali místo na hlídaném parkovišti, ta cca tisícovka na měsíc za to stála a kromě garantovaného místa jsem měla jistotu, že auto ráno najdu :D

Anonym kvůli bydlišti, jinak prosím smazat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat