Jak se věnovat dvěma dětem současně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milwinka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 13 inzerátů 06.01.17 13:29
Jak se věnovat dvěma dětem současně?

Ahoj maminky, dnes na mě dolehla jakási depka… Mám 2 děti (3 roky, 10 měsíců). Před narozením druhého pro mě byl můj starší syn vším a snažila jsem se mu hodně věnovat. Po narození druhého už mu ovšem nemůžu věnovat tolik pozornosti jako dřív a moc mě to mrzí. Dokud byl mladší jen takovéto hodně spící miminko, tak to ještě jakž tak šlo. Třeba jsem měla mimi v šátku a přitom jsem něco dělala se starším nebo si mladší hrál se zavěšenou hrazdičkou nebo jen pozoroval brášku jak si hraje. Ale čím je miminko starší a pohyblivější, tím je to náročnější a dnes to na mě nějak dolehlo. Jsem moc ráda, že je mám oba dva, ale nějak to nezvládám se jim rovnoměrně věnovat. Tak třeba dnes- starší chtěl, abych mu četla knížku. Tak jsme si sedli ke stolu a začali prohlížet knížku, ale přilezl mladší a sápal se mi na nohu a pištěl…tak jsem si ho vzala do náruče, ale v ten moment začal mačkat stránky knížky, takže jsme čtení museli ukončit a starší byl zas naštvaný že mu bráška ničí knížku. A tak je to vždycky, už ani nepamatuju kdy jsme přečetli víc než jen 1 stránku. Nebo starší rád maluje barvama, ale to s ním teď už taky vůbec nemůžu dělat- stejná situace jak s knížkou. Nebo starší si rád staví z Lega- jenže k němu přileze mladší a začne mu to bourat a jsou bitky. Nebo naopak když se věnuju mladšímu a třeba s ním dělám nějaké paci paci atd, tak straší se připojí jen na malou chvíli a pak začne žárlit a upoutávat pozornost. Prostě mám teď pocit, že se s nimi nedá dělat nic, aby se zabavili oba, maximálně si vlezou na chvíli pod stůl jako že do domečku, nebo starší objímá mladšího, ale to jim vydrží jen chvíli a pak jsou tahanice o hračky a o moji pozornost. Potřebovala bych nějaké tipy- jaké aktivity s nimi dělat aby se zabavili oba dva? Doufám že brzy z nich budou parťáci a budou si spolu hrát, ale momentálně je to na zbláznění. :-(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Carmen6
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 06.01.17 13:37

Jojo, toto je takove blbe obdobi, ktere se musi prezit :D Neboj, brzy si vyhraji spolu a bude lip ;) Nejlepsi je to v tomto veku asi venku.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 06.01.17 13:40
@milwinka píše:
Ahoj maminky, dnes na mě dolehla jakási depka… Mám 2 děti (3 roky, 10 měsíců). Před narozením druhého pro mě byl můj starší syn vším a snažila jsem se mu hodně věnovat. Po narození druhého už mu ovšem nemůžu věnovat tolik pozornosti jako dřív a moc mě to mrzí. Dokud byl mladší jen takovéto hodně spící miminko, tak to ještě jakž tak šlo. Třeba jsem měla mimi v šátku a přitom jsem něco dělala se starším nebo si mladší hrál se zavěšenou hrazdičkou nebo jen pozoroval brášku jak si hraje. Ale čím je miminko starší a pohyblivější, tím je to náročnější a dnes to na mě nějak dolehlo. Jsem moc ráda, že je mám oba dva, ale nějak to nezvládám se jim rovnoměrně věnovat. Tak třeba dnes- starší chtěl, abych mu četla knížku. Tak jsme si sedli ke stolu a začali prohlížet knížku, ale přilezl mladší a sápal se mi na nohu a pištěl…tak jsem si ho vzala do náruče, ale v ten moment začal mačkat stránky knížky, takže jsme čtení museli ukončit a starší byl zas naštvaný že mu bráška ničí knížku. A tak je to vždycky, už ani nepamatuju kdy jsme přečetli víc než jen 1 stránku. Nebo starší rád maluje barvama, ale to s ním teď už taky vůbec nemůžu dělat- stejná situace jak s knížkou. Nebo starší si rád staví z Lega- jenže k němu přileze mladší a začne mu to bourat a jsou bitky. Nebo naopak když se věnuju mladšímu a třeba s ním dělám nějaké paci paci atd, tak straší se připojí jen na malou chvíli a pak začne žárlit a upoutávat pozornost. Prostě mám teď pocit, že se s nimi nedá dělat nic, aby se zabavili oba, maximálně si vlezou na chvíli pod stůl jako že do domečku, nebo starší objímá mladšího, ale to jim vydrží jen chvíli a pak jsou tahanice o hračky a o moji pozornost. Potřebovala bych nějaké tipy- jaké aktivity s nimi dělat aby se zabavili oba dva? Doufám že brzy z nich budou parťáci a budou si spolu hrát, ale momentálně je to na zbláznění. :-(

Ono se v určitém období nejde věnovat dvěma dětem současně, to se za rok, dva či tři vyrovná :palec:

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 06.01.17 13:42

@milwinka no..mám děti 2r 8m, a devítiměsíční. Hrají si spolu samostatně už tři měsíce samy :lol: já vařím, a holky jsou spolu v pokojíčku nebo tak někde v prostoru :mrgreen: ale starší je na ni dost opatrná a mladší zatím neběhá, navíc se ještě neumí hádat. Takže řekla bych ideál :P

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 06.01.17 13:42

@milwinka Zkusila bych malého zabavit něčím jiným - stačí dát nějaký obyčejný předmět z domácnosti, který ještě neviděl a je bezpečný. Být tebou, tak bych si pořídila pro malého ohrádku a můžeš s tříleťákem v klidu malovat nebo dělat jiné činnosti. Tu půlhodinku miminko v ohrádce vydrží, když mu tam dáš hračky a vždy nějaký nový předmět. Můžete malovat hned vedle ohrádky, takže v klidu můžeš od barvení odbíhat k malému, mluvit na něj, ukazovat mu apod. Myslím, že je to dobré řešení pro všechny tři.

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 06.01.17 13:45

@milwinka Mně se odsvědčilo vysvětlit staršímu, že některý věci jdou prostě dělat jen když malej spí. A na stavění a podobné věci, co by mohl mladší zlikvidovat vytvořit nějaké místo kam se nedostane.
My třeba teď udělali kutloch pod vyvýšenou postelí, je to zahrazeno nábytkem, nejmladší zatim nepřišla na to jak se tam dostat a starší si tam můžou v klidu nechat rozestavěné lego.
A s tahanicema neporadim, moje děti se řežou furt :zed:

Příspěvek upraven 06.01.17 v 13:51

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 06.01.17 13:47

Máme stejnou situaci, děti 3 roky a 7 měsíců, tak si ráda poslechnu nějaké tipy. Zatím se to dá, když je manžel doma a máme každý jednoho, ale s oběma to nejde. Navíc starší pořád malého bouchá, když mu vezme hračku, tak ji po něm hodí…
Někdy je to až vtipné - když ho bouchne, malý začne brečet a starší ho hned začne utěšovat: „Neplakej, neboj se, já jsem tady s tebou.“ :lol: :lol:

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 06.01.17 13:49

@reinkarnace To je ale tim, že máš dvě holky si myslim. Ségra má samý holky hrajou si spolu odjaživa. Moje spolu vydržej leda tak dělat kraviny při klidný hře má každej jinou představu. A nejstarší kluk v tohle věku neměl na mimino absolutně trpělivost. Teď je mu šest a už je to lepší, ale s prostřední se rvou furt.
Já teď miluju seriál Průměrňákovi :mrgreen:, jen mě na něm děsí, že tohle hádací období nikdy neskončí, zvlášť v případě starší kluk a mladší holka :zed:

milwinka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 13 inzerátů 06.01.17 13:55
@Adrasteia píše:
@milwinka Zkusila bych malého zabavit něčím jiným - stačí dát nějaký obyčejný předmět z domácnosti, který ještě neviděl a je bezpečný. Být tebou, tak bych si pořídila pro malého ohrádku a můžeš s tříleťákem v klidu malovat nebo dělat jiné činnosti. Tu půlhodinku miminko v ohrádce vydrží, když mu tam dáš hračky a vždy nějaký nový předmět. Můžete malovat hned vedle ohrádky, takže v klidu můžeš od barvení odbíhat k malému, mluvit na něj, ukazovat mu apod. Myslím, že je to dobré řešení pro všechny tři.

To zkusím, díky moc za tip!!!

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 13:58

@milwinka Já myslím, že to řeší skoro všechny matky co mají druhý dítě. Je to takový období, to přejde a bude horší :mrgreen: Já mám tři a ze začátku byl hodně křik u nás, ale teď je nejmladšímu tři a už si vyhrají docela.

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 14:00

@Adrasteia U nás teda ohrádka nic moc, mohla jsem jim tam dávat cokoliv a stejně tam brečeli. :think:

KKatka23
Echt Kelišová 8267 příspěvků 06.01.17 14:01

Já se mám teda menší děti než vy, ale dohromady si nehrajem - teď to ještě nejde a očekávám, že to půjde až tak za rok, rok a půl až mladší bude mít ty dva roky…věnuju se jim zvlášť když ta druhá vždycky spí - mladší spí jednou dopo a jednou odpo a starší spí přes poledne :) a předpokládám, že do budoucna starší spát přestane (už teď kolikrát nespí a jen si tam v postýlce žvaní) a bude spát jen mladší - tak to se budu věnovat té starší a mladší nám bude přes den tak nějak různě přicmrndovat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 06.01.17 14:05
@elot píše:
@Adrasteia U nás teda ohrádka nic moc, mohla jsem jim tam dávat cokoliv a stejně tam brečeli. :think:

Tak pokud je dítě v ohrádce úplně samo a maminka třeba vedle v kuchyni vaří, tak to chápu, ale zakladatelka by v podstatě seděla hned vedle ohrádky, takže by na dítě mluvila a hrála si s ním, ukazovala apod. a tříleťák by u nich seděl a maloval, akorát by se zamezilo tomu, aby malý nelezl do těch barev.

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 06.01.17 14:07

Nevím, co všichni čekaj, když si pořídí děti tak krátce po sobě, je jasné, že ten starší ještě chce a potřebuje pozornost…

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 06.01.17 14:09
@milwinka píše:
To zkusím, díky moc za tip!!!

Jestli máte doma místo, tak děti mnohem lépe snášejí tu větší ohrádku, mně se to se synem osvědčilo, jako miminko tam tu půlhodinku vydržel, když jsem dělala něco nebezpečného - např. smažila řízky apod. Máme totiž obývák propojený s kuchyní. K tomu jsem mu zpívala, vždy ho odběhla pohladit a něco mu do ohrádky přidala - někdy stačí umělohmotná mistička s víčkem, lis na česnek apod. :D U vás by to podle mě dopadlo ještě lépe, protože bys vlastně byla hned vedle malého.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >