Jak se věnujete druhému dítěti - rozdíl 2 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Limi123
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 04.05.18 16:44
Jak se venujete druhemu diteti - rozdil 2 roky?

Mile maminky,

Tak si tu sedim v parku a premyslim. Mam dve deti, 2 a ctvrt roku a dvoumesicni. Hodne si davam pozor, abych nevytvarela konkurencni prostredi pro starsiho, takze se od zacatku snazim neuprednostnovat zajmy miminka pred zajmy starsiho.

Treba kdyz starsimu pripravuji obed, prebaluji ho nebo neco podobneho, necham miminko minutu dve brecet, nez to dokoncim.

Nebo, kdyz je miminko hodne, polozim ho na zem vedle nas, aby bylo s nami a hraju si se starsim. Nebo ho dam pod hrazdicku, at si hraje a neco delam.

Ted jsem si ale uvedomila, ze tech minut, kdy je mladsi vzhuru a opravdu se mu venuji, je za den jen par. A docela me to mrzi.

Jak to mate vy? Jenom me to zajima…

Reklama

Reakce:

Enicka
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 04.05.18 17:02

Taky mě to zajímá, mě to Teda teprve čeká, ale ráda si tu počtu. Taky mám obavy, ze se nebudu moct věnovat pořádně ani jednomu a už mě to začíná teď trápit.

Lelio
Kelišová 5767 příspěvků 04.05.18 17:43

Když je mladší vzhuru (4 měsíce), bereme ji k sobě a starší jí vypráví, ukazuje svoje hračky, nebo si s ni hraje, ukazuje ji knížky atp. Když prebaluju, tak starsi asistuje, nosi plinky, odnasi… Miminko je na činnosti jako oběd v šátku, když je vzhuru, tak oběma popisuju co dělám a co budu dělat, starší většinou pomaha (haze brambory do hrnce, myje zeleninu, sklada ji na talíř atp.). Se dvěma dětmi mi to prijde snazší než s jednim :lol: ale je pravda, že starší absolutně vůbec nezarli, naopak je uplne zlata.

machninka
Povídálka 19 příspěvků 04.05.18 18:17

Mám to dost podobně, rozdíl dva roky dva týdny. Miminko je zlaté, stejně se většinu času točím kolem starší, miminko si vydrží klidně hodinu hrát samo, když jsme poblíž…Takže toho času, kdy se věnuji jenom jí, je opravdu málo :oops:

Dzejn111
Kecalka 143 příspěvků 04.05.18 18:57

Já mám. úplně stejný věkový rozdíl, mladší teď bude mít 8 týdnu. Popravdě se asi víc venuju té starší, která už z toho má rozum… Ale zároveň se jí snazim vysvětlovat, že teď má hlad i segra, nebo že ona už je okoupana a segra je ještě „spindira“ a ona mi u toho pomáhá.

Honska
Kelišová 5076 příspěvků 04.05.18 19:03

Miminko bylo hodně v satku a věnovala jsem se druhé dceři a vaření. Venku spalo v kočárku. Mladší špatně pila, vojtovka… začátek byl náročný. Při kojení, cvičení koukala na pohádky. Starší vyžaduje hodně pozornosti, mladší se umí zabavit sama. Stridame jak to jen jde.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 04.05.18 19:05

Dokud si sama nezacala poradne hrat - cca s tim, kdy zacala sedet/chodit/lozit, tak jsem nemela potrebu se mladsi nejak specialne venovat.

Proste byla s nama, kdyz jsme si hrali se starsim, at uz v naruci, v nositku nebo proste vedle nas na dece. Myslim, ze takhle malemu diteti bohate staci, ze mu davas svoji pritomnost.

Kdyz uz je potom vetsi, tak proste odkoukava nebo ji castecne “uci” i starsi dite ????

baracudas
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 04.05.18 19:17

Starší dva roky a dva měsíce, mladší tři měsíce…já moc štěstí teda nemám. Starší je divočina, moc zvídavá, šikovná, pořád se ptá a při většině činnosti co si vymyslí potřebuje dohled, chodí na nočník, ale neutre se, neobleče, nesvlece, nají se, ale je to všude, standardní dvouletacka a do toho věčně nespokojený brácha…jeho první tři měsíce bylo peklo. Hodně plakal, měl koliky, nechtěl jen tak ležet, rád se nosil, ale tak, aby viděl :lol:…teď poslední dva týdny to vypadá, že se blýská na lepší časy. Už si drží hračky a umí si hrát chvíli sám. Právě ve chvílich kdy si sám hraje, nebo spí (3× denně) se věnuji starší. Vaříme, čteme si, hrajeme si. Snažím se tu pozornost věnovat oboum, ale je to fuška :roll:.

Limi123
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 04.05.18 20:59

Holky, dekuji za zkusenosti. U nas je to jeste umocnene tim, ze prcek prakticky cely den spi, budi se vzdy jen na chvilku a kdyz tou dobou zrovna neco delam, tak ho necham, at si hraje nebo na nas jen kouka. On je podle me spokojeny, kontaktu se mnou ma dost (satek, spime spolu v posteli, kouka na nas, kdyz si hrajeme).

Jen na nej nedelam opicky a nemluvim primo na nej (obcas ano, ale malo) a on se pak malokdy za ten den vylozene usmeje. Tak to tak na me padlo… No budu si to muset asi nejak jinak zorganizovat…

Limi123
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 04.05.18 21:20
@baracudas píše:
Starší dva roky a dva měsíce, mladší tři měsíce…já moc štěstí teda nemám. Starší je divočina, moc zvídavá, šikovná, pořád se ptá a při většině činnosti co si vymyslí potřebuje dohled, chodí na nočník, ale neutre se, neobleče, nesvlece, nají se, ale je to všude, standardní dvouletacka a do toho věčně nespokojený brácha…jeho první tři měsíce bylo peklo. Hodně plakal, měl koliky, nechtěl jen tak ležet, rád se nosil, ale tak, aby viděl :lol:…teď poslední dva týdny to vypadá, že se blýská na lepší časy. Už si drží hračky a umí si hrát chvíli sám. Právě ve chvílich kdy si sám hraje, nebo spí (3× denně) se věnuji starší. Vaříme, čteme si, hrajeme si. Snažím se tu pozornost věnovat oboum, ale je to fuška :roll:.

Tohle si nedokazu predstavit. U nas mel koliky ten starsi a byla jsem na prasky, nedokazu si predstavit, jak bych to zvladala, kdybych k tomu mela jeste dvouletaka. Ted mam dite vylozene za odmenu, jestli za den probreci 10 minut v souctu, tak je to hodne. A to jeste jen proto, ze chce usnout a nejde mu to.

Ornwen
Závislačka 3759 příspěvků 1 inzerát 05.05.18 18:16

@Limi123 miminu jsem se „nevěnovala“ ani starsimu. Nejak nevim jak. Ted je mladšímu rok a je fakt, ze dost to beru tak, ze ho hodne nauci bracha. Tak si treba o dost min s nim ukazuju v knizkach. Ale ono ho to taky moc neba.
Naopak mam výčitky, te jsem hodne s malym, pac na me visi a kdyz si hraje starsi sam, Tak jsem rada, te mam chvili klid. A je prsvda, te žárlivost se u nas objevila az ted okolo toho roku

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Havel poslal milenku na potrat: Ber to sportovně, napsal jí!

Necelých sedm let po smrti Václava Havla se rozhodla promluvit. Jeho... číst dále >

Kemra s Hrušínským rozkmotřila milenka. Vše ukončila facka a nakonec rakovina

Šestadevadesáti let by se 22. června dožil klasik české herecké školy,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Lindy: Neumím být věrná

První láska mi zlomila srdce a já od té doby mužům příliš nevěřím. Současný... číst dále >

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Reklama