Jak se vyhnout menstruaci?

Anonymní
4.2.21 11:29

Jak se vyhnout menstruaci

Sorry za nazev tematu, nevedela jsem, jak jinak to nazvat :D Mam odjakziva silnejsi menstruaci, jsem otekla, bolesti bricha, cpu se ibalginama, nejmin dva dny nemůžu vylist z baraku atd.. Co vam budu, vzdyt to jiste spousta vas zna. PMS byva taky vyzivny. Bude mi 35, mam dve deti a dalsi uz urcite neplánuju. A ted k otazce. Uz mam tehle,,radosti" kazdy mesic za poslednich dvacet let plny zuby. Je nejaka cesta, jak se tomu vyhnout, nebo to aspon eliminovat ma minimum? Pomuze mi tělísko? Diky za zkusenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1098
4.2.21 11:33

Pomůže ti jakákoliv hormonální ochrana. Já nejsem tedy příznivec umělých hormonu, ale pokud už mas děti a další neplánujete, tak to pro tebe bude asi cesta z pekla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 11:37

Ja jsem taky prave nebyla nikdy příznivcem nejakych piluli.. Abych si tim nezadelala na neco horsiho :think:

• Citovat
  • Nahlásit
9139
4.2.21 11:42
@Markéta188 píše:
Pomůže ti jakákoliv hormonální ochrana. Já nejsem tedy příznivec umělých hormonu, ale pokud už mas děti a další neplánujete, tak to pro tebe bude asi cesta z pekla :lol:

Nebo bude mít zase jiné problémy. Já „díky“ HA přišla o vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
4.2.21 11:43

No nikdy bych to nedoporučovala mladým dívkám nebo holkam které ještě nemají děti. Ony ty hormony opravdu umí rozhodit cele tělo, ale pokud si z gynekologickeho hlediska zdravá, tak je tohle asi jediné řešení. Jen vím, že tělíska umí zase dobře rozhodit cyklus a někdo s nim mívá bolesti, proste mu nesenou, takže v tom jsou asi lepší pilule ale zvolila bych ty nizkohormonalni :oops:
Každopádně já osobně s tělískem nemám zkušenosti, ale vím o 2 holkach co ho měly a bohužel ani jedné nesedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
4.2.21 11:45

@Paoloska říkám že nejsem příznivcem HA. Brala jsem 11 let pilulky a teď mám dost velké problémy se znova dat do kupy. Jenže já ji začala brát v 15 a pokud má zakladatelka už děti a je zdravá a trápí ji ms tak jiné řešení není :nevim:
Buďto to, nebo to až do přechodu vydržet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17121
4.2.21 12:10

Ja brala ha 8-9let v kuse, před dětmi. Bez ms, problémy žádné, po vysazení mi cyklus naskočil ihned a 3cyklus jsem byla plánované těhotná. Žádné problémy nemam ani teď, a to je 5-6let po vysazení. Nyní jsem znovu těhotná, naposledy, pak se opět těším na ha. Mam endometriozu a ms je fakt peklo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
4.2.21 12:21
@Anonymní píše:
Ja jsem taky prave nebyla nikdy příznivcem nejakych piluli.. Abych si tim nezadelala na neco horsiho :think:

Víš to, že tě HA dost zásadně chrání před rakovinou vaječníků?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1405
4.2.21 18:36

Mám stejné problémy a ha mi vůbec nepomohla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 18:56

Mám stejný problém. Je mi 40 a nejradši bych už nikdy žádnou MS neměla. :lol: Řeším to HA, kterou beru tři měsíce v kuse. 4× do roka tu menstruaci prostě vydržím. :lol: Teď mi dr. napsal kvůli věku nějakou nízkohormonální, beru ji druhý měsíc za sebou, chci zkusit ještě ten jeden a pak uvidím, co se bude dít. :lol:
Možná bych šla i do tělíska, kolegyně celou dobu, co ho má, nemenstruuje, ale zase znám paní, která to má každej měsíc. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 19:06

Pomohla mi Mirena. Mám už 10 let svatej klid.

• Citovat
  • Nahlásit
4208
4.2.21 19:35

Mám už více než 15 let Mirenu a naprosto úžasné.!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 19:44

Já mám také podobný problém, moje tělo do toho zadržuje i strašně moc vody a jsem taková dost nafouklá, že jsem si pořídila i odvodňovací tabletky. Do toho na mě mají dost vliv i citróny, takže teď když jsem zvýšila jejich konzumaci kvůli vit. C v zimě je to ještě horší

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat