Jak se vyhnout Velikonocům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 08.04.19 10:39
Jak se vyhnout Velikonocům?

Ahoj, jak to máte s velikonocema? Býváte o velikonočním pondělí doma, nebo se někam „zdejchnete?“ Já už jsem z tohoto zvyku unavená, bydlíme na vesnici kde se to dost poctivě dodržuje a vadí mi že se tím vždycky zabije úplně celý den protože opilí sousedé se trousí ještě ve dvě odpoledne…Uvažujem že bysme někam vyrazili, ale KAM?? Procházela jsem internet s různýma tipama, ale všechno je kam vyrazit v sobotu a neděli..https://www.porovnej24.cz/kam-velikonoce-2019…v pondělí se nikde nic neděje!!! A navíc je pondělí státní svátek takže všechny aquaparky nebo jiné zábavní věci budou zavřené a celý den někde na procházce se nám být nechce, co když bude pršet nebo bude zima…Jak řešíte velikonoční pondělí když se chcete vyhnout koledníkům? Druhá věc je i jak to pak vysvětlit sousedům a známým že jsme nebyli doma a poslouchat že jsme kaziči českých tradic…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9488 příspěvků 08.04.19 10:42

My jezdíme k příbuzným a na sousedy bych se vyprdla, snad není něčí povinnost sedět ve volném dni doma a čekat až tam nějaký nality Franta z druhého konce vesnice zazvoní a seřeže mě pomlazkou :roll:

unuděná
Kelišová 6965 příspěvků 08.04.19 10:45

@Tvořivá.mamča Chápu, že na vesnici se to řeší víc, ale my prostě klidně neotevřeme :nevim: Když není nálada na přiopilé sousedy, děláme, že nejsme doma. Býváme na chatě (taky vesnice) a otevřeme maximálně dětem, dopoledne. Nějaké řeči jakože „kaziči tradic“ bych neřešila, případně prohodila něco ve smyslu že tradici nám kazí právě ti opilí sousedé.
A pokud chcete zmizet, no tak někam na vejlet :nevim: Ono bude hezky, uvidíš, takže klidně do lesa.

P4ja
Echt Kelišová 8602 příspěvků 08.04.19 10:51

@Tvořivá.mamča My jezdili k babičce a nebo po rodině. Nebo i na výlet. Fakt jsme to neřešili. Stejně tak i teď neřešíme masopust. Protože k nám chodí už jen ožralí, kteří se dožadují láhve a peněz. Takže taky neotvírám. Ale mrzí mě to :(

samá práce
Závislačka 2668 příspěvků 08.04.19 10:51

@Tvořivá.mamča
Nalej do sebe flašku vodky hned po ránu s prvním koledníkem a budeš mít klid. Pak ti celý velikonoce budou buď ukradený nebo veselý. ;)

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13636 příspěvků 08.04.19 10:53

Občas jsme na vesnici na chalupě, dam na branku ceduli, ze kolednici nejsou vítáni a Velikonoce neslavime. Ty, kteří to nerespektuji, proste požádám aby odešli. Maximálně mají řeči, ale jdou. Tento svátek skutečně nemám rada

Sany80s
Kelišová 7186 příspěvků 08.04.19 10:53

Odjížděla jsem na samotu.
Posední roky jsem byla v práci. Taky fajn řešení. Bohužel mám pocit, že poslední dobou už nevidím lidi ani jen v náladě ale prostě a jednoduše tak ožralé, že neartikulují, občas ani nechodí a někdy jsou to i děti.

Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 35634 příspěvků 08.04.19 10:53

Otevřela bych jenom dopoledne. Jezdívali jsme na chalupu, dopoledne otvírali dětem. A i z těch jsme si vybírali, protože velmi často chodily velké skupiny Romů, který moc neocenily vajíčka :oops:

Venesí
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 08.04.19 10:56

My jeli minulý Velikonoce do ternalu a saun, bylo teda normalne otevreno… Dlouhá fronta při otviracce, ještě jsme si tam z cizima lidma dělali legraci, že jde videt kolik lidí nesnáší Velikonoce :lol:

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 7585 příspěvků 08.04.19 10:57

u nas na koledu se chodí do 12 hodin, pak už nikdo nechodi :nevim: otviram, kdyz jsem doma. kdyz jsem byla mala a tatka mel zrovna na velikonoce volno (dela nepravidelne smeny), tak jsem jeli na vylet: koupani, zoo, moravsky kras, zamek, hrad, cokoli :nevim:

Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 08.04.19 11:00

@Venesí Tak to jsem netušila, myslela jsem že s těmato věcma je to stejné jak se supermarketama že jsou taky zavřené :)

Popokatepetla
Závislačka 3285 příspěvků 08.04.19 11:02

Tak to my naopak zase jezdíme k babičce pro to, aby si děti tyhle tradice užili. U nás, ač jsme ze vsi, se nechodí vůbec :-( Ale je fakt, že u našich se fakt dodržuje, že dopoledne a pak už nic.
Jinak jako bezdětní jsme také jezdívali na různé výlety - nepamatuju si, že by někdy někde bylo zavřeno :think:, muž na to není chodit se někde opíjet dopoledne a já taky nebyla zvědavá na přiopilé sousedy.

Příspěvek upraven 08.04.19 v 11:02

Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 08.04.19 11:02

@Sany80s Přesně! Ono dopoledne se to ještě dá, ale odpoledne jsou už pak všichni ožralí a je to trapné

Popokatepetla
Závislačka 3285 příspěvků 08.04.19 11:05

jen tak v rychlosti koukám na kudyznudy a třeba pražská nebo ostravská zoo mají otevřeno i v pondělí, stejně tak některé zámky mají akce i v pondělí - zkus mrknout tam, co máte poblíž

Mysticlipstick
Kecalka 127 příspěvků 08.04.19 11:06

Chápu, že v baráku a na vesnici je to složitější, já jsem panelákový dítě a v paneláku stále bydlím a naštěstí nám momentálně nefungují zvonky a do Velikonoc fungovat nebudou :D takže prostě nejsme doma. Nemám tento svátek ráda od malička. Už když jsem byla dítě tak jsem mámu poprosila jestli by prostě neotvírala, nebo řekla že nejsem doma, to jsme ještě bydleli na malém městě a lidi se tam taky jakž takž znali a ona to respektovala, že to nemám ráda a zůstalo mi to dodnes. Na sousedy bych se teda vykašlala a klidně bych byla kazič tradice :mrgreen: ať si každej trhne hnátou, oni s vámi nežijí. Určitě něco otevřené bude, odkud jste?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama