Jak se vyhnout výslechu na policii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 08:26
Jak se vyhnout výslechu na policii?

Je možné se výslechu vyhnout? Volali mi ze skrytého čísla, to neberu, za jak dlouho mě asi předvolají? A je vůbec možné výslech odmítnout? Jde o to, že někdo z okolí si pořád řeší něco přes policii a mě už nebaví, že mě do toho zatahují.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 08:32

Nedoporučuji se vyhýbat výslechu. Pokud jim nezvednete tel.(to nepochopím), pak Vám přijde písemné předvolání (zbavíte se možnosti se domluvit na datu výslechu), nebo Vám to předvolání policista osobně přiveze do zaměstnání, či domů. Výslech nejde odmítnout, je to Vaše povinnost.
Odpovídám anonymně, jsem policista a nemusí si to každý spojit s mým profilem, děkuji za pochopení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 08:38

Souhlasím s anonymní policistkou. Přesně takhle to bude. Taktéž policista :mavam:

spiky01
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 10.11.14 08:38

Jak se tu pise, nejde to. Ja kdyz takle byla tahana po vyslechu nekolikrat tak jsem u posledniho uvedla ze s veci, nemam a ani nechxi mit nic spolecnyho (tykalo se davny minulosti) a ze si nepreju byt znovu kontaktovana. Pani komisarka byla velice prijemna, uvedla do protokolu a od te doby mam pokoj. Ale asi zalezi na konkretni situaci

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 10.11.14 08:40

Ze zákona je to prostě povinnost, naopak neposkytnutím součinnosti a mařením výkonů si akorát ještě víc… nakakáš… do bot, pokud máš nějaký vroubek (počítám něco tam je, když se ti moc k soudu nechce). Odmítnout lze pouze v případě, že by vypovídající spáchal trestný čin, ohrožil někoho na životě nebo pokud jde o osobu blízkou (jestli to ještě platí), stejně ale je třeba spolupracovat s někým, kdo tomu rozumí, právník, aby byla omluva správně definována

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 08:43

S dovolením se vetřu s dotazem na policisty- blízký příbuzný je ve výkonu trestu, mám možnost zjistit kdy ho pustí (pustili) a na koho se případně s dotazem obrátit? Děkuji xxx

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 08:44

:( To jste mě teda nepotěšily. Na mě nikdo nic neoznámil - jde o spor dvou lidí v mém okolí, pořád se soudí, už jsem jim říkala, že s tím nechci nic mít, ale nedají si pokoj.

veria
Generální žvanilka 24693 příspěvků 1 inzerát 10.11.14 08:44

@Emilie
I v tomto pripade musi přijít na policii a tam to osobně sdělit do protokolu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 08:46
@Anonymní píše:
S dovolením se vetřu s dotazem na policisty- blízký příbuzný je ve výkonu trestu, mám možnost zjistit kdy ho pustí (pustili) a na koho se případně s dotazem obrátit? Děkuji xxx

nejlépe se obrátit asi na toho příbuzného nebo jeho nejbližší rodinu, se kterou je v kontaktu. Jak osoba ve VTOS to ví, tak často o propuštění informuje i někoho z příbuzných.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 08:52
@Anonymní píše:
Je možné se výslechu vyhnout? Volali mi ze skrytého čísla, to neberu, za jak dlouho mě asi předvolají? A je vůbec možné výslech odmítnout? Jde o to, že někdo z okolí si pořád řeší něco přes policii a mě už nebaví, že mě do toho zatahují.

ne, nemůžeš. Pouze v případě, že jde o přímého příbuzného v blízké linii a výslechem bys mu uškodila (platí i pro manžela). Jinak oni si Tě najdou jinak, když znají Tvoje tč, nebude to pro ně problém. Aby se Ti nestalo, že Tě odvedou v klepetech - protože se výslechu vyhýbáš. I to se stát totiž může.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 08:53
@Anonymní píše: :( To jste mě teda nepotěšily. Na mě nikdo nic neoznámil - jde o spor dvou lidí v mém okolí, pořád se soudí, už jsem jim říkala, že s tím nechci nic mít, ale nedají si pokoj.

na tom není nic špatného. Tak prostě řekni, co a jak. Tobě to ublížit nemůže, tak o co jde..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 08:54
@Anonymní píše:
nejlépe se obrátit asi na toho příbuzného nebo jeho nejbližší rodinu, se kterou je v kontaktu. Jak osoba ve VTOS to ví, tak často o propuštění informuje i někoho z příbuzných.

To bohužel nejde, nestýkám se s nikým a ani nechci. Jen se občas citím blbě s pocitem že nevím jestli ho můžu potkat nebo ne, obávám se že bych to nedala. Myslela jsem spíš zda třeba soud, věznice nebo někdo takový mi tu informaci může poskytnout, pokud jsem přímý příbuzný. Děkuji za odpověď a omlouvám se zakladatelce za ot. Xxx

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 08:59
@Anonymní píše:
To bohužel nejde, nestýkám se s nikým a ani nechci. Jen se občas citím blbě s pocitem že nevím jestli ho můžu potkat nebo ne, obávám se že bych to nedala. Myslela jsem spíš zda třeba soud, věznice nebo někdo takový mi tu informaci může poskytnout, pokud jsem přímý příbuzný. Děkuji za odpověď a omlouvám se zakladatelce za ot. Xxx

a vy jste byla poškozenou? JInak já se fakt musím přiznat, že toto nevím. Zkusila bych ale kontaktovat soud, který rozhodoval, a tam se optat, a uvést důvod, pro který to potřebuji vědět. Nejsem si ale jistá, zda to soud sdělí nebo ne, ale zkusila bych to. Třeba se ozve ještě někdo jiný, kdo to ví. Omlouvám se.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 09:04

Ono to bylo hodně komplikovaný, ve vykonu je muj otec-za mě ne, ja u vyslechu uvedla paragraf na osobu blízkou, ale chtěla jsem chránit sebe-proč se pitvat v promlčené záležitosti, já se mezitím dala psychicky dohromady a nechtěla jsem si vším procházet znovu. Takže sedí za tč se mnou nesouvisející. +- nastal čas propuštění a já mám strach že mě bude chtít vyhledat. Zkusím ten soud, díky za radu Xxx

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 09:12
@Anonymní píše:
Ono to bylo hodně komplikovaný, ve vykonu je muj otec-za mě ne, ja u vyslechu uvedla paragraf na osobu blízkou, ale chtěla jsem chránit sebe-proč se pitvat v promlčené záležitosti, já se mezitím dala psychicky dohromady a nechtěla jsem si vším procházet znovu. Takže sedí za tč se mnou nesouvisející. +- nastal čas propuštění a já mám strach že mě bude chtít vyhledat. Zkusím ten soud, díky za radu Xxx

To je mi líto. Berte to ale tak, že i když vám to soud sdělí, kdy proběhne propuštění, nezabrání tomu, aby vás otec nevyhledal. Nejlépe jak vás vyhledá, otci sdělit, že si nepřejete být s ním v kontaktu. Pokud vám vyloženě nehrozí nebezpečí po propuštění otce na svobodu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >