Jak se vyhnout zánětu středního ucha?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klarka05
Povídálka 27 příspěvků 11.05.19 12:25
Jak se vyhnout zánětu stř. ucha?

Ahoj maminky, potřebuju radu a uklidnění. Cca před 2 měsíci píchali synovi (2r) obě uši, dostal atb a pořád se to doktorce nezdálo, měli jsme rozkapávat nos a až tento týden ve čtvrtek jsme byli na poslední kontrole kde řekla že je to na dobré cestě. V pátek příští týden letíme k moři, říkala že ho můžu vzít do letadla, jen ten nos před vzlétnutím rozkapat. No ale dneska ráno se probudil s rýmou, v jednom kuse kýchá a teče mu z nosu, já se hrozně bojím, že mu to vleze zase do těch uší. Zaprvé bysme měli po dovolený a zadruhý už to nechci nikdy zažít, bylo to hrozný a dlouhý…předtím to neměl ale prý když se to stane jednou tak se to vrací? Co mám dělat pro to aby se to nestalo? :,( nebo to nelze ovlivnit?? :roll: Díky za zkušenosti

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Payus
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 11.05.19 12:34

Kapnem otobacid kapky, kdyz ho zacne ucho uz pobolivat. Nemame to od rymy ale od vetru, takze nesmi mit okynko otevreny nic. Mam to z orl, a kdyz kamkoliv letime - jedeme mam to sebou jak prvni pomoc. Opravdu to pomaha v zacatcich, ale to asi doma mate…je to na recept

klarka05
Povídálka 27 příspěvků 11.05.19 12:37

@Payus ten mám v lednici, vezmu ho s sebou to urcite jo, spíš jsem myslela něco jako prevenci.. nepoznám na něm že ho ucho trochu bolí.. minule byl v pohodě až jednu noc nespal jen řval a už to bylo na píchnutí :( Takze se obávám ze bych to v začátku nechytla :roll:

aledud
Kecalka 469 příspěvků 11.05.19 12:38

Prokávat ten nos, každou chvíli mořskou vodou nebo vincentkou, aspoň 2× denně prostřiknout sprejem na rýmu (nám se neosvědčil nasivin - moc slabý, radši otrivin od 1 do 11 let) a dávat preventivně nurofen (je mírně protizánětlivý) - toto nám bylo doporučeno na ORL 10× píchené ucho nebo prasklé samo. A opravdu to pak bylo lepší, popř. fenistil kapky ať splaskne otok v nose.

klarka05
Povídálka 27 příspěvků 11.05.19 12:40

@aledud paráda, děkuju, to jsem chtěla cist.. takze je sance, ze se zanet nerozjede? To se mi ulevilo.. ;) fenistil mám ale do nosu jen tu morskou vodu a nasivin, tak pošlu chlapa pro jiné, díky moc

chs.jasmin
Echt Kelišová 9421 příspěvků 11.05.19 12:41
@klarka05 píše:
Ahoj maminky, potřebuju radu a uklidnění. Cca před 2 měsíci píchali synovi (2r) obě uši, dostal atb a pořád se to doktorce nezdálo, měli jsme rozkapávat nos a až tento týden ve čtvrtek jsme byli na poslední kontrole kde řekla že je to na dobré cestě. V pátek příští týden letíme k moři, říkala že ho můžu vzít do letadla, jen ten nos před vzlétnutím rozkapat. No ale dneska ráno se probudil s rýmou, v jednom kuse kýchá a teče mu z nosu, já se hrozně bojím, že mu to vleze zase do těch uší. Zaprvé bysme měli po dovolený a zadruhý už to nechci nikdy zažít, bylo to hrozný a dlouhý…předtím to neměl ale prý když se to stane jednou tak se to vrací? Co mám dělat pro to aby se to nestalo? :,( nebo to nelze ovlivnit?? :roll: Díky za zkušenosti

Ahoj,

od dcery nejlepší kamarádka (4r) na to hrozně moc trpí. Co rýma, to zánět uší a ATB - chudák. Ale u ní je to tím, že nechce smrkat, nechce odsávat, a to je pak začarovaný kruh, když odsaješ a to dítě řve a je usoplený ještě víc jak předtím :nevim:

Jinak prý je super nakapat do ucha netřesk - :palec:

chs.jasmin
Echt Kelišová 9421 příspěvků 11.05.19 12:44
@aledud píše:
Prokávat ten nos, každou chvíli mořskou vodou nebo vincentkou, aspoň 2× denně prostřiknout sprejem na rýmu (nám se neosvědčil nasivin - moc slabý, radši otrivin od 1 do 11 let) a dávat preventivně nurofen (je mírně protizánětlivý) - toto nám bylo doporučeno na ORL 10× píchené ucho nebo prasklé samo. A opravdu to pak bylo lepší, popř. fenistil kapky ať splaskne otok v nose.

Fenistil je super. Otrivin pomáhá - sama ho mám ráda pro dospělé v mentolové verzi. Jen pozor při dlouhodobějším používání - jak je jeden z nejlepších (i pro děti), tak je ale agresivní pro nosní sliznici :nevim: naše doktorka ho třeba vubec nemá ráda a nedoporučuje, prý je i návykový :nevim:

aledud
Kecalka 469 příspěvků 11.05.19 12:45
@klarka05 píše:
@aledud paráda, děkuju, to jsem chtěla cist.. takze je sance, ze se zanet nerozjede? To se mi ulevilo.. ;) fenistil mám ale do nosu jen tu morskou vodu a nasivin, tak pošlu chlapa pro jiné, díky moc

Ano, pak to bylo lepší, ten nurofen jsem dávala ráno a večer max. možnou dávku podle váhy. Teď už se nám to tak daří rozhánět.

aledud
Kecalka 469 příspěvků 11.05.19 12:47
@chs.jasmin píše:
Fenistil je super. Otrivin pomáhá - sama ho mám ráda pro dospělé v mentolové verzi. Jen pozor při dlouhodobějším používání - jak je jeden z nejlepších (i pro děti), tak je ale agresivní pro nosní sliznici :nevim: naše doktorka ho třeba vubec nemá ráda a nedoporučuje, prý je i návykový :nevim:

Přímo doporučeno na ORL, stříkáme max 7 dnů (vesměs to už je pak dobré), a teda pro nás lepší než mít 20tá atb.

Stevia
Závislačka 3718 příspěvků 11.05.19 12:49

Konvičkujeme vincentkou, nudle vykapou, celá hlava se pročistí…
Dítě tedy ze začátku řev, ale az sinzvykne pořád lepší než pichat a atb.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 11.05.19 12:51

Prevence je do nosu, na ORL nám říkali, že když začíná zánět, tak KAPKY do nosu, ne sprej, zatecou dál. A studený obklad za ucho na tu kost. Bez potíží bych max stříkala mořskou vodu. Hezky si to užijte.

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 9618 příspěvků 11.05.19 12:57

Vyvanuti draci jeskyne. Tcm byliny na dutiny, zanety ucha atd. Nebo jeste vystydnuti horke plotny, to je na orl zanety.

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 11.05.19 13:01

Syn má zvětšenou nosní mandli, takže zánět středního ucha měl několikrát a jako prevenci má „v sezoně“ antihistaminika, má předepsaný Aerius (aby mu neotékaly sliznice). Jinak se dá použít i Fenistil v kapkách a jak už tu psaly ostatní - Vincentka nebo mořská voda do nosu, nějaké kapky do nosu proti otékání sliznice a v případě začínajících problémů Nurofen proti zánětu. A zapomenout na babské rady typu cpát česnek nebo cokoliv do ucha.

Jana206
Nadpozemská drbna 27366 příspěvků 11.05.19 13:02
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

od dcery nejlepší kamarádka (4r) na to hrozně moc trpí. Co rýma, to zánět uší a ATB - chudák. Ale u ní je to tím, že nechce smrkat, nechce odsávat, a to je pak začarovaný kruh, když odsaješ a to dítě řve a je usoplený ještě víc jak předtím :nevim:

Jinak prý je super nakapat do ucha netřesk - :palec:

Jo ten netresk někdo poradil mojí máme, kdyz jsme byli malí a nemela moc cas chodit k doktorům. Zanet se stal vleklym, lecila to tenkrat nekolik týdnů. Doktor rikal, ze si tim dost uskodila.

aledud
Kecalka 469 příspěvků 11.05.19 13:05

Ano, hlavně nic necpat do ucha - ono totiž nemusí být vidět, že to ucho už prasklo a může z toho být pak zánět mozkových blan, pak se to dostane prostě až do hlavy - opravdu nic nekapat (kromě otobacidu, který předepíše doktor) ani tam nic nestrkat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama