Jak se vyplácí hmotná nouze?

59
11.3.16 22:52

Jak se vyplácí hmotná nouze?

Hezký večer,
jak je to prosím s žádostmi a vyplácením příspěvku na živobytí? Dokládala jsem příjmy za září, říjen, listopad v prosinci. Dvakrát mě tam zvali na doplnění údajů, tak se to vyřízení protáhlo do února. V únoru mi pak dali jednu dávku za prosinec a dost. Teď v březnu jsem dokládala příjmy za leden a únor, dnes mi poslali vyrozumění a na účet dávku za leden. A kdy mi dají za únor a březen? Nebo se žádá jednou za čtvrt roku a oni dají jen jednu dávku? To je přece blbost…Zpětně se to prý nevyplácí, ale jak jsem si mohla požádat např. začátkem února za leden a pak začátkem března za únor, když to vyřídili až koncem února a mohla jsem znovu žádat až v březnu? je to nějaké divné…
A jak je to s doplatkem na bydlení? Já jsem myslela, že když mi tím příspěvkem na živobytí dají tolik, že budu mít životní minimum, tak na víc nárok nemám. Jak to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31690
11.3.16 23:46

O hmotku se podle mě teda žádá každý měsíc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
12.3.16 00:01

Takže když jim cca 1,5 měsíce trvá než vyhodnotí tu předchozí žádost, může dojít k tomu, jako teď, že mi nedají nic za únor ani březen, ale v březnu mi dají dávku za leden a hotovo? To by bylo teda na hlavu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9424
12.3.16 08:01

@Jullca zá únor ti pošlou v březnu, zá březen v dubnu..pokud máš vše v pořádku..tzn. doložila si příjmy..pokud si až teď v březnu dokladala příjmy zá leden, tak je jasný, že to dřív spočítat nemohli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
12.3.16 08:14
@gargamelinka píše:
@Jullca zá únor ti pošlou v březnu, zá březen v dubnu..pokud máš vše v pořádku..tzn. doložila si příjmy..pokud si až teď v březnu dokladala příjmy zá leden, tak je jasný, že to dřív spočítat nemohli..

No jo, ale já jsem to nemohla dát dřív, když se do půlky února vyřizovala žádost za prosinec…No a proč mi teda neposlali i za za únor a jen za leden, když je březen? Dokládala jsem oba měsíce, leden i únor :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.3.16 08:23

@Jullca
zřejmě přišli na to, že je čas, aby jsi nastoupila do práce. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9424
12.3.16 08:24

@Jullca proč bys to nemohla dat dřív? prostě si to tam mohla odnést..nemusela si na nic čekat..když se vyrizovala do půlky února, tak si v půlce února mohla donést příjmy zá leden..zá únor ti přijde podle mě hned v zápětí..nejdřív se musí vyřešit jeden měsíc a odeslat a pak může druhý..program té nepusti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9424
12.3.16 08:25

@Jullca a u nás se peníze zasílají ke konci měsíce..takže u nás lidí dostanou peníze zá únor kolem 20.3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
12.3.16 09:06
@strýček sally píše:
@Jullca
zřejmě přišli na to, že je čas, aby jsi nastoupila do práce. ;)

Já vím, že jste tady jako saně na ty, co si dovolí od státu něco pobírat nehledě na jeho situaci, už mi no nepřijde divné, ale smutné jo. Vždyť vůbec nevíš, co je dotyčný zač, proč na hmotné nouzi je. Promiň, ale tohle je od tebe hloupé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
12.3.16 12:29

@Jullca dokládá se každý měsíc, dávka by měla být vyplacena ten samý měsíc - ideál když tam zajdeš hned na začátku měsíce, peníze dostaneš na konci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
12.3.16 14:04
@martina.se píše:
@Jullca dokládá se každý měsíc, dávka by měla být vyplacena ten samý měsíc - ideál když tam zajdeš hned na začátku měsíce, peníze dostaneš na konci.

No a když jsem žádala v březnu a dokládala leden a únor a přišlo mi vyrozumění kolik mi dávají a je tam od 1.1.2016 a to, co mi přišlo teď označila jako za leden? ( v IB). Tak logika věci říká, že ten únor, který jsem dokládala by měli dát taky nebo ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
12.3.16 14:11

Můžu se pro zajímavost zeptat, jak to je, když bydlí dva lidi v podnájmu v družstevním bytě a nemají tudíž nájemní smlouvu. A pracuje jen jeden z nich za nejnizší mzdu. Tj. mají sice životní minimum pro oba určitě, ale defakto dají všechno za ten podnájem. Příspěvek na bydlení nedostanou, ale jak je to s hmotnou nouzí? Ta počítá s tím, že všechno vydají za bydlení a nezbyde pro ně oba nic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat