Jak se vyplácí pojistné plnění za školní úraz?

12.5.16 19:20

Jak se vyplácí pojistné plnění za školní úraz?

Všem dobrý večer. Syn utrpěl úraz ve škole. Léčil se dva měsíce. Nyní je jeho stav považován za stabilizovaný, máme nárok na pojistné plnění z naší pojistky a dále z pojistky školy. Škola nám poslala formulář české pojiš´tovny, kde lékař uvedl bodové hodnocení a já jen vyplnila synovy údaje. Nikde tam není kolonka, kam má být pojistné plnění posláno. Učitel, který má úrazy na starost mi odmítá dát jakékoliv informace, vyplněný formulář jsem mu tedy poslala přes synovu třídní učitelku. Nyní by mě zajímal další postup. Vím, že formulář bude zaslán české poj., ale jak to bude s vyplacením peněz? Pojišťovna je pošle škole a ta potom nám? Jak dlouho toto vyřízení trvá? A může si škola část peněz ponechat? Děkuji všem za rady a přeji hezký večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25493
12.5.16 19:25

Škola si určitě nic nenechá, ale jestli pošlou složenku nebo si dodatečně vyžádají číslo účtu netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6324
12.5.16 19:28

Byl to formulář o hlášení úrazu, nebo jen část pro lékaře? Stabilizovaný? Není to ukončené léčení? Učitel nechce dát informace? Pak je tam zástupce ředitele, nebo ředitel… Škola nemá důvod si nějaké plnění nechávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
12.5.16 19:34

Měla jsem na podzim dvakrát zkušenost. Kolonka ve formuláři pro číslo účtu byla. Navíc škola měla jakousi spoluúčast, takže kdy plnění bylo 5tis., tak pojišťovna poslala 4 a škola 1. Bylo to vyřízené do cca 14. dnů.
Jednou pojišťovna potřebovala něco doplnit, tak mi volali na tel., který jsem ve formuláři taktéž uvedla /+mail/.
Takže tento postoj školy se mi zdá poněkud zvláštní. Víte, u koho je škola pojištěná? Zkusila bych zavolat přímo na pojišťovnu.
A formulář jsem dostala vždy jen jeden papír, kam se zapsali údaje o dítěti, rodiči, kontakt a vyplnil lékař /doba léčení, možné následky/.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.16 19:42

Běžný formulář, zepředu jsem zapsala synovy údaje, zezadu lékař body. Léčení se táhlo, ono je to s tou komunikací se školou složité, protože na tom, že tenhle synův úraz nakonec skončil na operačním sále, mohlo prodlení v poskytnutí pomoci. Úraz se mu stal na lyžáku, neřešili to s tím, že to nic není, naštěstí to aspoň zapsali. Ani nám nedali vědět, že se něco stalo. Hned od příjezdu z lyžáku jsem syna okamžitě vezla do nemocnice na pohotovost a pak jsem si dovolila panu řediteli vytknout jejich postup s tím, že nikoho neviním za to, co se stalo, ale vadí mi jejich přístup s tím, že situaci podcenili. Ještě se cítil dotčen. Nejraději bych syna dala jinam, ale on nechce. Navíc mám na škole druhého syna, který těžce nese jakoukoliv změnu. I toto byly důvody, proč jsem nakonec celou věc neřešila přes školní inspekci. Aby měli synové klid a nebyli považováni za kluky " těch problémových rodičů".Jen doufám, že si pánové pedagogové z lyžáku, včetně pana ředitele, který tam byl také, z tohoto případu vezmou i tak ponaučení, aby příště jiné dítě nedopadlo hůř. To bych si pak nerada svoji nečinnost vyčítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.16 19:45

Je to česká pojišťovna, chybí kolonka na email i telefon, je tam pouze adresa syna. Soukromé pojištění mám u alianz, tam jsem psala všechny kontaktní údaje a celá záležitost byla vyřízena do 5 dnů. Proto jsem nyní zmatena, jak to bude s tou školou. Nerada bych se dočkala toho, že synovi dají peníze do ruky. Od odevzdání formuláře uteklo 14 dní a neděje se nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7592
12.5.16 20:08

Dcera taky měla úraz, škola je pojištěna u Uniqy. Dostala jsem papír pro lékaře, kam vypíše body. Naivně jsem si myslela, že to doktor na poslední kontrole vyplní a já to další den donesu do školy. Byla jsem vyvedena z omylu, když mi sestra oznámila, že doktor má na to tři měsíce. :roll: Takže se nejspíš budu o prázdninách dobývat do školy, abych odevzdala papír. :lol: Ale byla tam normálně kolonka na číslo účtu a vyplňovala jsem i svojí adresu. U nás ve škole to řeší zástupkyně ředitele, té ty papíry budu nést.
Jinak musím pochválit mojí pojišťovnu (ČSOB), tam jsem papíry vyplněné od doktora mít nemusela, v sobotu jsem veškerý doklady posílala poštou a v pátek jsem měla peníze na účtě. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13862
12.5.16 20:22

@PetraJ taky mi po urazu dcery na chirurgii rekli, ze si musim pockat na vyplneny formular tak cca mesic, ze toho maji hodne. Ja pak doma si vzpomela, ze jsem zapomela sestricce rict, ze tam maji vyplnit i trvale nasledky, jelikoz dcera ma jizvu 10 cm a oni mi hned dalsi den volali, at si pro formular dojdu, ze je to vyplnene :mrgreen:
Jinak Uniqa vyplaci penize v podstate obratem, pokud maji vse dolozene, nejsou zadne pochyby v necem, tak hned vyplaceji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7592
12.5.16 20:33

@Jolynka - tak to jsem ráda, že Uniqa taky vyplácí peníze rychle, takže jedinej zádrhel bude u toho doktora. Už je to skoro měsíc, co holce sundali sádru. A jsem zvědavá, kolik za zlomenej malíček dostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6324
13.5.16 07:27
@PetraJ píše:
Jinak musím pochválit mojí pojišťovnu (ČSOB), tam jsem papíry vyplněné od doktora mít nemusela, v sobotu jsem veškerý doklady posílala poštou a v pátek jsem měla peníze na účtě. :potlesk:

Při úrazu jste nemusela mít potvrzení od lékaře o léčení a ukončení? Jaké papíry jste tedy posílala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7592
13.5.16 07:50
@Ivan PPZ píše:
Při úrazu jste nemusela mít potvrzení od lékaře o léčení a ukončení? Jaké papíry jste tedy posílala?

Posílala jsem Oznámení pojistné události. Potvrzení od doktora jsem mít nemusela, při úraze kratším než 30 dní (dcera měla 28) jim stačilo poslat lékařské zprávy. A jelikož mám pojistku s denním odškodným, tak nepotřebovali ani ty body od doktora. Prostě kolik dní měla úraz, tolik dostala peněz. V našem případě 28×300 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6324
13.5.16 08:19

Aha, ale vy jste psala, že jste nemusela mít papíry od doktora. Takže stačilo potvrzení o ukončení léčby (z toho se berou dny léčení).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7592
13.5.16 10:26
@Ivan PPZ píše:
Aha, ale vy jste psala, že jste nemusela mít papíry od doktora. Takže stačilo potvrzení o ukončení léčby (z toho se berou dny léčení).

Myslela jsem to tak, že jsem nemusela mít ty vypsaný body od doktora (jako to musím mít u pojišťovny, co má škola a na co čekám už měsíc). S holkou jsem byla u doktora celkem čtyřikrát, takže jsem poslala jenom čtyři ty lékařský zprávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6324
13.5.16 17:13

Pokud je pojištěno plnění za dny léčení úrazu, tak by stejně lékař žádné body nevyplňoval. Datum úrazu a datum ukončení léčby. Z toho se vychází. Body-procenta se vyplňují, pokud je pojištěn úraz na nějakou částku a plní se podle stupně poškození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.9.16 13:56

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda-li máte někdo zkušenosti z vyplácením odškodnění od školy. Dcera měla ve škole adaptační kurz. ( Měli ve škole spát. ) Večer mi volal pan učitel, že si dcera zřejmě podvrtla nohu, ale po příjezdu na pohotovost nám oznámili, že má zlomeninu holenní kosti a nechali ji na dva dny v nemocnici se sádrou až po kyčle a bez došlapu. Nyní už je dcera doma, ale čeká nás teprve léčení a kontrolní rtg. Sádru bude mít cca 6-9 týdnů. Pan učitel mi vystavil papír o školní úrazu a dal další formulář pro vypsání od lékaře na body. Až toto budu potvrzeno kam s tím jít? Na Českou pojišťovnu kde je škola pojištěna nebo odevzdat zpět do školy? Díky za odpovědi… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat