jak se vypořádat s nachlazením

108
27.1.08 17:53

jak se vypořádat s nachlazením

ahoj holky, mám dotaz jak se co nejrychleji a nejlépe vypořádat s nachlazením a rýmou a teplotou cca 37,4 st.C.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4220
27.1.08 18:03

Ahojky, tak to bych taky rada vedela :-)
vim, ze to chce zvysenou davku vitaminu C … nebo zkus horký nápoj coldrex

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
27.1.08 18:13

Nojo Loan, jenze Coldrex tusim ze nemuzou tehotny (nebo jen kojici?).
Zkusila bych osobne homeopatika (mozna Oscilococcinum) hokej caj a zalezt do postele. Ono se rika ze nelecena ryma trva tyden a lecena 7 dni :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4220
27.1.08 20:06

aha, tak pribalovy letak jsem necetla…asi ze nejsem tehu :-)
ale vetsina takovych leku obsahuje paracetamol, tak to je skoro to same…
znamy dr., doporucuje vit.C az 3× vyssi davku, za to pouzivaji sportovci…mno
jinak, ja mam jeste caj proti chripce a nachlazeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
27.1.08 21:41

V tehu se muze Paralen a nebo Panadol na snizeni teploty. A pokud mas kasel, tak doporucuju Stodal sirup. Fakt dobre zabira!!!
Na rymu, ucpany nos Vincentku.
Ja jsem ji nemela a strikala jsem normalne Olynth. Nekde je tu starsi diskuze o lecbe nachlazeni v tehu. Tam holky psaly, ze pokud se do nosu nestrika ve velkym mnozstvi, tak se muze temer cokoli.
No a jinak horky caj s citronem, med a zalezt do perin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.08 23:23

Holky, moc doporucuji tuto jinak naprosto neskodnou smesku, ktera nema zadne vedlejsi ucinky a jenom trosicku pali na jazyku: do sklenky das 1 lzicku cayenskeho pepre, 1 lzici medu, 1 lzici olivoveho oleje, prelejes to takovou pul deci varici vody, zamichas a az to trosku vychladne, lupnes to do sebe. Je to uzasne ucinne v pocatcich nachlazeni, ucinkuje to super na bolesti v krku, na migreny, na zaludecni potize, upravuje to traveni, stolici, snad je to dobre i na krevni tlak, upravuje to cholesterol atd.
Moc se mi to osvedcilo, staci pri nachlazeni tak 2-3 davky denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
28.1.08 00:53

ahojky, jestli jsi těhu, tak fakt jedinně paralen. nic jinýho těhu by neměli. já mám od pátku 39,2 po paralenu 38,7. nejsem sice těhu, ale na jiný dryjáky se necítím…dneska mi partner donesl paralen plus, sice se mi ulevilo, ale zase nemůžu usnout.
jinak v těhu můžeš homeopatika. zeptej se v lékárně. mě zabírá homeovox. na cucání. stojí cca 60kč, ale jsou tam 4platíkča a ty hned nespotřebuješ. je to na chrapot, na chřipku.
pak ještě to oscilococinum, ale to jsem neměla.

takže do peřin.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
28.1.08 00:57

ještě upřesnění paracetamol je jedinný co těhu nebo kojo můžeš. ale paracetamol je opravdu ve všech lécích proti teplotě, jenže v paralenu je čistej a ve všech ostatních (coldrex, paralen plus, modafen…) je navíc většinou nějakej derivát efedrinu a to je docela humus i pro netěhu.
ibalgin, nebo brufen je i proti bolesti a ten by neměli lidičky těhu kojící a i ti co mají problémy se žaludkem nebo trávením.

takže zkus homeopatika nebo jak psala korvapuusti ten domácí lék :-) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5252
28.1.08 08:46

Tak mě na rýmu zabral sterimar s měďí,za 3 dny jsem měla po rýmě a taky nedám dopoustit na kapky imuregen,máme s nimi jen ty nejlepší zkušenosti,prcek i já!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.08 12:10

Ahoj,
mě na rýmu perfektně zabírá homeopatikum Coryzalia, na kašel Stodal. Dávám to i dcerce a taky ji ta rýma během dvou dnů přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama