Jak se vyrovnat s bydlením na vesnici

Anonymní
5.7.20 10:36

Jak se vyrovnat s bydlením na vesnici

Ahoj, celé dětství, vlastně celý život jsem bydlela v malém městě, poté jsem se postupně přesunula do větších měst v ČR jako Ústí nad Labem, Pardubice a skončila v Praze. Celý život mě to táhlo to velkých měst a tak jsem nakonec skončila v UK v Londýně. Tam to bylo super, líbilo se mi tam, člověk tam měl vyžití, všude byla spousta lidí, aktivit a všeho.
Když jsem otěhotněla, došlo mi, že pro děti to tam tak ideální nebude, tak jsem se vrátila do ČR a s manželem jsme koupili starší dům na vesnici, obrovský dům, veliká zahrada. Pro děti ideál.
Ale je tu pořád spousta práce kolem všeho. Nějaké opravy, rekonstrukce, v létě sekání trávy, nemluvě už o takových těch běžných činnostech jako úklid, který zabírá v takovém domě mnohem víc času atd. Člověk pak už nemá ani čas na děti, aby se jim věnoval, pohrál si s nimi. Na tohle bylo město báječné.
A teď mě zajímá, je tu někdo, kdo celý život žil ve městě a přestěhoval se, ať už kvůli dětem či jiným důvodům na vesnici a nevyhovuje mu to tam? Jak to řešit, dá se na to časem zvyknout?
Já si připadám občas opravdu nešťastná. Vím, že je to tu pro děti mnohem lepší než ve městě, ale já tu spokojená nejsem.
Ani nevím, jestli čekám nějakou radu nebo jsem se potřebovala jen vypovídat. :nevim:
Omlouvám se za anonym, ale trochu se sama za sebe stydím, že jsem takový sobec a neumím se dostatečně podřídit dětem. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1530
5.7.20 10:46

Jaké si to uděláš, takové to máš.. Život na venkově mi přijde jednodušší na přizpůsobeni se potřebám. Nevím, co přesně ti tam chybí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12159
5.7.20 10:47

Deti adekvatne veku zapojit do prace a take snizit standardy…nerikam zit v bordelu, ale treba se smirit s tim, ze v lete se v dome beha furt dovnitr a ven a deti si nezuji boty nebo naopak, behaji bose ven a pak ti natahaji nejakou tu spinu dovnitr apod. Moje mamka, kdyz je u nas, z toho sili :lol: Za me jsou pokusy udrzovay dum napulirovany stejne jako byt ve meste proste zbytecna ztrata casu a energie. Vyrostla jsem ve meste, pak zila v jeste vetsim meste, cilene jsme s vyhledem rodicovstvi poridili dum na vesnici. Jako dite jsme jezdili k pribuznym na vesnici a bylo to nejlepsi. Pro male deti ideal, hlavne ted v lete, otevru dvere, muzou ven, maji tam hromadu pisku a drobne ovoce na sbirani, nemusim je ani zabavovat, ani resit svacinu :mrgreen: Spis se bojim, jak to bude s pubertaky, nastesi mame vetsi mesto na dosah. A musela jsem si zvyknout na takove tk vesnicke „vsichni vi vsechno“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16808
5.7.20 10:48

Já se narodila v malém městě, pak jsem žila v krajském, taky v Londýně, teď máme dům. na vesnici, manžel se tu narodil. Což je lepší, nejsme tu noví, je tu zas jiný život, lidi se víc druží, pořád jsou tu nějaké akce Pro děti super, běhají po zahradě, my u toho něco děláme. Když mi chybí ruch velkoměsta, sbalím se a jedu na víkend za kamarádkou, někdy sama, někdy s dětmi. Kamarádi z města k nám zase rádi jezdí na víkendy, máme spoustu místa. Já jsem spokojená. Zvládám to líp, než jsem. myslela. Ono jak děti rostou, svoboda Ti přibude. Ale je dobré být trochu sobec a dělat si " ozdravné víkendy v civilizaci," :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16808
5.7.20 10:51

Ano, dokonalý pořádek na vesnici mít nelze, ale to si zvykneš, že máš trávu i v kuchyni. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4882
5.7.20 10:52

Hele pokud jsi městky typ tak na vesnici si nezvyknes nikdy a bude tě to táhnout do města.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16808
5.7.20 10:55

Jak jsem. psala o těch ozdravných víkendech ve městě, tak já se na ně těším, užiju si to, ale pak už se těším domů, na zahradu, do klidu, kde není smog a kravál. Zas he super, že tady můžu děti volně vypustit, chodit s nimi ve městě po hřištích by mě nebavilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1787
5.7.20 10:58

Já bydlela ani ne na vesnici, ale na maloměstě, kde jsem se ocitla skoro náhodou. Vydržela jsem 3 roky a při prvni příležitosti utekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12809
5.7.20 10:59
@ludmilaadamkova píše:
Hele pokud jsi městky typ tak na vesnici si nezvyknes nikdy a bude tě to táhnout do města.

Souhlas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16808
5.7.20 11:01

Chce to uvědomit si, co přesně člověku na té vesnici chybí. Spousta věcí jde nějak pořešit. On stejně život s malými dětmi je i ve městě omezenější než ta svobodna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12159
5.7.20 11:03

Taky mame dum delany tak, aby byla udrzba co nejjednodussi. Zadne koberce, takze podlahu ryche zametu/vysaju/vytru, travnik je minimalni a nepestujeme zadny extra, takze nemusime sekat kazdou chvili apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
5.7.20 11:07

Chce to kompromis. Můj manžel by nejradši byl úplně mimo civilizaci, ideálně někde v roubené v lese. Upozorňuji předem, že to není žádný zalesak nebo pračlověk :lol:
Já bych se tam ale zbláznila, oba jsme z menšího města, on chtěl jít bydlet na vesnici, já do většího mesta
Nakonec jsme udělali kompromis, bydlime za městem. Na vesnici bych se asi zbláznila. Znám ale spoustu mladých lidí, kteří šli z města do vesnice a jsou tam spokojeni.
Co konkrétně ti na vesnici chybí?
Samozřejmě s tím časem - Mít dům je velký rozdíl než mít byt. Spousta práce, dum, zahrada, úklid atd. Náš to ale baví, v bytovce bychom se asi ukousali nudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6589
5.7.20 11:23
@robínek píše:
Ano, dokonalý pořádek na vesnici mít nelze, ale to si zvykneš, že máš trávu i v kuchyni. :mrgreen:

Bydlíme v Ostravě a máme v kuchyni seno, které tady tahá zakrslík :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49541
5.7.20 11:24

Muj muz vyrostl v centru mesta v panelaku. Ale on ma v sobe toho ducha, ze chtel do domu. Detstvi travil u dedy na venkove. Ja vzdy zila na vesnici v dome. Kdyz k nam prvne prijel se predstavit, tak rekl, ze jeho rodina bude zit v dome. Napred jsme udelali kompromis, ze jsme po svatbe koupili 100r. stary domek v centru toho mesta, kde vyrostl a cely jsme ho si opravili na novy. Po 5r. jsme ho prodali a vymenili za vetsi novostavbu 10 km dal na vesnici. Jsme oba zjistili, ze to mesto nam nevyhovuje. A prestala se nam libit zahrada velikosti velke terasy, muzi chybela garaz, pro dite nam chybel treti pokojik. Ale rikam, ze muj muz to ma v sobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8594
5.7.20 11:26

Já bych si na vesnici nezvykla. A to jsem tam jako dítě vyrostla. Kolem 10 let jsme se stěhovali do okresního města. I tam jsem jako dítě měla kam jít si hrát, když přišla puberta, tak jsme stejně vysedávali na lavičkách, stejně jako moje sestry kdysi na vesnici. Podle mě je pro děti daleko větší přínos, když mají všechny kroužky na dosah, já měla jeden jediný, z ostatních bych prostě nestíhala autobus domů a auto jsme neměli. A být několik let otrokem dětí, vozit do školy, na kroužky a skloubit to s prací, to je katastrofa. My bydlíme na malém městě, v bytě 3+1 se zahradou a vše tu máme dostupné. Za mě značka ideál. Zahrada posekaná za 2 hodinky, žádný stres, čas na děti, domácnost a koníčky. Těmi ale opravdu plení a udržování zahrady není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama