Jak se vyrovnat s indukovaným porodem?

Anonymní
13.2.21 17:31

Jak se vyrovnat s indukovaným porodem?

Hezký den,
celé těhotenství řeším jen samé problémy - nejprve IVF, moje zdravotní potíže, následně pozitivní screening, hrozba předčasného porodu, dítě špatně roste, pak hrozba sekce a nakonec jsem skončila tak, že se dítě nenarodilo ani do termínu. Cca 14 dní poslouchám od dr. ten samý nález - nikam se to nehýbe, dítě vysoko, cesty nepřipravené. Podlehla jsem tlaku a strašení s možným úmrtím dítěte a nastoupila na vyvolávání. Ležím v nemocnici, nic se neděje (možná se začne dít zítra) a jak jsem obvykle racionálně myslící člověk, tak s tímto se neumím srovnat. Jednak mám fakt strach, že dítě má nějaký důvod, proč nechce na svět a umělé vyhánění dopadne špatně. Navíc obecně špatně snáším jakýkoliv pobyt v nemocnici, takže to, že tu jsem a nic se neděje, mi na psychické pohodě nepřidává. Jak jste se, prosím, vyrovnávaly s indukovaným porodem vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6539
13.2.21 17:40

S prvním jsem se vyrovnala dobře a do dalšího bych nikdy nešla. Když už je situace taková, jaká je, tak mysli na to hezké - že už budeš mít miminko brzo u sebe a bude dobře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
13.2.21 17:40

Indukovany porod jsem neměla, ale v tvoji situaci bych to brala tak, že když to nepůjde (což je v tvé situaci asi dost pravděpodobné), tak to bude císařem, no… Pokud by byla možnost, snažila bych se to vyvolávání co možná zdržet a oddálit. Ideál by byl nechat tě být (těhotenství trvá 40 týdnů +- 2 tydny - tak jak jako, neporodila do terminu? To je průměrný termín, ne nejpozdejsi přijatelný! P9kud je teda vsechno jinak ok) a dělat pravidelně prutoky, ale to bude asi těžké zařídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
13.2.21 17:45

Já měla indukovaný porod. Odtekla mi voda, tak mě vzali na hekárnu. Druhý den doktorku napadlo, že mám ještě jeden plodový obal, našla ho a taky pustila vodu. Nic se nedělo, až mi dali tabletu. Potom začly malému na monitoru klesat ozvy, kolem mě dva doktoři a dvě sestry. Já vyděšená s kyslíkovou maskou, že bude akutní císař. Naštěstí pak doktor zatřásl břichem a vše se srovnalo. Prý si lehnul na pupeční šňůru. Měla jsem kliku, že se od zavedení tablety rodilo jen pět hodin, i když ty kontrakce byly stejně silné celou dobu. Každopádně malý se narodil zdravý, ale měl kolem krku pupeční šňůru. Zpětně jsem nad tím přemýšlela a došlo mi, že možná potřeboval popostrčit tou tabletou, aby s neudusil, že mě schválně varoval před monitor! Byl už připravený a chtěl ven, jen to nešlo spustit samo…
Tak či tak myslím, že lepší indukovaný porod, než císař. Přeju hodně štěstí, ať to dobře dopadne. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:46

3× jsem rodila na konci 42. Týdne, vyvolání se bojím jak čert křiže, pokaždé už jsem termín vyvolání měla a porodila pár hodin před nástupem na vyvolání.
Zkoušela jsem všechny možné babské rady, oddalovala vyvolání co to šlo.

Kdyby ale nebylo něco v pořádku, tak bych na to vyvolání šla, ale nikdy jsem neměla problém, placenta, ozvy, průtoky, prostě všechno v pořádku.

Ty a miminko jste na tom jak?

• Citovat
  • Nahlásit
1263
13.2.21 17:47

Když jsem byla v porodnici, tak jsem měla takovou spolubydlící, které se snažili vyvolat porod a nic. Pak jí dali vybrat, jestli sekce nebo domů a za týden znovu. Radši šla na sekci, dítě měla 4,5kg :D. Ale také to nesnášela dobře, dost jsem ji litovala, bylo vidět jak je frustrovaná. O to víc, když já už tam dorazila s mimčem. Mně taky víceméně vyvolávali, měla jsem odteklou vodu a otevřená jsem byla po 16h dost bolestivých posličků, kdy jsem nespala celou noc, na 1cm. Takže oxytocin a bylo. Taky jsem si představovala přirozený porod a byla jsem trochu zklamaná, dokonce jsem svolila i k epidurálu, který jsem původně moc nechtěla (po tom oxytocinu to byla fakt pecka) a nakonec ten porod byl krásný :srdce:. Říkám si, že třeba druhý bude lepší, co se tohoto týče a mimčo půjde samo. Zkus se netrápit tím, jak porod začne, mysli už na to miminko a nalaď se na porod pozitivně. I při vyvolávaným porodu budeš makat jak šroub a porodíš krásné dítě. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
13.2.21 17:49

Měla jsem oba porody vyvolávané. Obě děti vymodlené, druhé počaté díky IVF. O obě děti jsem se celé těhotenství neskutečně bála (selhání placenty, problému s pupečníkem, infekce plodu…). Obě vyvolání jsem si prakticky vyškemrala. Takže já jsem opačný případ. :lol: Osobně jsem (ano, vím - jsem cvok) měla dojem, že při monitorovaném vyvolání je situace mnohem více pod kontrolou stran bezpečí dítěte, než při potermínové graviditě a rozjezdu porodu doma. Oba porody téměř bezbolestné, krásné, pohodové, žádné drama. Neskutečně jsem se těšila, až budou holky na světě a v nemocnici tudíž byla jak dítě na Štědrý den :mrgreen:.
Prostě si užívej toho, že budeš mít za chvíli miminko u sebe a neboj se komunikovat s lékaři, ptát se - ať situaci rozumíš a je to vaše spolupráce - váš společný cíl je zdárný porod- to tě uklidní ;). Držím palce! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
13.2.21 17:52

Ja to tu uz nekolikrat taky psala, taky oba porody vyvolavane ve 41+4 a vse ok… za me rozhodne lepsi nez problemy s placentou a nasledne s miminkem. Dulezite je, jestli veris doktorum tam, kde jsi, Tvuj vek, parametry Tebe a miminka (srazlivost krve, prutoky atd)… a taky to, ze porod neprobehne vzdy tak, jak si to predstavujeme, ale nedelej si to tezsi, i vyvolavany porod muze byt hezky :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
13.2.21 17:54

Já nikdy nepochopila, proč je vyvolávaný pro taková katastrofa :think: My se ségrou obě vyvolávané cca až 42+0 a obě dvě zdravé a bez problémů u porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:55

@Platanka Bohužel tím, že je dítě z IVF, tak je termín celkem přesný. Nicméně vím, že to může být +/- 2 týdny. Jak jsem psala podlehla jsem tlaku a strašení dr. Mám sto chutí podepsat reverz a odjet domů, ale mám takový pocit, že by to skončilo rozvodem (čekáme vymodlené dítě, takže strach o něj má samozřejmě i muž a lékařům věří). Včera byly průtoky v pořádku, dneska mi je nikdo nedělal. Když jsem se zmínila v poradně o odmítnutí vyvolávání, nastalo celkem peklo. Odmítnout péči mi samozřejmě nemohou, ale bylo by to xy hádek, tím jsem si jistá (a ani to na pohodě prostě nepřidá). Jsem relativně smířená s tím, že je velká pravděpodobnost ukončení porodu sekcí. Ale pořád se nedokážu srovnat s tím, co by mělo být před. :( Mám vnitřně pocit, že jsem selhala - od začátku, do konce (nebyla jsem schopna přirozeně otěhotnět a nejsem schopna ani spontánně bez lékařů porodit).

• Citovat
  • Nahlásit
6539
13.2.21 17:58

@Nicole 1234 Protože vyvolávaný porod má (stejně jako „přenášení“) svoje rizika, a mělo by se k němu podle toho přistupovat a ne ho dělat automaticky, protože „termín“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 18:08

@fenny To je právě to - brzy je relativní pojem. Bojím se, aby to nebylo třeba až za 3-5 dní. Co mi nepřidává, že jaksi hospitalizace před samotným porodem probíhá na jiném oddělení (ne na porodnici). A bylo mi řečeno, že dokud se porod nerozběhne, na porodnici mě nevezmou (a do té doby ke mně nesmí muž). Celou dobu mi bylo slibováno, že se mnou může být od začátku a najednou je to jinak. Asi i to mě hodně semlelo.

• Citovat
  • Nahlásit
150
13.2.21 18:11

Ja mam za sebou dva vyvolavane porody. Poprve kvuli preklamsii, podruhe kvuli tachykardii miminka.
Oba porody byly na pohodu, druhy uplne krasny a bylo fajn, ze jsem vedela, kdy budu rodit a snadno jsme si zaridili hlidani starsi dcery :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 18:11
@Anonymní píše:
3× jsem rodila na konci 42. Týdne, vyvolání se bojím jak čert křiže, pokaždé už jsem termín vyvolání měla a porodila pár hodin před nástupem na vyvolání.
Zkoušela jsem všechny možné babské rady, oddalovala vyvolání co to šlo.

Kdyby ale nebylo něco v pořádku, tak bych na to vyvolání šla, ale nikdy jsem neměla problém, placenta, ozvy, průtoky, prostě všechno v pořádku.

Ty a miminko jste na tom jak?

Kéž bych porodila ještě před vyvoláváním. Ale to už asi neklapne. :( Ještě včera jsem si říkala, že by mohlo, ale dnes už tomu nevěřím (tím spíš, že nález je pořád stejný).
Placenta, průtoky, ozvy, laborka - vše ok. Babské rady jsem vyzkoušela všechny, co šly, nezabralo lautr nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 18:12

Milá anonymní, jsem na tom úplně stejně. I co se týče IVF. Indukci mám podstoupit v příštím týdnu. Mám naprosto stejné pocity i ze selhání a neschopnosti počít, porodit. Nejsi v tom sama. ❤️ Dobře to dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat