Jak se vyrovnat s minulostí vlastní rodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 17:28
Jak se vyrovnat s minulostí vlastní rodiny

Stalo se někomu z vás, že jste dozvěděli úplnou náhodou, aniž byste o to stáli, informaci, která se týká vašich předků, rodičů, prarodičů, která se udála dávno před vaším narozením, ale je natolik šokující, dehonestující, trapná, nebo traumatizující jak pro toho předka, tak i pro vás, že se s tím nemůžete vyrovnat a úplně to mění váš náhled na někoho velmi blízkého? Že i přes veškerou snahu o vytěsnění to nejde dostat z hlavy. Navíc ten člověk, kterého se týká, neví, že vy to víte, ale zároveň ta informace unikla tak, že se to dozvěděl někdo, kdo vás zná osobně a budete s tím pravděpodobně konfrontováni v budoucnu a bojíte se zneužití, nebo otevření bolestivého místa někdy v budoucnu. 13. komnata je v každé rodině a někdy je lepší nevědět. Ale co s tím, když to víte.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 17:35

Ano, až po několika letech po smrti babičky jsem se dozvěděla, že byla jako holka sexuálně zneužívána. Když si vzpomenu jak ke konci života trpěla tak mi došlo, že vlastně trpěla celý život.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 04.10.18 17:35

Koho zabili?

Jedna babička
Závislačka 3974 příspěvků 04.10.18 17:41
@Anonymní píše:
Stalo se někomu z vás, že jste dozvěděli úplnou náhodou, aniž byste o to stáli, informaci, která se týká vašich předků, rodičů, prarodičů, která se udála dávno před vaším narozením, ale je natolik šokující, dehonestující, trapná, nebo traumatizující jak pro toho předka, tak i pro vás, že se s tím nemůžete vyrovnat a úplně to mění váš náhled na někoho velmi blízkého? Že i přes veškerou snahu o vytěsnění to nejde dostat z hlavy. Navíc ten člověk, kterého se týká, neví, že vy to víte, ale zároveň ta informace unikla tak, že se to dozvěděl někdo, kdo vás zná osobně a budete s tím pravděpodobně konfrontováni v budoucnu a bojíte se zneužití, nebo otevření bolestivého místa někdy v budoucnu. 13. komnata je v každé rodině a někdy je lepší nevědět. Ale co s tím, když to víte.

Nesouhlasím. Každá rodina má svého kostlivce ve skříni nebo jak ty píšeš 13.komnatu, ale mělo by se o tom v rámci rodiny mluvit. Zejména pak pokud se to týká ještě žijícího člena v rodině, oslovit přímo jeho a zkusit si promluvit s ním z očí do očí s tím, že Tě to trápí a potřebuješ si o všem promluvit pro vlastní úsudek. A pokud Ti minulost někoho jiného budete kdokoliv připomínat, tak je to blb, který využívá cizího neštěstí a takový člověk by již nebyl v mé sociální bublině.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 17:45

Nejde o vraždu, spíš o citlivé téma ve smyslu sexuální zneužívání, znásilnění, pokus o sebevraždu, psychické problémy, nešťastné dětství, nebo že zjistíte o někom, že byl úplně jiný, než jakou jste o něm měli představu. Nebo že udělal rozhodnutí, které ovlivnilo celý váš život.

Jedna babička
Závislačka 3974 příspěvků 04.10.18 17:53
@Anonymní píše:
Nejde o vraždu, spíš o citlivé téma ve smyslu sexuální zneužívání, znásilnění, pokus o sebevraždu, psychické problémy, nešťastné dětství, nebo že zjistíte o někom, že byl úplně jiný, než jakou jste o něm měli představu. Nebo že udělal rozhodnutí, které ovlivnilo celý váš život.

A nemyslíš, že každý z nás může chybovat a měl by dostat alespoň jednu novou šanci? A pokud tuto novou šanci využije ke své „nové proměně“, žije spořádaným životem, je nefér se od něj odvracet jen kvůli činu, konání, které se stalo před xlety, prostě pro jeho minulost, která Ti najednou změnila představu o daném člověku, kterou jsi doteďka o něm měla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 18:03

@Jedna babička Já ted nemám na mysli, že by některý můj předek provedl něco z výše uvedeného, ale že se něco z toho stalo někomu z mých blízkých a já jsem z toho tak v šoku, že se s tím nemůžu vyrovnat a bojím se to téma otevřít, protože by to toho člověka traumatizovalo a snaží se to pravděpodobně celý život vytěsnit.

AjaF
Kecalka 259 příspěvků 04.10.18 18:07
@Anonymní píše:
@Jedna babička Já ted nemám na mysli, že by některý můj předek provedl něco z výše uvedeného, ale že se něco z toho stalo někomu z mých blízkých a já jsem z toho tak v šoku, že se s tím nemůžu vyrovnat a bojím se to téma otevřít, protože by to toho člověka traumatizovalo a snaží se to pravděpodobně celý život vytěsnit.

Tak to téma neotevírej, když ten, koho se to týká, to chce vytěsnit. Kdyby to chtěl řešit, nebude to tajit.

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 04.10.18 18:16
@Anonymní píše:
Stalo se někomu z vás, že jste dozvěděli úplnou náhodou, aniž byste o to stáli, informaci, která se týká vašich předků, rodičů, prarodičů, která se udála dávno před vaším narozením, ale je natolik šokující, dehonestující, trapná, nebo traumatizující jak pro toho předka, tak i pro vás, že se s tím nemůžete vyrovnat a úplně to mění váš náhled na někoho velmi blízkého? Že i přes veškerou snahu o vytěsnění to nejde dostat z hlavy. Navíc ten člověk, kterého se týká, neví, že vy to víte, ale zároveň ta informace unikla tak, že se to dozvěděl někdo, kdo vás zná osobně a budete s tím pravděpodobně konfrontováni v budoucnu a bojíte se zneužití, nebo otevření bolestivého místa někdy v budoucnu. 13. komnata je v každé rodině a někdy je lepší nevědět. Ale co s tím, když to víte.

Ty se v tom nevrtej. Minulost nezmenis bud oporou osobe co to smutne zazila. Dozvedela si se to nahodou kdyby o tom dotycna chtela mluvit rekla by to davno. Muj pradeda byl v 2 svetove valke a rok vezen v Terezine. Nikdy o tom nebyl schopny mluvit a my jeho rodina sme se neptali protoze to co zazil muselo byt strasne. Rikal ze nic horsi nez valka neexistuje

Ou
Kelišová 5394 příspěvků 04.10.18 18:17

Jedinný způsob jak se s tím vyrovnat je o tom mluvit -ne na veřejnosti, ale s lidmi kterých se to týká. Je to minulost, nedá se to změnit - pokud se to tají a tutlá, tak to jedině škodí.

Sama vidíte, jak moc to zahnivající tajemství zasáhlo vás.

Jedině tím, že se to vytáhne na světlo boží a probere ze všech stran, že se o tom bude mluvit tolik, až emoce vyvanou, jedině tak se to změní na dávný příběh.

Pokud chcete něco expresivnějšího, než jen mluvení, přesně s takovýmihle tématy pracují třeba rodinné konstalace - můžete tam klidně jet pod jiným jménem a někam na druhou stranu republiky.

debra.morgan
Závislačka 4146 příspěvků 04.10.18 18:20

ja to asi nechápu, máme takový „skandální“ případ v rodine cca mesic stary, skoncil smrti 1 človeka v prostredi o kterem jsme ani nevedeli, ze tam je (a dlouho byl), o smrti a vsem okolo jsem se dozvedeli nahodou a az po pohrbu…ale moc nevim v cem by me to melo ovlivnit a sokovat, rodinu si nevyberu a muj zivot to neni :nevim: takze vlastne sorry za OT

Jedna babička
Závislačka 3974 příspěvků 04.10.18 18:29
@Anonymní píše:

Jak píše @Ou jediný způsob jak se s tím vyrovnat je o tom mluvit. Pokud se dané týká blízkého člověka, který něco „děsivého“ prožil, oslov ho s tím, že mu chceš být nápomocna a sama uvidíš, zdali o tom bude chtít mluvit či nikoliv. Pokud ne, respektuj to, pokud ano, buď mu vrbou a psychikou oporou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 18:29

Já se v tom nevrtám, ani jsem nechtěla znát podrobnosti, už ve vlastním zájmu, protože mě to traumatizuje. Ale nemůžu se tím vyrovnat. Kdybych to věděla jen já, snažila bych se to vytěsnit do nejhlubšího podvědomí, ale je mi strašně trapné, že tyto informace unikly veřejně, že je pár lidí, kteří to ví a pro mě samotnou je to bolestné a trapné, natož když to ví někde další. Protože i kdybych já tohle všechno dávno zapomněla, ta informace si bude žít svým vlastním životem a dehonestuje to osobu mně blízkou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 18:36

Ano. Dozvěděla jsem se takové věci, že to úplně překopalo můj život, ale jsem ráda, že to vím, protože to vysvětlilo hodně věcí, které jsem nedokázala pochopit. Zjistila jsem úplně nehoráznou špínu na vlastní matku, stále se na ni nemohu ani podívat. Kdyby na to přišel někdo z okolí, tak snad umřu hanbou. Být tebou, tak ty informace neodmítám. I kdybys to nevěděla, tak to nemění nic na tom, že ty věci se staly. A nemá smysl zavírat oči před něčím, co se nám nelíbí.

Jedna babička
Závislačka 3974 příspěvků 04.10.18 18:38
@Anonymní píše:
Já se v tom nevrtám, ani jsem nechtěla znát podrobnosti, už ve vlastním zájmu, protože mě to traumatizuje. Ale nemůžu se tím vyrovnat. Kdybych to věděla jen já, snažila bych se to vytěsnit do nejhlubšího podvědomí, ale je mi strašně trapné, že tyto informace unikly veřejně, že je pár lidí, kteří to ví a pro mě samotnou je to bolestné a trapné, natož když to ví někde další. Protože i kdybych já tohle všechno dávno zapomněla, ta informace si bude žít svým vlastním životem a dehonestuje to osobu mně blízkou.

Promiň, ale vrtáš. A opravdu nesmyslně. Informace unikají zcela běžně a pokud o tom budeš stále smýšlet, upozorňovat, tak i ti další lidé o tom budou mluvit více a více.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >