Reklama

Jak se vyrovnat s nespokojeností rodičů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 21:44
Jak se vyrovnat s nespokojeností rodičů...

Ráda bych znala Váš názor - moji rodiče (60 let-oba mají drobné podnikání, žijí odděleně každý sám, a žijí v docela blahobytu..žádná fatální nemoc je netrápí.. Tatka již několik let neustále mluví stylem „ještě tohle chci udělat než umřu“ „jsem starej, nemocnej a nikdo mi nepomužete“ „příští Vanoce už tady nebudu“ atd… mamka zase často říká věty typu „no nebýt Tebe a malýho už bych si vzala prášky“ nebo když ji neberu telefon někdy tak pošle sms „na Tebe vubec není spoleh, co kdyby se mi něco stalo!?“…snažím se tyhle kecy pouštět jedním uchem dovnitř a druhým ven ale musím uznat že se mě to stejně dotýká..jsem vdaná, čekám druhe dítko a mám často po setkání s rodiči takový pocit že „já si užívám a oni trpí“ nebo tak něco…došlo to tak daleko že se občas i vymlouvám že nemohu zajít, nemám čas..a pak mi oba zase řeknou že na ně kašlu a specialně teda mamka si vymýšlí ruzne záminky proč musím přijít (uvařila jsem Ti tve oblíbene jidlo, zvu Tě s malým do cukrárny…) A když pak přijdu a chci jit po hodine zas pryč tak „ty už zase jdeš a co děláš zitra zajdeš?“ Aby jste mi rozuměli..mám s oběma rodiči myslím si takový pruměrný vztah a i v rámci možností ráda pomohu..ale tak nějak mám pocit že mi odebírají tu pozitivní energii ktere mam myslím si hodně :-) a nalijou do mě takovou nějakou depresi?? máte to některá podobně třeba nebo jsem divná já?

Reklama

Reakce:

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 03.01.17 21:47

Nenech se od nich vydírat. Řekni jim svůj upřímný názor a taky to, že si tě tímhle od sebe odtahují. Já bych se s tímhle zrovna nemazlila protože to ubližuje jak tobě tak i jim.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 21:48

Ty divná nejsi, tvoji rodiče ano. Rozhodně nejsou nijak staří a mě by tím teda neskutečně otrávili. Mojí babičce je 71, dědovi 79. Nikdy jsem od nich neslyšela stěžování si nebo takové to „příští vánoce už tu nebudu“. A dovedu si představit že slyšet to tak mě to vysává taky. Neneseš za ně zodpovědnost (myslím hlavně matku) a řekla bych jí že ti to vadí.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 03.01.17 21:49

Přijde mi, že jsou na tebe hodně vázaní a jsi pro ně takovej středobod. Což je na jednu stranu fajn, ale chápu, že tě to ubíjí… Mají nějaké koníčky? Podle mě se nudí a tak vymýšlí takový různý výhrůžky, i když jim třeba nepřijde, že to tak může působit…

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 03.01.17 21:50

Tvoji rodiče vyžadují pozornost a používají k tomu citové vydírání a manipulaci. Zřejmě se cítí osamělí a žijou životem, který je nebaví, nudí se.

meykeena
Povídálka 19 příspěvků 03.01.17 21:52

Já tě chápu. Tohle neustále říká manželova babička. Ta umírá každý den… Nudí se, je sama.. Najdi rodičům nějakou zábavu, nebo nějaký zvířátko… ;-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 21:54

Taky tě chápu… občas tohle dělá moje babička, ale té je přes 90, takže tam to beru tak, že na to má nárok, krmit mě s tím rodiče v 60, tak jim rychle vysvětlím, že takhle ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 22:04

@meykeena no ja si take myslím že mamka se nudí a moc přemýšlí…když jsem jí nabídla koupit jí psa - „opovaž se! to se mě chceš jako zbavit to tě tak otravuju?“.. no a měla by cvičit každý den chvilku -má problem se zády a mohla by skončit teoreticky někdy na vozíku - necvičí vubec protože jí to nebaví a nemá na to udajně ani čas…a když se jí zeptám co bude ale dělat až opravdu na tom vozíku skončí…tak mi řekne „no co bude za 10 let neřeším..ale vidím že Ty se o mě nepostaráš!“ kolikrát i u ní jsem a cvičím sama a řikám jestli se přidá?? a ona že ne že už cvičila (to si vymýšlí ale)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 22:10

@Enmamma ano, řekla bych že je život nebaví…teda mamku baví jen když je se mnou nebo když třeba jde do divadla nebo tak ale ted v zimě je třeba 3 dny doma a ni nevyleze z baráku a to mi pak často i volá a chce si povídat…jenže poprve jí to nevezmu protože řídím, pak jsem třeba ve školce, pak volá když uspávám malýho…no a pak ji zavolám a ona pohřebním hlasem „no tak co je s Tebou, celý den se neozveš..“ a já se jí už neomlouvám jako dřív - říkám jí že nejsem otrok mobilu a co tedy chtěla…a většinou ona už ani neví co vlastně chtěla…jen si tak popovídat…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 22:17

A ještě mě teda mrzelo že mamka má barák a my jsme v malem bytě a tak když jsem tam v letě chodila tak jsem ssebou aspon nosila pradlo a když už jsem tam byla tak jsem si to u ní vyprala a na zahradě usušila, nebo tím že ona je stále skoro doma jsem k ni domu si nechavala posílat balíčky občas (protože nás doma poštak nikdy nezastihne) no a ona mi to vyčetla že je mi dobrá akorát k tomu abych u ní prala a přebírala mi poštu…tak to jsem uplně zrušila..jeden čas pořád fnukala že jí nedávám hlídat malýho…tak jsem jí ho začla 1× týdně na celý den dávat a po měsíci mi vyčetla žese ji ozvu akorat když potřebuji hlídat.. 8o tak už jí ho skoro nedávám a po známých si zas stěžuje že ji ho ani nepujčím :roll:

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 03.01.17 22:18
@Anonymní píše:
@Enmamma ano, řekla bych že je život nebaví…teda mamku baví jen když je se mnou nebo když třeba jde do divadla nebo tak ale ted v zimě je třeba 3 dny doma a ni nevyleze z baráku a to mi pak často i volá a chce si povídat…jenže poprve jí to nevezmu protože řídím, pak jsem třeba ve školce, pak volá když uspávám malýho…no a pak ji zavolám a ona pohřebním hlasem „no tak co je s Tebou, celý den se neozveš..“ a já se jí už neomlouvám jako dřív - říkám jí že nejsem otrok mobilu a co tedy chtěla…a většinou ona už ani neví co vlastně chtěla…jen si tak popovídat…

Asi budeš muset překonat výčitky svědomí a říci striktně své ne. Mě to kdysi mamča také dělala, než si našla nynějšího manžela. Jednou mi došla trpělivost, když mi po x-té volala a do telefonu se jí zeptala: Ty se nudíš, že? A ona přiznala, že nudí. Já na to odpověděla: Já se ale nenudím, mám práce jak na kostele, tak se nějak zabav, já teď nemám čas.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 22:28

@Enmamma ano tak nějak to mamce se snažím vysvětlit taky…většinou se urazí..problem vidím take v tom že je sama…seznamovat se nechce s nikym - už to prý nemá cenu. Chlapi by o ní měli zájem! ale na každem vidí jen mouchy..a ženský co si v 60 najdou třeba o par let mladšího chlapa jsou prý směšný… Silvestra se mi rozbrečela do telefonu že za ni nezajdem si připít s manželem…já jí říkám že my to neslavíme a ona „ale já bych to třeba slavila, ty myslíš furt jen na sebe“

Majka13
Kecalka 448 příspěvků 03.01.17 23:59

Hlavně se nedat, oni tihle lidé pak nemají hranice a neberou základní pravidla soužití.

Já mám stejného dědu. Věčně umírá, nikdo ho nenavštěvuje (navštěvuje, jenže jemu to nestačí) a je schopný mi vyčíst, že jsem za ním nepřijela na návštěvu, když jsem měla ATB a 39 horečky 8o a to to moc dobře věděl.

Nejhorší je se vysvobodit z módu „hodná dcera/vnučka“ a dát jim čočku. A počítat s tím, že to bude potřeba opakovaně, pač to bývají nezmaři. Oni se fakt většinou šíleně nudí, ale nehodlají s tím nic dělat a čekají, že je někdo bude na myšlenku obveselovat. Bohužel si neuvědomují, že tím spíš lidi odhánějí. Ne každý se dá vmanipulovat do kouta pocity naroubované viny.

meykeena
Povídálka 19 příspěvků 04.01.17 06:13
@Anonymní píše:
@meykeena no ja si take myslím že mamka se nudí a moc přemýšlí…když jsem jí nabídla koupit jí psa - „opovaž se! to se mě chceš jako zbavit to tě tak otravuju?“.. no a měla by cvičit každý den chvilku -má problem se zády a mohla by skončit teoreticky někdy na vozíku - necvičí vubec protože jí to nebaví a nemá na to udajně ani čas…a když se jí zeptám co bude ale dělat až opravdu na tom vozíku skončí…tak mi řekne „no co bude za 10 let neřeším..ale vidím že Ty se o mě nepostaráš!“ kolikrát i u ní jsem a cvičím sama a řikám jestli se přidá?? a ona že ne že už cvičila (to si vymýšlí ale)

Teeeda, tak to je tvoje mamka dost dobra 8o.
Zkus si s ni promluvit a říct ji jak to jak se chova pusobi na tebe. To je vážně síla. Teď mysli na sebe..
A nebo dej mamce inzerat na seznamku a sezen ji chlapa ;)

inkakřivák
Extra třída :D 13169 příspěvků 04.01.17 09:48

Podle mne ( mám jejich věk) se cítí osamělí. Asi by potřebovali nějaké hobby, partu, kamarády, se kterými by mohli někam vyrazit. Tak jim zkus třeba koupit nějaké permice do divadla, nebo já nevím, zapsat je do nějakých kurzů, ted jich je spousta, prostě je vytáhnout ven. Anebo do knihovny, a třeba i za tu cenu, že zpočátku to uděláš já nevím třeba - mami jdu s dětma tam a tam, pojd taky. A pak je zkusit někde s těmi lidmi poseznamovat. Anebo - beru to podle sebe - vytáhnout na nějaký kurz a - jéžiš tohle je krása, já bych to tak chtěla a času moc není a nejde mi to. Co kdybys sem občas zašla a až to budeš umět, tak mi to vyrobila? Nevím, jenom takhle přemýšlím. Asi mají strach ze stáří a ze samoty, proto se tě snaží co nejvíc přitáhnout. A ano, asi je to trošku sobecké, ale než se s nimi hádat by bylo lepší jim pomoci z té ulity.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama