Jak se vyrovnat s potratem a následnou revizí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 22:15
Jak se vyrovnat s potratem a následnou revizí? :'(

Dobrý večer,

vím, že nejsem jediná, kdo se musel vyrovnat s potrácením (v 8. týdnu těhotenství, 1. těhotenství) a následnou revizí. Ve středu minulý týden jsem začala špinit, ve čtvrtek krvácet a v pátek mě gynekolog poslal na revizi.

Nevím, jak se s tím vyrovnat, celý pobyt v nemocnici jsem probrečela, poté i doma. Straním se lidí, bojím se jít do společnosti. Taky skoro nejím, za týden mám tři kila dole.
Nějak ztrácím smysl žít. Neumim si představit, že bych v takovým stavu šla třeba za týden do práce. Jsem hroznej cíťa a tohle mě opravu dostalo. :'( Myslím na to 24 hodin denně, když jdu spát, zdá se mi o tom, jak jsem máma. Netuším, jak dál.

Je nějaký návod, jak se s tím vyrovnat?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 22:21

Mrzi me, co te potkala. Proala jsem si tim stejnym. Revize v 9tt po 2 tydennim spineni, kdy to chvili vypadalo, ze to bude OK.
Za me nejlepsi cesta nevrtat se v tom, nepitvat to a zamerit se na uplne cistou logiku veci. Pokud by bylo embryo v poradku, udrzi se. Kdyz odeslo, v poradku nebylo. Vcasny potrat me usetril mnohem vetsi bolesti a treba i rozhodnuti co delat s postizenym miminkem.
Potkava to strasne moc zen, je to priroda. Ted jsi toho plna, odpocin, pobrec si, ale nepktvej se v tom. Nic jsi spatne neudelala, nicim jsi to nemohla zachranit. Miminko bude! A urcite se vrati ta stejna dusicka :hug:

pikola
Generální žvanilka 22051 příspěvků 05.09.19 22:22

No, moc nechápu, proč tě posílal na revizi, když už jsi krvácela… Já taky potratila, za svůj život dvakrát a prostě si řekni, že je lepší takhle na začátku než aby se stalo něco později. Prostě to tak někdy je, příště se to povede uvidíš :hug: věř že v životě přijdou i horší věci tohle je ještě docela jen taková více opožděná menstruace

S.Verka
Kecalka 152 příspěvků 05.09.19 22:25

:hug: moc mě mrzí co tě potkalo :( mám to za sebou dvakrát a návod asi žádný není, člověk se musí vybrecet a časem s tím smířit. Mě pomohlo až další těhotenství, ale strach v nem je o to větší že to zase nedopadne. Zkus se zabavit něčím hezkým, co tě baví a máš ráda - sport, knížky, filmy… Paradoxně mi pomohly taky deníčky ostatních holek kterým se stalo něco podobneho, že v tom není člověk sám. Tak se drž! :kytka:

Ginuš
Hvězda diskuse 38782 příspěvků 05.09.19 22:27

Ahoj, je mi to líto, ale chce to čas a pak další zkoušení a těhotenství. Potratila jsem 5× a bohužel s tím člověk nic neudělá. Je lepší takhle brzy než třeba před porodem. Drž se

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 22:28

@pikola To taky netuším, byla jsem i v celkové anestezii, což mě překvapilo. Většinou se tento zákrok provádí jen lokálně ne? :/ Ikdyž bych se na sále asi sesypala a už by mě neoživili, vidět to.

Kecalka 461 příspěvků 05.09.19 22:33

Tak to mě mrzí, tohle by se dít nemělo :( ale fakt je to lepší takhle z kraje než v pokročilém stádiu… Říká se, že děloha je po potratu pak jako by „pohnojená“ a líp připravená pro další dítě.. a myslím že by tě nikdo neměl nutit jít v nejbližší době do práce, buď doma alespoň šestinedělí… Hodně sil, je to těžké ale věřím, že se ty i já brzy dočkáme miminka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 22:33

Ja mela taky celkovou anestezii. Lokalne to snad nedelaj.

veria
Nadpozemská drbna 26249 příspěvků 05.09.19 22:33

Mám za sebou třikrát, brecela jsem jen poprvé. Revize se děla i při krvácení aby se to poradne vycistilo a dělali mi ji vzdy v celkove anestezii. To nevím jak by to dělali lokálně.

bobulka88
Kecalka 430 příspěvků 05.09.19 22:41

@Online vidis, s tou neschopenkou to ma kazdej jinak. Ja jsem se doma tim uzirala, precetla jsem snad cely emimino, neslo na to prestat myslet, pritom fyzicky jsem byla v pohode. Tak jsem ji po 3 dnech ukoncila a po vikendu sla do prace a pro sebe to povazuju za nejlepsi reseni. Byt doma sest nedel, tak je ze me troska, jit mezi lidi mi pomohlo daleko vic nez brecet v posteli. Lito mi je to samozrejme porad.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 23:12

Za posledni rok mam za sebou 3 potraty, z toho dve revize a jeden vejcovod pryč (bohuzel zbytecně). Naposled jsem potratila az na konci prvniho trimestru ve 13tt. Vybreč se z toho a ber to tak, že první tri měsíce je žena v naději, v 2. a 3. trimestru v očekávání. Dřív se to tak říkalo a něco na tom je…První 3 mesice je riziko potratu veliké. Muze se ti to stat take vicekrat. Je to smutný, člověka to srazí na kolena, ale musíš se z toho oklepat a snažit se zase dál. Držím palce!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 23:28

Stalo se mi to same. Ja cekala tyden, nez jsem sla do revize. Chodila jsem do prace a cekala. Po revizi jsem sla druhy den do prace. Ja bych se zblaznila byt doma, to bych nedala, bych sama sebe utrapila myslenkama na to, co se stalo. Samozrejme, ze jsem na to myslela, ale zamestnala jsem hlavu. Dalsi tehotenstvi jsem se bala strasne, aby se to zase nepo… a od 3mesice jsem lezela jak placka doma v posteli, kvuli hrozicimu potratu s myslenkama na prvni tehotenstvi. Dobre to dopadlo, kluk jak buk. Az treti tehotenstvi jsem si uzila na plny pecky bez komplikaci. Mam krasnou holcicku. Tohle se sebehlo behem 3let a dneska uz na to prvni nepovedene tehotenstvi nemyslim. Obcas si vzpomenu a reknu si, jo dneska by mu/ji bylo tolik a tolik… ale mam 2krasne zdrave deti a ty mi vynahrazuji vse. Preju ti hromadu krasnych deti :srdce: urcite se to brzo povede znovu a ty si to uzijes :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 00:05

Ahoj jestli tě můžu trošku uklidnit-zrovna ležím po revizi, pan doktor mi řekl že jedno zamlklé těhotenství v životě je naprosto normální a už sem s ním domluvená jelikož mi rodil dceru že za pár měsíců se zase potkáme. Beru to tak že by to nebylo zdravé a hrozně se těším až otěhotním a věřím že to dopadne :palec:, já vím je to smutné kord když to bylo poprvé ale věř že teď ti to vyjde hlavně buď v klidu ať je tělo a mysl připravené na zdravé miminko. držím palečky a nevzdávej se. :hug:

Safrik
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 06.09.19 00:47

Ja mela biochemicke tehotenstvi. Taky sem to obrecela jak mala holka.. Ale porad mam v hlave ze je lepsi ze se to stalo na zacatku, nez v pulce tehotenstvi.. Hlavu vzhuru, ja si koupila krasnou sosku andelicka a mam ji doma, aby vedel ze na nej myslim.. :andel:

Piiimiii
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 06.09.19 01:49

Me z psychicke bryndy po zamlklem tehotenstvi (ktere tedy vzniklo po inseminaci) dostaly zasnuby :srdce: :kytka:…probehly loni v zari (presne na den pred rokem)…letos v zari, jiz jako vdana pani, porodim (spontanni tehotenstvi po skoro 4 letech snazeni) nase prvni dite :srdce: (klepu na celo, abych to nezakrikla)…za me doporucuju, az se na to budes citit, najit si „novy smysl zivota“…u me to byla svatba…brzy to preboli, je to jeste hodne certsve…doprej cas svemu telu i svoji dusi…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama