Jak se vyrovnat s rozchodem po 6ti letech vztahu

Anonymní
24.6.21 14:27

Jak se vyrovnat s rozchodem po 6ti letech vztahu

Ahoj, s bývalým partnerem jsme tvořili pár 6 let. Odstěhovali jsme se přes 300km daleko, kvůli jeho práci. Bydleli jsme spolu v podnájmu. Minulý rok v září se nám narodila dcera. Nejsem sice žáden psycholog, ale podle mě trpěl nějakou poruchou. Chvíli byl naprosto v pořádku a pak, když mu třeba nešel složit kočárek po mě začal hulakat, co jsem to koupila za šmejd, ať si to složim sama a šel si zakouřit. Takových výkyvů měl víc. Vždycky přišly z ničeho nic. Ze začátku takový nebyl, tato změna přišla právě s novou práci. Všechny kamarádky mi říkaly, jak mi ho závidí, že je to chlap do nepohody, vtipný a stále nad věcí.. opak byl pravdou. Vtipný a nad věcí byl všude, jen ne doma. Asi poslední půlrok byl napalici. Pořád jsme se hádali a do toho mi začal vyčítat věci, které mi nikdy nevyčítal. Například byl strašně naštvaný, že malá má plno hraček i přes to, že byly uklizené. Začal hledat kdejaké smítko, aby mi mohl říct, že jsem bordelářka. Netvrdím teda, že jsem celé dny uklízela to fakt ne, ale nepořádek doma není. Vydáváme každý den, vytírám obden. Obden taky utírám prach, nabobi myju hned po použití, ale pořád bylo něco zle. Co mě naprosto vytáčelo, když přišel domů, svekl se a špinavé oblečení nechal válet na zemi.. stokrát jsem mohla prosit, ať to háže do koše na prádlo, ale marně. Po 6ti letech soužití jsem toho měla opravdu už dost a myslela jsem si, že když tam prádlo nechám válet tak ho to donutí ho zvednout a odnést do toho koše. 3 dny se tam to prádlo kupilo, než se naštval a odnesl ho do toho koše. Samozřejmě, že po mě zas hulákal, že jsem strašný bordelář. Měsíc zpět mě ale vytočil pořádně. Já mu v afektu naznačila, že toho mám už dost, a že když je v práci, cítím se lépe, než když je doma a pořád mě za něco buzeruje. Odešel… 2 týdny se neozýval. K dceři se vždycky choval strašně pěkně, byl na ní milý, pozorný, hrál si s ní i celý den. Nepsala jsem ani já mu ani on mi. Až 2 týdny zpět v neděli po obědě mi napsal, ať nachystám malou, že si pro ní za půl hodiny přijede a večer mi ji zas předá. Jenže bylo pěkně, nebudu celý víkend trčet na bytě, navíc se 2 týdny neozval, takže jsem v pátek odjela k našim na Moravu a měla jsem v plánu se vrátit až v neděli večer. Když jsem mu napsala, že nejsme doma zas mi vynadal, že to určitě dělám schválně a že mu zabraňuji kontaktu s dcerou. Teď v pátek, jsem mu teda napsala, jestli bude chtít vidět malou přes víkend, jinak, že bych zas jela na víkend k našim. Bez odpovědi.. zprávu si zobrazil, ale neodepsal, proto jsme v sobotu ráno s malou vyjely. V neděli se situace opakovala.. zas mi napsal, ať ji nachystám, že za půl hodiny si pro ní přijede. Znovu jsem odepsala, že nejsme doma a že jsem mu psala v pátek a chtěla jsem se domluvit. Zas následovaly zprávy typu, že jsem mrcha, že to dělám schválně a že mě dá k soudu..

Vlastně vůbec nevím, co se to s ním stalo, než jsme se odstěhovali a než změnil práci byl úplně jiný. Dokázal si přiznat chybu, omluvit se… Vždycky na mě myslel, když jel třeba do obchodu, koupil mi to, co mám ráda, když jel kolem Květinářství přivezl mi kytku. Od našeho odstěhování se zajímat přestal. Nechybí mi ty poslední 2 roky, ale strašně bych si přála zpět to, co bylo předtím. Stále jsem nějak doufala, že mu docvakne, jak se chová a že si to uvědomí, že takhle dál fungovat nemůžeme. Jenže teď už měsíc bydlí jinde, nekomunikuje se mnou a já nevím, jak se s tím vypořádat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9836
24.6.21 14:40

Začni řešit praktické věci, celkem mi přijdeš taková hodně naivní, zamýšlíš se tady nad sice důležitými věcmi, ale v tuto chvíli jsou podružné. On je očividně někde jinde, nepřijde ti divné, že má ze dne na den kde bydlet? Proč neřešíš ty praktické věci, uvědomuješ si, že s ročním dítětem můžeš dopadnout finančně hodně nehezky, když nezačneš konat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1631
24.6.21 14:40

Nemá někoho? :think: To by vysvětlovalo, že se najednou pořád rozčiluje, hledá na tobě chyby, aby si mohl pro sebe ospravedlnit, proč má jinou. Chtěl, abys ho opustila ty a nepovedlo se mu to. Tak šel nakonec sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 14:42

@Sany80s bydlí u své matky, poznali jsme se, když studoval v mém rodném městě. Potom jsme se spolu přestěhovali do jeho rodného města za jeho práci. Jeho máma bydlí jen kousek. Vídám tam stát jeho auto, když jezdím na nákupy, nebo s papíry na poštu.

• Citovat
  • Nahlásit
5846
24.6.21 14:43

OSPOD, žádost o svěření do péče a to dřív než ti začne dělat peklo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9836
24.6.21 14:44

Dobře, ale opravdu začni řešit ty praktické věci, on je měsíc pryč a ty s ním nic neřešíš? Proč?
Kde bereš peníze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 14:47

@Sany80s asi úplně nevím, co bych měla řešit. tento měsíc mi poslal 5000 a do poznámek připsal, že je to výživné na dceru. Samozřejmě jsem byla u právničky a bude to určeno soudně. S financemi problém nemám, něco mám naspořené a jinak dělám papíry v tatove firmě, takže finančně nestrádam.

• Citovat
  • Nahlásit
283
24.6.21 14:51

Taky mi přijde, že někoho má. My to tak s ex měli taky. První roky byl úplně milionový a když mě začal podvádět, úplně otočil a já nevěděla proč. Začal být ke mě hnusný, protože nemohl být sní (byla vdaná). Hledala jsem pak chyby ve mě, že něco dělám asi špatně, něčím ho štvu, snažila jsem se jak se dalo. Pak jsem zjistila, že se zamiloval do někoho jiného a najednou mi to všechno začalo zapadat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
24.6.21 14:52
@Anonymní píše:
@Sany80s asi úplně nevím, co bych měla řešit. tento měsíc mi poslal 5000 a do poznámek připsal, že je to výživné na dceru. Samozřejmě jsem byla u právničky a bude to určeno soudně. S financemi problém nemám, něco mám naspořené a jinak dělám papíry v tatove firmě, takže finančně nestrádam.

Takže vlastně řešíš „jen“ úpravu styku s dítětem - zazadej do péče a nech si upravit i styk s dítětem - vyzvedávat a odevzdávat dítě v místě jeho bydliště a buď styk upravit pravidelně nebo chtít ať ti dá vědět minimálně 3 dny předem, kdy si chce dítě vzít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6697
24.6.21 14:55

Zníš rozumně, to, co popisuješ, není k žití. Je divné, že mu ani dcera nechybí. Asi mu vážně houklo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9836
24.6.21 15:01

Třeba svěření do péče, když si očividně nejste schopni udělat schůzku a domluvit se na nějakých pravidlech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 15:02

@Kfětoslava o dceru zájem jeví, chápu, že jeho práce je časově náročná, někdy má mít třeba v sobotu volno, ale ráno mu narychlo zavolají, že má přijet a musí jet, takže chápu, že mi nenapíše, že si v neděli přijede pro dceru, protože neví, jestli bude mít volno, ale zas přece se se mnou může v pátek domluvit a domluvit se i v práci, že třeba na neděli to volno potřebuje. Navíc mívá volno někdy i přes týden a to většinou doma jsme. Sice občas jdu s dcerou ke kamarádce, nebo na brusle, na procházku…ale to není nic, co bych měla naplánováno dlouho dopředu, nebo by se to nedalo přesunout, takže přes týden by mohl kdykoliv. Samozřejmě, že i přes víkend, když mi dá vědět třeba ve čtvrtek, nebo v pátek a ne půl hodiny předem

• Citovat
  • Nahlásit
1432
24.6.21 15:06

Otevři si víno, pozvi kámošku, ulev si jakej je to blbec a pak začni řešit praktický věci - alimenty, jak se bude stýkat s dcerou, jestli bydlíš ve svym atd,… ale aby mi napsal půl hodiny před, bez předchozí domluvy, to bych se na něj zvysoka *** a zapřela se i kdybych doma byla - už jen z principu.
Hlavně si všechny tyhle zprávy od něj schovávej, podle toho jak se chová se ještě budou hodit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
24.6.21 15:28

Souhlasim se vsim, co je napsano vyse, je dobre, ze je pryc. Taky jsem jednu dobu byla takto dusena, je to na kebuli…

Jen bych rada jeste dodala, abys co nejdrive vymenila zamky, aby se Ti tam nahle nezjevil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
24.6.21 15:45
@Anonymní píše:
Ahoj, s bývalým partnerem jsme tvořili pár 6 let. Odstěhovali jsme se přes 300km daleko, kvůli jeho práci. Bydleli jsme spolu v podnájmu. Minulý rok v září se nám narodila dcera. Nejsem sice žáden psycholog, ale podle mě trpěl nějakou poruchou. Chvíli byl naprosto v pořádku a pak, když mu třeba nešel složit kočárek po mě začal hulakat, co jsem to koupila za šmejd, ať si to složim sama a šel si zakouřit. Takových výkyvů měl víc. Vždycky přišly z ničeho nic. Ze začátku takový nebyl, tato změna přišla právě s novou práci. Všechny kamarádky mi říkaly, jak mi ho závidí, že je to chlap do nepohody, vtipný a stále nad věcí.. opak byl pravdou. Vtipný a nad věcí byl všude, jen ne doma. Asi poslední půlrok byl napalici. Pořád jsme se hádali a do toho mi začal vyčítat věci, které mi nikdy nevyčítal. Například byl strašně naštvaný, že malá má plno hraček i přes to, že byly uklizené. Začal hledat kdejaké smítko, aby mi mohl říct, že jsem bordelářka. Netvrdím teda, že jsem celé dny uklízela to fakt ne, ale nepořádek doma není. Vydáváme každý den, vytírám obden. Obden taky utírám prach, nabobi myju hned po použití, ale pořád bylo něco zle. Co mě naprosto vytáčelo, když přišel domů, svekl se a špinavé oblečení nechal válet na zemi.. stokrát jsem mohla prosit, ať to háže do koše na prádlo, ale marně. Po 6ti letech soužití jsem toho měla opravdu už dost a myslela jsem si, že když tam prádlo nechám válet tak ho to donutí ho zvednout a odnést do toho koše. 3 dny se tam to prádlo kupilo, než se naštval a odnesl ho do toho koše. Samozřejmě, že po mě zas hulákal, že jsem strašný bordelář. Měsíc zpět mě ale vytočil pořádně. Já mu v afektu naznačila, že toho mám už dost, a že když je v práci, cítím se lépe, než když je doma a pořád mě za něco buzeruje. Odešel… 2 týdny se neozýval. K dceři se vždycky choval strašně pěkně, byl na ní milý, pozorný, hrál si s ní i celý den. Nepsala jsem ani já mu ani on mi. Až 2 týdny zpět v neděli po obědě mi napsal, ať nachystám malou, že si pro ní za půl hodiny přijede a večer mi ji zas předá. Jenže bylo pěkně, nebudu celý víkend trčet na bytě, navíc se 2 týdny neozval, takže jsem v pátek odjela k našim na Moravu a měla jsem v plánu se vrátit až v neděli večer. Když jsem mu napsala, že nejsme doma zas mi vynadal, že to určitě dělám schválně a že mu zabraňuji kontaktu s dcerou. Teď v pátek, jsem mu teda napsala, jestli bude chtít vidět malou přes víkend, jinak, že bych zas jela na víkend k našim. Bez odpovědi.. zprávu si zobrazil, ale neodepsal, proto jsme v sobotu ráno s malou vyjely. V neděli se situace opakovala.. zas mi napsal, ať ji nachystám, že za půl hodiny si pro ní přijede. Znovu jsem odepsala, že nejsme doma a že jsem mu psala v pátek a chtěla jsem se domluvit. Zas následovaly zprávy typu, že jsem mrcha, že to dělám schválně a že mě dá k soudu..Vlastně vůbec nevím, co se to s ním stalo, než jsme se odstěhovali a než změnil práci byl úplně jiný. Dokázal si přiznat chybu, omluvit se… Vždycky na mě myslel, když jel třeba do obchodu, koupil mi to, co mám ráda, když jel kolem Květinářství přivezl mi kytku. Od našeho odstěhování se zajímat přestal. Nechybí mi ty poslední 2 roky, ale strašně bych si přála zpět to, co bylo předtím. Stále jsem nějak doufala, že mu docvakne, jak se chová a že si to uvědomí, že takhle dál fungovat nemůžeme. Jenže teď už měsíc bydlí jinde, nekomunikuje se mnou a já nevím, jak se s tím vypořádat.

Vaše situace mě mrzí. Nemáte to vůbec lehké.

Být vámi, tak si položím otázku, zdali byste chtěla, aby vaše dcera v takovém prostředí vyrůstala a případně si osvojila některé vlastnosti jejího otce. Chtěla byste, aby žila ve stresu, který by na ni měl zcela jistě negativní vliv?

Vaše dcera by pak mohla být maladaptivní. Jednoduše přeloženo to znamená, že by řešila kritické situace třeba alkoholem, protože by vyrůstala v nestabilním prostředí.

Teď máte prostor se znovu nadechnout a uspořádat si život. Věřím, že to zvládnete. Pokud Vás to ale trápí už delší dobu a „vrací“ se vám některé nepříjemné vzpomínky souběžně s úzkostnými stavy, doporučuji vyhledat terapeuta a zkusit pár sezení.

Co se týče možnosti poruchy osobnosti (kterou implikujete) u svého ex-přítele. Dle indícií to možné je, ale takhle „od stolu“ to nelze určit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat