Jak se vyrovnat s rozchodem s osudovou láskou?

Anonymní
16.6.20 12:53

Jak se vyrovnat s rozchodem s osudovou láskou?

Jak se vyrovnat s rozchodem s člověkem, kterého stále i několik měsíců po rozchodu stále milujeme, ale víme, že racionálně ten vztah nedává smysl (byli jsme spolu skoro 5 let s roční přestávkou). Protože dotyčná se opět přestala o vztah zajímat a poslední měsíce vztahu byly opravdu těžké, táhnout vztah sám svojí láskou a snahou nelze. Zároveň jsem ten rozchod inicioval já, protože už jsem to nedával a doufal jsem, že tím, že to rozseknu se mi uleví od toho martyria, ale chyba lávky.
Ona se mi průběžné ozývá, ale já ji ignoruju, protože jsem se stále nedokázal dostat z myšlenky toho, že moje životní láska o mne ztratila zájem a já jsem se musel defacto rozejít sám se sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4988
16.6.20 13:02

Tohle nebyla osudová láska. Ta na tebe čeká teď to nevidíš, ale pak poznáš ten rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
16.6.20 13:09

Me to trvalo 2 roky, nez jsem se z toho dostala. Byli sme spolu 7 let a meli chvili pred svatbou. Pomohl mi zájem někoho dalšího o mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10795
16.6.20 13:10
@Anonymní píše:
Jak se vyrovnat s rozchodem s člověkem, kterého stále i několik měsíců po rozchodu stále milujeme, ale víme, že racionálně ten vztah nedává smysl (byli jsme spolu skoro 5 let s roční přestávkou). Protože dotyčná se opět přestala o vztah zajímat a poslední měsíce vztahu byly opravdu těžké, táhnout vztah sám svojí láskou a snahou nelze. Zároveň jsem ten rozchod inicioval já, protože už jsem to nedával a doufal jsem, že tím, že to rozseknu se mi uleví od toho martyria, ale chyba lávky.
Ona se mi průběžné ozývá, ale já ji ignoruju, protože jsem se stále nedokázal dostat z myšlenky toho, že moje životní láska o mne ztratila zájem a já jsem se musel defacto rozejít sám se sebou.

Co to je OSUDOVA LASKA? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1694
16.6.20 13:16

Už jsi tu jednu diskuzi měl, ne? Rozhodně to chce čas, ten to zahojí. Máš nějaké kamarády, koníčky, studuješ? Potřebuješ se něčím zabavit. Chápu, že nechceš aby tě kontaktovala, protože to je stěžuje tvou situaci a pocity. Já bych jí zablokovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10013
16.6.20 13:23

Čas, čas a zase jen čas…ony se ty hrany postupně otupí, poznáš nové lidi a přibydou nové zážitky…jiný lék zatím nikdo nevymyslel, každá rána potřebuje čas na zhojení. Ale nemá smysl se užírat donekonečna kvuli někomu, kdo o nás nemá zájem…ta pravá teprve přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13312
16.6.20 13:29

Nic jako předurčená jedinná osudová láska neexistuje. Tohle je paní, do které si zatím za svůj život nalil nejvíc emoci. A evidentně jste hormony a emoce nepřetavili v lásku.

Láska je to, co zůstane poté, co hormony dojdou a ti dva jsou pořád spolu, chtějí být spolu, pečují o sebe, budují společně svůj život a podporují se. Vzájemně a rovnoceně.

To nemáte a nejspíš jste ani neměli.

Pokud se nezabetonuješ na přesvědčení, že tahle byla ta jedinná, ale nedostupná a už nikdy žádná nebude taková, tak se na tomhle nepovedeném vztahu můžeš dost naučit, jak to příště udělat tak, abyste přes zamilovanost došli k té lásce a spokojené rodině.

Schovat se do idei ztracené ideální princezny, které se žádná jiná nevyrovná a tím už nikdy neriskovat podobné zranění, které prožíváš teď je bohužel docela častý model - zkus se mu vyhnout - vede to k letům nespokojenosti a osamění a to i v dalších vzatích. Aby ses necítil sám, je potřeba tomu druhéu otevřít i bolavá místa a riskovat další zranění.

Potřebuješ se od ní odříznout, dát si čas odtruchlit to, že to prostě nevyšlo a věnovat se věcem, co tě těší a motivují k něčemu konstruktivnímu. Pokud to bude zahrnovat fyzickou námahu, tak ti to udělá jen dobře.

Pokud si potřebuješ ulevit od hromady vířících myšlenek v hlavě, tak to sepisuj - třeba jako dopisy, které jí nikdy neodešleš a ty pak po sepsání přečti a spal, nebo pusť po vodě jako lodičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
16.6.20 14:27
@Anonymní píše:
Ona se mi průběžné ozývá, ale já ji ignoruju, protože jsem se stále nedokázal dostat z myšlenky toho, že moje životní láska o mne ztratila zájem a já jsem se musel defacto rozejít sám se sebou.

Musíš najít způsob, jak žít bez ní. Mít sny a plány, které ti stojí za to realizovat, i když ona už v nich není. Jak být šťastný a spokojený sám o sobě.

Pokud to nedokážeš, nejspíš si ani nikdy nemiloval, jen se ti zamilovanost změnila v závislost. A ona udělala dobře, že se od tebe odtáhla, protože co se závislým, který má ženu jako drogu.

Teprve až dokážeš být aspoň půl roku sám, šťastný a spokojený sám se sebou, schopný řídit si svůj život a snít své sny, až nebudeš mít pořád dokola potřebu to řešit a nebudeš cítit bolest a ublížení, bude mít smysl to hodnotit. Zda to byla skutečně láska, navíc osudová.

Jinak myslím, že lidi nebolí láska, ale typicky spíš neukojená potřeba vlastnit a nenaplněná očekávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5379
16.6.20 15:01

Uvědomit si, že to žádná osudová láska nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
794
16.6.20 17:09

Je podstatné si přestat myslet, že to byla osudová láska, nebyla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu