Jak se vyrovnat s rozvodem a jít dál

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.4.21 20:32

Jak se vyrovnat s rozvodem a jit dal

Jsem rok rozvedena. Mam noveho pritele. Pritel je skvely, nekdy jsou mezi nami dohady ale nic velikeho. Jde o to, ze stale porovnavam pritele s ex, nekdy kdyz prijde nejake dohadovani tak si vzpomenu ze toto jsme s ex nikdy neresili. I pres to, ze jsem rozvod chtela ja tak stejne se vracim zpet do minulosti i pres to, ze si neumim predstavit ze by jsme se k sobe vratili. Nerozumim svym pocitum. Nekdy mi pritel neco vytkne a ja to beru jako katastrofu, nafukuji to, jako bych si chtela dokazat ze ex byl lepsi. Byli jsme s ex 9 let.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
228
8.4.21 20:40

Strávila jsi se svým ex dlouhou dobu a je jasné, že to nejde hned vytěsnit. Každopádně bys na sobě měla pracovat..Každý vztah a každý partner je jiný, nejde je srovnávat. Určitě najdeš i věci, které ti u ex chyběli, ale aktuální partner ti je dává.. A na to se zaměř..
Pokud to budr trvat dýl, pak bych řekla, že aktuální vztah nebude tak úplně v pohodě a byla bych na tvém místě chvilku sama, abych si od vztahů odpočinula a šla do nového s čistou hlavou.. Po jak dlouhé době po rozvodu sis našla aktuálního partnera?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
8.4.21 20:45

Odhaduji to na syndrom přechodného chlapa. S dalším to bude mnohem lepší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 20:46

@Letynka16 prave, na priteli jsem obdivovala a obdivuji jeho vlastnosti ktere manzel nemel, naopak ex mel take sve kladne stranky. Ale tak to bude asi vzdycky, ja to vim, realne si to porad rikam ale stejne k tomu nekdy zase zklouznu, hlavne kdyz se objevi nejaky problem. Jsme spolu asi pul roku od rozvodu. Dlouho jsme cekali na rozvod a min. trictvrte roku jsme s ex spolu uz nebyli pred rozvodem. Mam v planu jit na terapii abych se sama v sobe trochu vyznala a abych byla schopna vest kvalitni novy vztah.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 20:47

@Aquarius79 jak to myslis?

• Citovat
  • Nahlásit
228
8.4.21 20:49
@Anonymní píše:
@Letynka16 prave, na priteli jsem obdivovala a obdivuji jeho vlastnosti ktere manzel nemel, naopak ex mel take sve kladne stranky. Ale tak to bude asi vzdycky, ja to vim, realne si to porad rikam ale stejne k tomu nekdy zase zklouznu, hlavne kdyz se objevi nejaky problem. Jsme spolu asi pul roku od rozvodu. Dlouho jsme cekali na rozvod a min. trictvrte roku jsme s ex spolu uz nebyli pred rozvodem. Mam v planu jit na terapii abych se sama v sobe trochu vyznala a abych byla schopna vest kvalitni novy vztah.

Tobě by prospěla samota, ale možná je zase škoda zahazovat aktuální vztah. Ale to musíš vědět ty, jak moc svého partnera miluješ a jestli jsi si ve vztahu jistá.. :nevim: Pokud ne, ukončila bych to, věnovala bych se sama sobě a pak bych zkusila začít znovu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
8.4.21 20:53
@Anonymní píše:
@Aquarius79 jak to myslis?

Ze současným partnerem to dříve, či později skončí. Prostě je jen náplastí, která se sloupne. Stává se to, když v sobě člověk nemá uzavřenou minulost a zároveň už nechce být sám. Poučíte se z toho všeho a ten další vedle vás už bude v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 20:54

@Letynka16 nechci tento vztah zahodit, nekdy se citim fajn, mam pocit ze jsme si uz,,sedli" asi se musim zamerit na sebe, byt silnejsi.

• Citovat
  • Nahlásit
25904
8.4.21 20:55

Převozník se tomu říká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
8.4.21 20:57
@Anonymní píše:
@Letynka16 Mam v planu jit na terapii abych se sama v sobe trochu vyznala a abych byla schopna vest kvalitni novy vztah.

Nevidím to na terapii, zas taková katastrofa to není. Navázala jste nový vztah příliš brzy, nic víc.

• Citovat
  • Nahlásit
1403
8.4.21 20:59

Tak tak prevoznik. Podle mě je normální občas chlapy porovnat. Ale při každé neshodě je to divný.. Asi to není ještě ten pravý. Ale neboj, ten přijde :palec:
Měla jsi trochu počkat a ne skočit hned do nového vztahu. Sama si v hlavě srovnat co od nového vztahu chceš a tak..

Příspěvek upraven 08.04.21 v 21:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
8.4.21 20:59
@Anonymní píše:
@Letynka16 nechci tento vztah zahodit, nekdy se citim fajn, mam pocit ze jsme si uz,,sedli" asi se musim zamerit na sebe, byt silnejsi.

To klidně můžete zkusit, ale čím víc se sama sobě přiblížíte, tak zjistíte, že tento vztah vlastně také nechcete. Ale jak už jsem psal, není to žádná tragédie.

• Citovat
  • Nahlásit
917
8.4.21 21:32
@Anonymní píše:
Jsem rok rozvedena. Mam noveho pritele. Pritel je skvely, nekdy jsou mezi nami dohady ale nic velikeho. Jde o to, ze stale porovnavam pritele s ex, nekdy kdyz prijde nejake dohadovani tak si vzpomenu ze toto jsme s ex nikdy neresili. I pres to, ze jsem rozvod chtela ja tak stejne se vracim zpet do minulosti i pres to, ze si neumim predstavit ze by jsme se k sobe vratili. Nerozumim svym pocitum. Nekdy mi pritel neco vytkne a ja to beru jako katastrofu, nafukuji to, jako bych si chtela dokazat ze ex byl lepsi. Byli jsme s ex 9 let.

Vypadá to, že přítele nemiluješ, píšeš o něm negativně. Až se zamiluješ nebudeš ho porovnávat s ex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7861
8.4.21 21:51

Myslím, že je to normální, taky jsem kdysi tak 1-2roky po rozvodu s prvním manželem, občas vzpomněla, nebo porovnávala.. Teď po letech si sotva vzpomenu, že byl :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 22:06

Já srovnám taky. A to jsme s manzelem 10 let. Lidi srovnávají i svoje děti mezi sebou. Tchyni a vlastní matku. Je to normální srovnávat. Důležitě je si položit otázku, zdali je ten pravý a orpavdu ho milujes a chceš s nim být už napořád a nic jiného nehledáš. Je ti krásně při predstavě, že děti odejdou a zůstwnetw spolu jen vy dva? Umí tě podržet, vážíš si ho? Klape vam sex? Přitahuje tě? Smějete se spolu? V něčem bude nynější partner určitě horší nez ex. Otázka je, jestli ti to vadí nebo to dokážeš akceptovat. Můj manžel třeba není takovej mazel jak bych chtela a jako byl ex. Ale zase není línej je super v mnohých jiných věcech. Prostě klady převažují a proto s ním jsem. Miluju ho.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat