Jak se vyrovnat s tím, že mamka má rakovinu?

Anonymní
24.3.21 13:11

Jak se vyrovnat s tím, že mamka má rakovinu?

Dobrý den,
chtěla bych se tu svěřit co mě poslední dobou trápí. Mamce našli nádor v prsu, je po operaci a bude docházet na ozařování a chemoterapie. Jelikož bydlí sama v jiném kraji, chtěla bych se k ni na dobu než to bude dobre přestěhovat. To už máme dohodnuté, ale co mě dále trápí je přítel, který se urazil, že se odstěhuju pryč a kvůli Covidu se neuvidíme vůbec.
Jak se mam vyrovnat s tím, ze mamka je nemocná a zároveň ten přítel do toho? Poslední dobou to na mě všechno doléhá a zároveň se snažím být silná opora pro mamku.
Co pomohlo vám, kteří jste tohle zažili nebo zazivate?
Dekuji Vám za každou radu :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4659
24.3.21 13:17

Jsi skvělá, že chceš mamince pomoci a být ji oporou v nelehkém a náročném období. Hodně sil vám oběma.
K tomu „příteli“ se snad ani vyjadřovat nebudu, velmi by mě takovýhle člověk zklamal a dál s ním nepočítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
24.3.21 13:22

Přítel by tě měl podpořit. A ne se chovat jako sobec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3710
24.3.21 13:25

Ten „přítel“ to je panečku podpora. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5973
24.3.21 13:32

Přítel je sobec, uzavřeni okresu tu nebude na věky a nemocná maminka má přednost.. Každopádně ber to tak, že rakovinu prsa je pokud se na ni přijde včas dobre léčitelná.. Maminka se uzdraví, jen to bude pár měsíců náročné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
24.3.21 13:34

Maminka tě teď moc potřebuje a přítel by tě měl v tak těžké situaci podpořit, ne tě vydírat. Jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré, aspoň jsi poznala, co je to za sobce. Drž se :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4360
24.3.21 14:00

Skvělé, že chceš mamce pomoct :srdce: přítel by tě měl naopak podpořit.. u tohohle typu karcinomu je dobrá prognoza, věřím, že to za pár měsíců bude OK…
jen nevím, jestli bych ve svém životě chtěla takovéhohle sobce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 14:04

Nevím poradně jak se s takovou situaci vyrovnat. Nejdůležitější je pro mě maminka, chci aby byla v psychické pohodě a mohla jsem ji pomoct při chemoterapiich, protože to prej lidé snášejí velmi těžce. Takže tohle teď je pro mě number oné. Ale zároveň mě tíži, jak se k tomu přítel postavil. Nejdříve ze to zvládneme, ale teď děla naschvaly a je protivny.
Dekuji Vám za podporu, vážím si toho :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 14:10

Zažila jsem to. Ani nevím jak, ale před mamkou se mi nějakým zázrakem dařilo být silná. Viděla jsem na ní, jak jí to psychicky pomáhá. Je důležité, aby věřila, že to zvládne. A když uvidí, že se z toho nehroutí okolí, půjde jí to lépe. Nezlehčovat to, není to sranda, ale pomoci věřit, že zase bude dobře. A to nemluvím o pomoci fyzické, když jí nebude dobře atd. Tohle všechno by měl přítel chápat a podpořit. Já byla doma úplně nepoužitelná, v noci jsem tajně brečela… A manžel mi byl celou dobu oporou. Jediné, co ho mrzelo bylo, že mi nemůže pomoci více. Zaměřte teď svou pozornost na maminku. Zasloužíte si to obě. Pokud to přítel nepochopí…, tak aspoň ukázal svou pravou tvář včas. Přeji hodně sil. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 14:14

Té chemoterapie se neděste zbytečně. Dnes už jsou léky na potlačení vedlejších příznaků. Samozřejmě je to individuální, ale spousta pacientů to snáší dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 15:15

Tys už tady psala, že jdeš k mamce ještě před operací a partner měl problém už tenkrát… koukám, nic se nezměnilo
A k mamince–chemoterapie už dnes dělají tak, že to míchají přímo na tělo, jsou léky na nevolnosti a zvládnout se to dá v pohodě.
Jen bude asi unavená víc… vím to, mám to za sebou

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16063
24.3.21 15:15

1. nepanikař. Rakovina prsu patří k těm co jsou dobře zvládnutelné a pokud se to našlo včas, tak tvoje máma bude potřebovat tvou péči, ale fakt to neznamená že do roka a do dne umře.
Nenechte se nachytat od šarlatánů na zázračné léčby, držte se onkologie, jako podpůrnou léčbu má smysl využívat konopí podložené info zde https://kopac.cz/

A teda opravdu se dá nastavit chemo a přidružené léky tak, že sice člověku není dobře, ale není to tak dramatické jako ve filmech.

2. negoogli nic o diagnozácha prognozách, jestli něco, tak se ptejte ošetřujícího lékaře zrovna onkologové bývají komunikačně příčetní. Jakmile se propadneš do interntu, tak ty informace, které by pro tebe teoreticky mohly být užitečné, tak se budou blbě hledat a navíc jsou psané odborným jazykem. Zároveň na tebe vypadne tuna podvodníků, kteří budou chtít tvoje prachy za falešný příslib zázraku.

3. Srovnávat se s tím, že je člověk konfrontovaný se smrtelností a smrtelností rodičů je základn existenciální téma, kterým si dříve či později projdeme všichni, kdo neumřeme včas. Takže po sobě nechtěj mí to vyřešené hned - akceptuj že to v tobě vyvolává různé emoce a pokus se jim moc nepropadat.

Ideální je mít někoho, s kým o tom může mluvit a on/a ti pomůže ustát to že ti není lehko, nebude sám/a propadat do emocí a nutkání něco dělat, nějak to zachránit, najít zázračné řešení, nebude moc radit, spíš poslechne a bude se ptát, jak je tobě.

Pokud nikoho takovéh nemáš, mrkni na fb tady je skupina pro onkologické pacienty a rodinné příslušníky, tam se můžeš vypsat. https://www.facebook.com/…69035775021/

tady případně přímo tematicky k rakovině prsu, ale spíš jde o pacientskou ne pečovatelskou skupinu
https://www.facebook.com/…182907961878

4. To že se partner urazil, když potřebuješ podržet je vlastně důležité zjištění - vidíš jak se chová v krizi. Debilně. A je lepší to zjistit dřív, než si společně pořídíte děti, majetky či jiné závazky…

Hele nečeká tě úplně snadné období, ale to zvládnete a projdete tím silnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 16:52
@Anonymní píše:
Nevím poradně jak se s takovou situaci vyrovnat. Nejdůležitější je pro mě maminka, chci aby byla v psychické pohodě a mohla jsem ji pomoct při chemoterapiich, protože to prej lidé snášejí velmi těžce. Takže tohle teď je pro mě number oné. Ale zároveň mě tíži, jak se k tomu přítel postavil. Nejdříve ze to zvládneme, ale teď děla naschvaly a je protivny.
Dekuji Vám za podporu, vážím si toho :srdce:

Být tebou, považoval bych ho za bývalého. Nebudete se pak trápit kvůli sobci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 18:37

Dekuji vám za rady. Já se hodně snažím, aby každý okolo byl spokojený. Snažím se být dobrou oporou pro mamku, partnerka pro přítele. V podstatě se dost pretvaruju, ze jsem v pohodě, protože nechci na sobě dat vidět, jak mě tohle trápí. Ale dost mě trápí i ten přítel. Když se dam do pohody s tím, ze to s mamkou zvládneme, tak se vždycky vyvrbí něco s přítelem. Občas si i popláču v noci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 18:40

Maminka je jen jedna :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat