Jak se vyrovnat se 3. potratem?

63
7.12.20 18:11

Jak se vyrovnat se 3. potratem

Ahoj děvčata,
mám opravdu hodně osobní dotaz a omlouvám se za citlivé téma, ale jsem už zoufalá. Během 8 měsíců jsem prodělala 2 potraty a bohužel to teď vypadá, že probíhá třetí. Opět krvácení v 5. týdnu (5+1tt). Nebo máte zkušenost s lehkým krvácením na začátku a pak vše dopadlo dobře? Špiním (možná spíš slabě krvácím už od včera), ale žádné bolesti tentokrát nemám. Najde se tu někdo, kdo také prodělal větší množství potratů a nakonec to vyšlo? Myslíte, že má smysl se dál snažit nebo je na čase řešit umělé oplodnění? S manželem jsme byli na genetice, ale na výsledky budeme čekat ještě 5 týdnů a pro mě je to čekání utrpení. Budu ráda za každou odpověď, protože už pomalu ztrácíme naději a síly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12956
7.12.20 18:25

Ahoj :hug:

My se s manželem o poslední dceru snažili rok a mezitím jsem třikrát potratila, mezi druhým a třetím potratem jsme tedy byli na genetických testech, takže i vím důvod…nicméně krátce po tom třetím potratu po revizi jsem otěhotněla po čtvrté a máme krásnou zdravou dceru.

Na druhou stranu s prostředním synem jsem krvácela na začátku těhotenství dvakrát a byl to jen hemangiom.

Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21055
7.12.20 18:56

Rozumim ti, ja potratila 2× a potřetí sem teda úspěšně prekonala prvni trimestr a pak prislo masivni krvácení, byla jsem mrtva strachy, ale nakonec slo jen o hematom. Ono ten začátek je vzdycky bud a nebo :zed: pockej jak se to vyvrbi, jak dopadne ta genetika, pak to prober s dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1801
7.12.20 19:04
@Deni94 píše:
Ahoj děvčata,
mám opravdu hodně osobní dotaz a omlouvám se za citlivé téma, ale jsem už zoufalá. Během 8 měsíců jsem prodělala 2 potraty a bohužel to teď vypadá, že probíhá třetí. Opět krvácení v 5. týdnu (5+1tt). Nebo máte zkušenost s lehkým krvácením na začátku a pak vše dopadlo dobře? Špiním (možná spíš slabě krvácím už od včera), ale žádné bolesti tentokrát nemám. Najde se tu někdo, kdo také prodělal větší množství potratů a nakonec to vyšlo? Myslíte, že má smysl se dál snažit nebo je na čase řešit umělé oplodnění? S manželem jsme byli na genetice, ale na výsledky budeme čekat ještě 5 týdnů a pro mě je to čekání utrpení. Budu ráda za každou odpověď, protože už pomalu ztrácíme naději a síly.

Určitě neztrácej naději! Já jsem potratila 4× a poté se nám najednou podařil syn. Těhotenství i porod proběhl naprosto v pořádku, bez komplikací. Po synovi jsme se po třech letech rozhodli, že chceme druhé dítě a buch, opět jsem potratila, tentokrát dvojčata. Bylo to šílený a já se z toho dlouho oklepávala. Potom jsem kvůli zdravotním problémům otěhotnět nemohla a teď, před třemi měsíci, se nám, po osmi letech od syna, narodil druhý drobeček. :srdce: Těhotenství i porod proběhl zase úplně v pohodě. Proč jsem tolikrát potratila nevíme. Na genetice jsme taky byli a žádný problém ani u jednoho z nás nebyl zjištěn. Takže hlavu vzhůru, určitě to vyjde i vám!!! :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 19:52

Já potratila 4×, než mi zjistili antifosfolipidový syndrom. Genetika nestačí, chce to imunologii. Na umělé oplodnění bych nešla ani náhodou, pokud se neprokáže genetický problém a nebudou vybirat vhodné embryo. S otěhotněním totiz evidentne problemy nemáš, pouze s donošením. Já to tak mám a teď mam vhodnou léčbu. Jsem ve 20tt a doufám, ze už to dopadne dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
6213
7.12.20 20:18

Chce to neztrácet naději. Já měla za sebou 2 potraty, 2 pokusy IVF asi 6× IUI a už jsme propadali panice, protože nám bylo přes 35 a dítě nikde…a pak najednou jsem otěhotněla, bála jsem se celé těhotenství ale dopadlo to dobře a narodila se nám dcera…a skoro po 4 letech a 3.potratu přišel i syn…teď je mu 10měsíců. Držím palce!
Jinak my byli na imunologii i genetice a kromě toho že mám Leidena, což už jsem věděla už dřív, nám nic nenašli…ani důvod potratů nikdy nezjistili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
7.12.20 20:24

Já to vezmu z trochu jiného soudku. Všeobecně je známý fakt, že nedostatek hořčíku způsobuje opakující se rané potraty. A taky se všeobecně ví, že nedostatkem hořčíku trpí třetina populace. Přesto se žádný doktor neobtěžuje ženám, které potrácejí a není u nich zjištěna příčina, doporučit zkusit několik měsíců užívat hořčík a pak to zkusit znovu. Raději je poženou na umělá oplodnění. Chápu, lahvička kvalitního, dobře vstřebatelného hořčíku vyjde na cca 300,–. Na tom nikdo moc nevydělá…

Než jim dovolíte do vás něco sáčkovat (nedejbože hormonálního), zkuste doplňovat alespoň ty tři čtyři měsíce hořčík. Jsem latentní tetanička a tak vím, jak strašně velký a citelný vliv má správně aplikovaná minerálová terapie. Já tedy doplňuji kromě hořčíku i vápník, zinek a železo, ale vám by nejspíš stačil hořčík s vápníkem. Aby se vám hořčík správně vstřebal a nebrala jste ho zbytečně, musíte dodržet pár pravidel. Prvně: nekupujte ho v lékárně. Tam najdete vesměs jen formy, které dráždí žaludek a téměř se nevstřebají. Cenově dostupná, k žaludku šetrná a velmi dobře vstřebatelná verze je magnesium bisglycinate. K tomu je třeba brát vápník. Taktéž ve formě bisglycinátu. Já mám obojí od firmy Swanson. K tomu beru D3, B6+B12 a vitamin C. Všechny jsou nutné pro to, aby se vápník s hořčíkem vstřebali. Bez toho nemá smysl je brát, nic vám nedají. Vše si beru na noc (tedy nedělím hořčík ani vápník na 2 nebo 3 dávky během dne, ale vezmu celou denní dávku na noc), nejdřív 2 hodiny po posledním jídle. Je to proto, že hořčík i vápník se vstřebávají brzy ráno a přes noc vám doputují do střeva, takže tam budou včas… Výhodou navíc je, že navozují skvělý spánek :) Cenově se vejdete na 2 měsíce do 1 500,–.

Doporučila bych to i ostatním ženám, které potrácejí, neznají příčinu (jinak řečeno jsou tam dole podle gynekoložky v pořádku) a už zkusily skoro všechno - až na tohle. Zkuste ještě tohle, než poběžíte na umělko. Stojí to míň peněz i nervů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
7.12.20 20:37

Ahoj.
Já potratila ve 21+0 před 14 dny. Začala jsem se otevírat. Beru teď tehotenske vitamíny na plánování, Metformin na PCOS a Medocriptin na zvýšený prolaktin. Každý doktor říká něco jiného ohledně toho, kdy se opět snažit. Chuť na sex už mám velkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 21:48

@Deni94 potratila jsem třikrát a problém byl v imunitě, trvalo skoro rok, než se mi podařilo pomocí různých léků dát dohromady a mám zdravé miminko. I doktor mi říkal, že dvakrát už to není náhoda. Potrácíš pokaždé dřív a dřív? To by byl signál na problém v imunitě.

• Citovat
  • Nahlásit
7.12.20 21:51

Ahoj, v říjnu jsem po třetí potratila, vždy ZT, v březnu už jsme byli na genetice, tam se dá říct nic zjištěno nebylo. Teď na 14.12 jsme objednaní do CARU, budeme se chtít domluvit na vyšetřeni na imunologii a jdeme tam ohledně konzultace na IVF, s tím, že pak si teprve rozmyslíme jestli to budeme zkoušet ještě přirozeně nebo by jsme podstoupili IVF… věřím že to jednou dotáhneme do zdárnèho konce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6213
7.12.20 22:00

Ono toho je víc asi víc než jen hořčík, mně třeba jedna hematoložka řekla, že to u mne mohla způsobit kritická hladina vitaminu D, měla a mám ji stále nízkou…a že už viděla spoustu žen, které s tím bojovali, a nikdo jim nedokázal říct příčinu a stačilo zvýšit Déčko a bylo to… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 22:45

Zakladatelko, posílám hodně podpory a energie 🍀 určitě si vyžadej imunologii. 4× jsem potratila za sebou, nakonec problém byl v imunologii. Hodně holkám dělá paseku NK buňky, prostě zlikvidují embryo, berou ho jako něco cizího v těle a vypudí.. to byl můj problém. Po nasazení léčby intralipidu v kapačce jsem spontánně otěhotněla. Předešlé potraty byly z ivf kde jsme zahuceli za 100tis… Nakonec se podařilo přirozeně. Moc držím palce 🍀 🍀 jinak hořčík je placebo a tak nějak spíše jen berlička. Pokud se má embryo udržet tak můžeš i skákat padákem bez hořčíku a udrží se. Pokud ne, nepomůžou ani nohy nahoře ani koňské dávky hořčíku…držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit
2898
8.12.20 07:05

@DeeDee.518 @boruvkay Doplneni vitaminu me nenapadlo, dekuji, zkusim to. Mam za sebou 2×SP v 8tt, pricina neznama. Mam vysetreni krve, stitne zlazy, s muzem genetiku, vsechny vysledky naprosto ukazkove, dokonale zdravy par :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 09:26
@Anonymní píše:
Zakladatelko, posílám hodně podpory a energie 🍀 určitě si vyžadej imunologii. 4× jsem potratila za sebou, nakonec problém byl v imunologii. Hodně holkám dělá paseku NK buňky, prostě zlikvidují embryo, berou ho jako něco cizího v těle a vypudí.. to byl můj problém. Po nasazení léčby intralipidu v kapačce jsem spontánně otěhotněla. Předešlé potraty byly z ivf kde jsme zahuceli za 100tis… Nakonec se podařilo přirozeně. Moc držím palce 🍀 🍀 jinak hořčík je placebo a tak nějak spíše jen berlička. Pokud se má embryo udržet tak můžeš i skákat padákem bez hořčíku a udrží se. Pokud ne, nepomůžou ani nohy nahoře ani koňské dávky hořčíku…držím palce.

Naprosto souhlasím. Až na malé detaily jsem stejný případ

• Citovat
  • Nahlásit
8368
8.12.20 09:36

@Deni94 5 a půl roku snahy, 4potraty, jedno mimoděložní..teď jsem 39+4, špinila a krvácela do poloviny druhého trimestru..vše je v začátcích a bohužel je to hop nebo trop.. držím palce na zdárný konec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat