Jak se vyrovnat se smrtí dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.9.15 01:52

Jak se vyrovnat se smrti ditete

Jak se vyrovnat s prazdnotou, bolesti, vztekem, pocity beznadeje…po smrti dcery ktera nam zemrela tyden pred vanoci ve veku 9 mesicu mame prazdno dvojce tezce neslo ztratu a bratri take…ja nevim jak prestat brecet. potrebovala bych si promluvit vypovidat ale kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16985
22.9.15 02:04

@SlunickoMamina :hug: nemam slov :-(
casto si to predstavuji (jsem magor, ja vim) a vubec nevim, co bych si pocala. Proto jsem musela mit druhe dite, protoze jinak bych nevedela, jak a proc zit… ale i tak pri tehle myslence jsem ubita… pomaha jen to, ze jsem fatalista: rikam si, ze by tim asi dite bylo uchraneno od nejakeho velkeho utrpeni v budoucnu a ze Buh ho chtel k sobe…
Muzu se zeptat na pricinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14420
22.9.15 05:40

Ahojky, doporučuji se obrátit na Dlouhou cestu. http://www.dlouhacesta.cz/
Mají cvičené kouče, poradnu, lidi, kteří prošli tím samým, co vy (my :-( ).
Upřímnou soustrast (i po takové době..) a ať její světlo stále svítí..
http://www.karaoketexty.cz/…-heaven-4607

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
22.9.15 07:13

Upřímnou soustrast, tohle je něco nepředstavitelné hrozného, obrať se na dlouhou cestu, popřípadě tady je diskuze prázdná náruč, ale chce to odborníky, běžný smrtelník si neumí ani představit, natož pomoct. Posílám vám všem alespoň objetí :hug: víc nemohu. A pro tebe v tuhle chvíli klišé, že čas je milostivý, jednoho dne tu bolest trošku otupí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.15 07:30

Boze, to je hrozně. Asi tuším, jaké to je. Můj syn, jakožto 9 týdenní miminko chytl meningokoka. Vic jak měsíc bojoval o život. Doktori mu nedavali moc šanci na přežití, diky bohu svůj boj vyhrál. Ale ten měsíc byl hrozny. A pak cely jeho první rok života. Takže… Sw stratou dítěte se podle me nikdy úplně matka nevyrovná, ale čas zahoji trochu ty rány. Našla bych si psychologa, kor teď, kdyz se opět blíží vánoce. Posílám hodně síly a drzte se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11692
22.9.15 07:41

@SlunickoMamina
Je mi to moc líto… :,(
Jen ti chci vyjádřit vzdálenou podporu, posílám ti hodně síly a určitě vidím jako dobrou cestu obrátit se na odborníky. To není žádná ostuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
22.9.15 07:42

@SlunickoMamina nemám ani slov jak je mě to líto :( tady je na místě terapeut nebo kouč, který ví jak zasáhnout a jak ti pomoct tu bolest trošku zmírnit. Tohle chce čas. Posílám světlo do duše :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
22.9.15 07:53
@SlunickoMamina píše:
Jak se vyrovnat s prazdnotou, bolesti, vztekem, pocity beznadeje…po smrti dcery ktera nam zemrela tyden pred vanoci ve veku 9 mesicu mame prazdno dvojce tezce neslo ztratu a bratri take…ja nevim jak prestat brecet. potrebovala bych si promluvit vypovidat ale kde?

Taky preji upřímnou soustast a posilam Ti hodne sil :hug: a co zkusit tady na em nejakou uzavřenou skupinku na popovidani s holkama co prozivaji něco podobného? :hug: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1470
22.9.15 08:03

Holčičko, zní to bezútěšně, ale čas pomůže, nikdy to nepřebolí, jen to otupí. Nám syn umřel ve 4 měsících v roce 2012 a pořád to bolí, pomohla mi myšlenka, že ho svým trápením trápím já. Takže mluv o tom uplně s každým, neřeš jak se cítí oni, ale ty, já se tenkrát skoro zbláznila, pže jsem dělala, že vše zvládám. Moje okolí mi tvrdí, že se tím mučím, ale nejde přece dělat, že něco, co bylo součástí, není a nebylo. Takže křič, piš, vztekej se
Doporučuju psychologa, nejvíc mi pomohla Barunka-14 měsíců :hug: :hug: :hug:
Drž se, tohle by se nemělo stávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14655
22.9.15 08:05

Taky je mi to moc líto. Přikláním se k názorům, že život smrtí nekončí a z nějakého důvodu si ho Bůh vzal k sobě. Věřím, že máš v nebi andílka, který tam na tebe čeká a jednou se s ním znova setkáš a už vás nic neodloučí. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
22.9.15 08:30

Když to čtu, je mi z toho smutno, nejhorší je, když umře malé dítě, ale mělo to tak být, pan bůh ho chtěl k sobě, z nějakého důvodu
Najdi si psychologa, mluv o tom problému
křič, breč, vztekej se
Nikdy to nepřebolí, ale čas to trochu otupí, a mysli na své další děti, které tě milují, posílám ti moc sil :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
22.9.15 08:32

Mohu vědět důvod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7133
22.9.15 08:40

@SlunickoMamina je mi moc lito, co se vam stalo :,(.. Taky jsem porodila dvojcatka a chlapecek umrel :,( Uz to budou ctyri roky a ja se s tim nemuzu vyrovnat a ani nikdy nevyrovnam. Je to bolest na cely zivot :-( Posilam moc sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5797
22.9.15 09:05
@SlunickoMamina píše:
Jak se vyrovnat s prazdnotou, bolesti, vztekem, pocity beznadeje…po smrti dcery ktera nam zemrela tyden pred vanoci ve veku 9 mesicu mame prazdno dvojce tezce neslo ztratu a bratri take…ja nevim jak prestat brecet. potrebovala bych si promluvit vypovidat ale kde?

Vybrečet se a vypovídat se z toho. A uvědomit si, že je třeba jít dál. Že jsou tu další, kteří jsou na vás závislí - z nich si udělejte cíl a smysl svých činností na další dny vašeho života. Děti se s tím paradoxně srovnají lépe a dříve než vy.

Ztráta dítěte je asi tou nejhorší ztrátou v životě. Já/my jsme si prošli něčím podobným - úmrtím mé manželky a matky našich dětí.

Z osobní zkušenosti mohu říci - vykašlete se na psychology, kouče a podobný „pseudopomahače“. Jsou k ničemu. Akorát se v tom budete dál „patlat“. Srovnat se s tím stejně musíte vy sama - a s tím si musíte pomoci vy sama, max. vy všichni v rodině. To nikdo z vnějšku udělat nemůže.
Maximálně doporučuji antidepresiva - já zobal Lexaurin tři dny, aby se tělo s tím šokem vyrovnalo a začalo nějak fungovat (neříkám normálně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.15 09:09

Vsem dekuji

Vsem dekuji psycholog mi nabidl leky ale mam deti a hlavne nechci bolest tlumit lekama…mala zemrela na syndrom nahleho umrti…bolito brecim rvu vsechno…zustala jsem sama s detmi a potrebuji si povidat a ne se topit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat