Jak se vyrovnat s rozchodem - nevlastni dcera

Anonymní
31.7.21 11:38

Jak se vyrovnat z rozchodem-nevlastni dcera

Ahoj, je to už 2 týdny, co jsem se rozešla s přítelem. Začli jsme spolu, když mi bylo 20 on měl tehdy 26 a měl 2letou dcerku ve střídavé péči. Dnes mi je 27, bývalému bude 33 a Klárka nedávno oslavila 8 let. S přítelem byl prvních pár let náš vztah naprosto v pohodě, jeho malou jsem milovala. Asi rok jsme se snažili o společné dítě, ale možná proto, že jsem brala HA to nešlo. Jenže pak náš vztah začal skřípat a tím skončilo i naše snažení o společné dítě. Teď už spolu nejsme. S rozchodem jsem srovnána, opravdu je to lepší pro oba. Navíc poslední 2 roky jsme se dost žrali. Co mě mrzí je malá Klárka. Měla (mám) ji ráda jako vlastní. Ne, že bych na ní byla upnuta. Uvědomuji si, že ma svojí maminku, ale mě strašně moc chybí. Měly jsme spolu opravdu nádherný vztah. S bývalým teda spolu nekomunikujeme, nerozešli jsme se v dobrém. Jak jsem psala, jsem s tím smířená a respektuji to. S čím se ale snad nikdy nesmířim je to, že nikdy neuvidím jeho dcerku. Holky, co jste byly ve stejné situaci. Co na toto pomáhá?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
439
31.7.21 11:42

Komunikovat s bývalým. Myslím, že se holčičce po tobě taky stýská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4377
31.7.21 11:42

A mamince malé by se nehodilo občas hlídání, jestli s tebou neměla problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 11:47

@Takco s ním komunikace opravdu není možná, jak jsem psala, nerozešli jsme se v dobrém.

@jita22 myslím si že mě v lásce nemá. Osobně jsme se viděly asi 2× a to jen mezi dveřmi. Máme společné přátelé tak vím, že mě ráda nemá

• Citovat
  • Nahlásit
2132
31.7.21 11:55

Zakladatelko v podobné situaci jsem nebyla, ale myslím si, že pro tebe bude nejlepší nechat to plavat a dát tomu čas.
Tady bude mít většina holek asi jiný názor, já si ale myslím, že tyhle porozvodové/porozchodové vztahy mezi "cizími " lidmi prostě nedělají dobrotu a je mnohem lepší ty kontakty i třeba postupně utnout, uzavřít to a jít dál. I když samozřejmně jedná-li se o dítě je to mnohem náročnější než třeba kámošení ex tchýně a bývalky jejího syna ap.Lidi prostě přicházejí a odcházejí, tak to v životě chodí…
Zaměřila bych se na svůj život a budoucnost a minulost za sebou nevláčela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64594
31.7.21 12:16

Komunikovat s ex, popř zkusit kontaktovat slečnu např přes mámu. Vychovala jsem nevl dceru, bohužel uvěřila tátovi, že je rozchod moje vina a už nechce být v kontaktu, jako mrzí mě to, měla jsem jo od 4 let a bylo to super.. Ale..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.7.21 12:26

Nechala bych to být… Bohužel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1887
31.7.21 12:35

Dala bych tomu čas, třeba se malá po tobě bude sama ptát a ozve se buď on nebo maminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
31.7.21 12:44

Podle české jurisdikce (v souladu s EU) máš právo na kontakt s ní (byla jsi pro ni velmi blízkou osobou). Otázka je, jak to soudy v praxi řeší.

Osobně si myslím, že ona Tě taky potřebuje - vždyť 7 let jsi jí byla spolu s otcem nejbližším člověkem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1511
31.7.21 12:51

Pokud se s chlapem nevídáš a komunikovat s ním nelze, asi nezbyde než se s tím tak nějak smířit, ale neboj se, jak bude holka starší, možná se někde potkáte nebo za Tebou sama najde cestu. A může se klidně stát, že za pár měsíců i chlap vyměkne a dokážete se nějak si spolu promluvit.
Taky mám partnerovy děti hodně ráda, ale už jsou velké, tak bychom se dál potkávali díky SMS a FB.
Všecko přebolí, chce to čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5640
31.7.21 12:59
@Anonymní píše:
Ahoj, je to už 2 týdny, co jsem se rozešla s přítelem. Začli jsme spolu, když mi bylo 20 on měl tehdy 26 a měl 2letou dcerku ve střídavé péči. Dnes mi je 27, bývalému bude 33 a Klárka nedávno oslavila 8 let. S přítelem byl prvních pár let náš vztah naprosto v pohodě, jeho malou jsem milovala. Asi rok jsme se snažili o společné dítě, ale možná proto, že jsem brala HA to nešlo. Jenže pak náš vztah začal skřípat a tím skončilo i naše snažení o společné dítě. Teď už spolu nejsme. S rozchodem jsem srovnána, opravdu je to lepší pro oba. Navíc poslední 2 roky jsme se dost žrali. Co mě mrzí je malá Klárka. Měla (mám) ji ráda jako vlastní. Ne, že bych na ní byla upnuta. Uvědomuji si, že ma svojí maminku, ale mě strašně moc chybí. Měly jsme spolu opravdu nádherný vztah. S bývalým teda spolu nekomunikujeme, nerozešli jsme se v dobrém. Jak jsem psala, jsem s tím smířená a respektuji to. S čím se ale snad nikdy nesmířim je to, že nikdy neuvidím jeho dcerku. Holky, co jste byly ve stejné situaci. Co na toto pomáhá?

radu mám myslím efektivní
na exkáka se vykašli
s maminkou Klárky jste na jedné lodi - když si na bývalého takticky postěžuješ a vysvětlíš mamince Klárky svůj vztah k ní, dávám 75% tomu, že ti ji občas bude „půjčovat“, protože hlídání se prostě holt někdy hodí ;) pokud to není zapšklá škatule, tak pochopí, že je to i ve prospěch holky, protože je na tebe prostě zvyklá..
svého ex bych z toho už vynechala, zbytečně bys s ním musela být v kontaktu a Klárka je stejně v péči mamky, ne?? znám rodiny, kde podobné vztahy přetrvaly léta a stýkají se vlastně „cizí lidi“ i víc, jak svá vlastní rodina…
příkladem jsem i já… ve středověku jsem chodila s o dost mladším klukem, rok jsme spolu i žili v mém bytě, bylo mu jen 19 a jeho mamce 39 (mně 27) - našly jsme se s ní jako „ségry“, strašně dobře si rozumíme a dnes jsme o skoro dvacet let dál, každý máme své rodiny a s touhle paní (co mohla být má tchyně :-D) jsem de facto nejlepší kámoška, jsme skoro denně v kontkatu ;) takže možné je na světě opravdu všechno :srdce: chce to jen mluvit, otevřít své srdce, zkusit to.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3741
31.7.21 13:06
@Anonymní píše:
Čas :(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5640
31.7.21 13:54
@FlorenceF Jenkins píše: Čas :(

a proč by ten vztah s holčičkou musela vzdávat takhle dopředu? a nezkusit to přes tu mámu?? a až pak, až když to neklapne, to obrečet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
31.7.21 13:58
@Lucy75 píše:
a proč by ten vztah s holčičkou musela vzdávat takhle dopředu? a nezkusit to přes tu mámu?? a až pak, až když to neklapne, to obrečet…

Ale zakladatelka psala, že ji máma holčičky nemá ráda. a že to nepůjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5640
31.7.21 14:03

@prokr nikoliv,
psala, že má POCIT, že ji nemá ráda a že „moc nevychází“ v tomhle smyslu
což je mezi exkou a nextkou standardní situace
kdežto po rozchodu se karty zamíchají znovu a mamka může být ráda, že zůstala místo de-ila exáka fajn „teta“… znám fakt dost vztahů, kde tohle funguje
jen se musí chtít
a záleží i na tom dítěti hlavně, zda chce ONO
protože kdyby mi dcerka doma třeba smutnila po „tetě“, tak zrovna já bych klidně své ego spolkla a kontakovala ji jako první, jestli se třeba občas někdy nechtějí vidět.. je to skutečně o lidech a není na to univerzální recept.. každý si to musí odžít a zařídit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat