Jak se vyspat s miminkem a batoletem

542
7.8.13 06:54

Jak se vyspat s miminkem a batoletem

Zdravím zkušené maminky. Máme doma 4 týdenní miminko a 2letého chlapečka a začínám být dost unavená. Ten starší spí krásně - po obědě tak 2hod a v noci od 9 do 7 bez buzení. Jenže mimi mi samozřejmě spí úplně jindy. Večer tak 3 hodiny uspávám a usínáme mezi 11 a 12, pak v noci kojím a ráno mezi 5 a 6 se budí znovu. Než ho nakojím apod tak už pomalu vstává starší syn. Párkrát se mi podařilo mimi uspat po obědě a lehnout si s ním, ale většinou se to nedaří.

Jak jste to řešily vy? Povedlo se vám je trošku zesynchronizovat? A máte nějaké triky na uspávání tak malého miminka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7139
7.8.13 07:01

Mám cca podobný věkový rozdíl, obě holky spaly docela dobře, ale první 3 týdny každá jinak, takže když jsem uspala jednu vzbudila se druhá, ale pak se to srovnalo, dokonce už ani jedna druhou nebudí, vydrž, bude to už jen lepší :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3396
7.8.13 07:04

Musim souhlasit - jedine co se mi vyplatilo.bylo vydrzet. Mam taky podobny vekov rozdil mezideckama a zacatky byly ocistec - postupne se to pomalu lepsilo - ale byla jsem velkov pord unavena. Tak kdyz tomu mensimu byly 3 mesice odjela jsem na vikend s kamaradkou kde jsem se poradn vyspala :-D
A v kazdou moznou chvilku jsem sla s detmi spat a nebo aspon lezet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9378
7.8.13 07:06

To mas jeste zlaty :mrgreen: mne se kluci v noci budi navzajem, takze jen co uspim jednoho, je vzhuru ten druhy. A tak porad do kolecka..ale doufam, ze se to casem srovna a starsi si zvykne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5480
7.8.13 07:15

U nás to samé, v noci spí se starší tatínek. mě ale bohužel ta starší už přes den tak od roku a 3/4 nespí, takže přes den jsem nemusela řešit, že se ve spánku střídají :mrgreen: prostě takhle malý rozestup je náročný a buď ráda, že ti starší spí dobře, u nás neplatilo ani to :kytka: teď už má malá 10 měsíců a spí v noci stále otřesně, večer se to ale naštěstí krásně srovnalo a obě holky chodí spát mezi 7-8 večer, spí tak do 6 do rána, starší už se naštěstí nebudí víc než jednou za noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1571
7.8.13 07:30

Taky radím vydržet mám rozdíl 23 měsíců a ze začátku už jsem je podezírala, že to dělají naschvál :oops: :mrgreen: ale ted je malému 9 měsíců a už se to pomalu srovnává a začínají spát stejně i přes den :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4157
7.8.13 07:35

Já mám doma taky skoro dvouletaka a 6-ti nedelnaka, starší spí taky po a vecer hezky, a mrnous ted bývá dopoledne většinou vzhůru a pak odpoledne prospi a vecer je tak do 10 vzhuru a pak spí, každé tri hodinky kojime a v 5 až 6 je už vzhuru, zatím zvladame většinou poo menší spí nebo leží a muzu na chvilku vypnout, kdyz není potřeba nic jineho delat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3347
7.8.13 07:40

Ted se proklinam ze jsem sem nakoukla. Od prosince budu mit doma take dva malej a vetsi 21m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20509
7.8.13 07:44

@Vrtul neni to vsude tak zly… Mam deti viz metrik.. Starsi uz trictvrte roku po o nespi..
Mala od zacatku dikybohu vecer usina v 19-20h sama a kojime jednou za noc okolo 2-3h, rano se mi pak dari aby spala do 6h..
Malej spi od 19 do 6-7h celou noc..
Takze se to da..
Posledni dobou jsou dny, kdy se mala koji v noci 2× a to uz jsem unavenejsi ale tak jdu holt spat vecer pomalu s nima a dohanim to tak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3347
7.8.13 07:47

@Moni25 ja chodim spat s nim i ted ;-) diky za uklidneny. Me malej chodi v sedm a spi tak do sesti. Tak snad to nejak skloubime. Navic s timhle se musi pocitat tak nejak normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
7.8.13 07:48

Mám holky po roce, obě dvě jsem měla v ložnici v postýlkácha do dnes si pamatuju, když mimčo spustilo hysterický křik jak jsem honem sním udíkala o dvě místnosti dál, abych nevzbudila tu starší a manžela, aby byl vyspaný do práce, no hruza :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2027
7.8.13 07:53

Mám doma skoro pětiletou, dvou a půl letou a sedmiměsíčního. Nejstarší nespí přes den vůbec, prostřední jen po obědě tak hodinu a nejmladší dvakrát denně dvě hodiny. „Pořád někdo vzhůru, pořád někdo spí.“ :lol: Jediné co mi zachraňuje spánek, je nejmladší u mě v posteli přes noc. Přes den se spát nedá a ještě vstávat v noci ke kojení, by mě zabilo.

Vydrž, bude líp. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
7.8.13 07:53

Já mám doma skoro 26 měsíčního a 3 týdenního a nemáme problém. Starší chodí spát po obědě, já se chodím natáhnout s nima - zalezeme si všichni do ložnice, mimčo k prsu a spíme. Pokud se stane, že se budím dřív jak oni, tak jednoduše vstávám a odcházím. Večer mladšího uspávám tak, aby na sedmou spával a odcházel do postýlky, starší chodí spávat sám po osmé. V noci se mi mimino budí dvakrát na kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
7.8.13 07:54

Kluci spí každý jinak, tak po o spí až uspím menšího, protože starší beze mě neusne :cert: :cert: :cert:,u babiček v pohodě. :cert: No a večer napřed uspím menšího v kočáru a jdu uspat staršího. Nebo ho jde vozit manžel. Sem tam se to po O sesynchronizuje, ale ta snad časem. :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
7.8.13 07:56

Já mám doma 11ti letého, 22mesicniho a 2mesicniho zatím se mi povedlo si většinou po o aspoň na půl hodiny usnout, včera ale vůbec, mimino mi začalo v půl 2 usinat a prostřední vstaval :zed: od září to bude horší - nejstarší kluk škola, ale dneska v noci bylo mimino 4× vzhůru a prostřední 2× prostě příšerná noc, naštěstí to není moc často ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama