jak se vyvařují dudlíky...

534
9.8.05 14:42

jak se vyvařují dudlíky...

Ahoj těhulky a miminy.tak mám snad úplně všechno…včera přišel monitor dechu…sem ráda že ho mám.takže kdo váhá doporučuji.
Jediné nad čím ještě váhám je jestli nachystat lahvičky a dudlíky,savičky…pokud to jen trochu půjde určitě chci kojit,ale nepůjde-li tak ať můžu mimineška nakrmit jinak.
tak mi poraďte jak se to vyvyřuje?dát do hrnce zapnout přivést k varu vařit?
nebo hodit až do vařící vody?
nebo jen zalít vařicí vodou a nechat stát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

510
9.8.05 15:07

Ahoj Bobes,
jsi lepší než já (já jsem si říkala, že kojím, tak co a při zánětu prsu jsem pak doháněla opomenuté věci :roll: )
Osobně jsem vyvařovala tak, že jsem dala lhvičky do vroucí kojenecké vody. Doporučuje se cca 10 minut nechat vařit na mírném ohni..............a v pohodě. Dudlíky stejně.
Vše rozebrat samozřejmě - až na dudlíky, které dnes většinou nesjou rozdělávací. Neboj se, obrázky zůstanou.

Veronika

P.S.: jen se to dělá až před použitím (ale nové věci bych vyvařila pořádně a pak v nouzi stačí chvilka :) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.8.05 15:08

Re: jak se vyvařují dudlíky...

Tak takový starosti bych chtěla mít.

• Nahlásit
  • Citovat
Jaa
1150
9.8.05 15:43

Ahojky:O)
My vyvařujeme tak, že lahvičky i dudlíky hopnu do studené vody, přivedu k varu a vařím 10 minut. Potom hned vyndám a nechám oschnout na čisté utěrce, plíně… Pokud bys náhodou dokrmovala, tak použitá lahvička i s dudlíkem (od mléka) se má nejdříve vypláchnout ve studené vodě, než ji dáš vyvařit. Někdy je potřeba i umýt houbičkou s jarem, jelikož některá UM jakoby „mastí“.
Pa, příjemný konec těhu a pohodové mimi přejí Jaa a Sára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.8.05 15:57

A není potom lepší vymýt flašku i dudlík teplou vodou a na jar se vykašlat?

• Nahlásit
  • Citovat
510
9.8.05 16:04

Za prvé nevím, proč bych je vevnitř nevyvařila, když je správně ponořím a za druhé se příště podepiš nebo nás neosočuj, anonyme.
Snažíme se tu vzájemně si pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
9.8.05 16:15

pěkně jsi to veroniko6 napsala..ANONYM JEDEN TRAPNEJ.

člověk si chce ulehčit práci a dozvědět se jak to dělaj ostatní a holt to někoho štve…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
9.8.05 16:19

Matkama se stáváme, ne rodíme drahý anonyme!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
9.8.05 17:28

Ahoj holky, já měla parní sterilizátor, už nevím značku, ale vešlo se tam 5 skleněných flašek, nad nimi byla mřížka a tam se dávaly dudlíky s kroužky.Dolů se vešlo 90 ml vody a vyvařovalo se to 10 minut.

Byla jsem moc spokojená. A stál 1790 Kč.

Hezký den! Ája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
9.8.05 18:41

Parní sterilizátor doporučuji! Já mám od Aventu za asi 800,– a je to paráda na lahvičky, dudlíky, později kousátka atd. Je do mikrovlnky a za pět minut je hotovo. :wink:
Investice se fakt vyplatí protože vyvařování v hrnci je pracné. Ale spíš když nekojíš, když jo asi není velice co vyvařovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
9.8.05 23:20

Ahoj holky,
ten anonym mě teda taky vytočil :evil:
Takže Ty anonymko,si radši takovýhle rejpavý poznámky odpusť,ani Ty nejsi určitě dokonalá… :idea:
Já taky dávám dudlíky do studený vody a taky vařím tak 10 min.Štěstí je,že stále kojím,takže se to týká opravdu jen dudýsků.
Přeju hezký zbytek těhu a zdravý mimčo.Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
10.8.05 10:25

Bobesi,
neboj, lahvicky a dudliky si muzes koupit podle potreby az si mimco domu doneses. Po prvnim tydnu kojeni poznas, zda musis dokrmovat nebo ne a kdy bude potreba aplikovat dudlik (budes-li opravdu chtit). Postupne zjistis, ze neni treba se tak strachovat. Ja vyvarim lahvicku se savickou v obycejne vode, po te co ji teplou vodou vymyju. A hazim to rovnou do studene a necham prejit varem a ted uz ani nesleduju, jestli to bylo 5 minut nebo vic.
A na ty anonymky kasli. Je lepsi se poradit i o zdanlivych prkotinach, nez se trapit, i kdyz ti rozum radi urcite reseni. Proto tady taky vsechny na e-mimine visime. Ja byla taky materstvim dlouho uplne nedotcena a spoustu veci jsem se potrebovala dozvedet. I kdyz se tu nezname, citim, ze nas nase radosti a starosti spojuji az na tu jednu anonymni damu.
Zdar, Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
10.8.05 11:46

Ahojky,
musím souhlasit, že ten anonym je dosti hnusný. :evil: Zajímalo by mne jestli ona sama je tak dokonalá matka a s dobrým návodem. :twisted:
Jinak neboj určitě budeš kojit.:) Doporučuji si ty dudlíky nevyvařovat moc dobředu, za pár dní to ztratí tu sterilní hodnotu.
Jinak jak už to někdo psal, do hladné vody dát vše co chceš vyvařit (jen pozor na to, jestli se to může vyvařovat, měla jsem dudlík, který se nedal), přivedeš k varu a necháš cca 10 minut povařit. Pak se slije horká voda a nechá se to vychladnout.
Přeji aby vše dobře dopadlo a uvidíš, že tohle okolo miminka vše přijde samo :). Měj se hezky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
10.8.05 12:17

Ahoj holky, nevim, proč se ten anonym vůbec plete do věcí, které ho/ji nezajímají :x
Já používám taky ster. od Aventu a je to pohoda, dříve jsem vyvařovala, ale pak mě to přestalo bavit. Holky do kdy se má vlastně vyvařovat, malému je 10m a já pořád vyvařuji ???
Beruna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
11.8.05 10:45

Nemám k tomu moc co říct, protože ještě nemám ty zkušenosti, ale jsem naopak ráda, že se něco dozvím. Takže moc děkuju za dobré rady a ANONYM nám může být ukradenej. Já bych se určitě taky zeptala později, protože víc hlev víc ví. Všem přeju zdravá a krásná miminka ajá se už moc těším až budu mít to svoje v náručí taky.
Ahoj Jajula+koralek 32tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama