Jak se z hodné holčičky stal rozmazlený spratek

246
2.1.09 23:48

Jak se z hodné holčičky stal rozmazlený spratek

Prosím Vás, napište mi někdo, že to přejde…Byli jsme zvyklí na hodnou a pohodovou, šikovnou holčičku, která se nevztekala, krásně chodila spát, na nočník si říkala bez problémů atd. Na začátku prosince měla trochu rýmu, a tak začal haprovat ten nočník (kakání je v pohodě, ale začla se počůrávat), no ale říkali jsme si, že je nastydlá, tak se to asi někdy stane. Přece jenom ani předtím ještě nechodila bez plen ven, jen tam, kde je nočník, takže v tom občas měla zmatek. Říkala jsem si, že teď přes vánoce bude na to klid, tak si zas vzpomene…nejenom že na nočník čůrat zá:,–(ně nepůjde, ale ještě si začla všechno vynucovat pláčem a vztekem, naštěstí se zatím nepředvedla na veřejnosti, jenom doma, ale stejně, koukáme jak opaření. Venku nechce chodit sama, jen v kočárku, nebo se nosit, bojí se, že ji přejede auto (nikdy jsme ji tím nehrozili, nevím, kde to sebrala) Jo, vidím chyby, kdy ji kdo rozmazluje (hlavně u ostatních:-)) a tiše doufám, že jak budem zas spolu od ledna samy a začne obvyklý režim, že se srovná. Ale úplně mi přijde, že ve vývoji udělala krok zpět. Jedině v mluvení se zdokonalila opravdu hodně. Srovná se to? Jo, budou jí dva roky v dubnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5811
2.1.09 23:58

Vítej v období prvního vzdoru. Dcerka není rozmazlený spratek, prostě zraje. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
3.1.09 00:01

haha, jo osobnost, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
3.1.09 00:08

Maxík má jako vždy pravdu, ten pravý vzdor příjde tak za rok a totální tak za 10 let :lol: :lol: .
A s nočníkem bych to rozhodně nehrotila, vždyť ještě nemá ani dva roky :wink: .

Teď čtu, že je dubnová, tak to si holka ještě užiješ s beranem tvrdohlavým ( ví o čem mluvím - viz. metr ) :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
3.1.09 01:18

Děkuji ti, náčelníku, že ses mě zastal 8) .

Ad dubnové holčičky - tak u dubnových holčiček to není fáze, ty jsou mrzké, vzteklé, hubaté a jak koza uvzaté celoživotně 8) .

Maxik (*8. dubna :wink: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
3.1.09 07:18

Maxik Kdyby jen ty dubnové. Březnové nejsou lepší.

K období vzdoru snad jen to: Další rodiče se nebudou na moje ječící na zemi ležící dítě, dívat z patra nýbrž hodí pohled soucitný jelikož to budou mít doma to samé. Huráááááá. :lol: :lol: :lol:

Užžž se začíná vztekat i ta druhá a to je teprv mazec - duo. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
3.1.09 07:47

Ahojky souhlasím s tím že jsde o první období vzdoru. Včera jsme zrovna o ńěm četla. je to přirozený vývoj osobnosti, ty za to opravdu nemůžeš. Jen vydž nech jí vstekat, časem zjistí že to k ničemu neni. Ale hlavně vadrž. určitě to bude mít vývoj, stejný tonebude. držím pěsti ať je brzy líp. Když náš mladej začne posílám ho do pokoje, se slovy :a´t se jde vztekat do pokojíčku, že tady na to nikdo neni zvědavej a může se tam vztekat třeba do rána :wink: . A většinou se hned sklidní, nebo ho tam dovedu nechám otevřené dveře a odcházím. A´t se klidně vzteká -je to zdraví, ale Ať stím neobtěžuje okolí. :P Potřebujou publikum 8O .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
3.1.09 07:48

Ahojky souhlasím s tím že jsde o první období vzdoru. Včera jsme zrovna o ńěm četla. je to přirozený vývoj osobnosti, ty za to opravdu nemůžeš. Jen vydž nech jí vstekat, časem zjistí že to k ničemu neni. Ale hlavně vadrž. určitě to bude mít vývoj, stejný tonebude. držím pěsti ať je brzy líp. Když náš mladej začne posílám ho do pokoje, se slovy :a´t se jde vztekat do pokojíčku, že tady na to nikdo neni zvědavej a může se tam vztekat třeba do rána :wink: . A většinou se hned sklidní, nebo ho tam dovedu nechám otevřené dveře a odcházím. A´t se klidně vzteká -je to zdraví, ale Ať stím neobtěžuje okolí. :P Potřebujou publikum 8O .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4055
3.1.09 08:56

Majdi, myslím, že až najedete na svůj režim, lehce se to zlepší…
Sama pozoruju, že vyjetí (Vánoce, dovolená manžela, víkendy…) má katastrofální následky. Z dítěte se stává nesnesitelnej spratek :lol: protože má více možností, jak to zkoušet a samozřejmě, babičky, dědové, tatínkové, mají sklony rozmazlovat…
Na mě to pak už nezkouší, takže když jsme sami doma, je to zlatý dítko!
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
3.1.09 09:35

Bude hůř, slibuju ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
3.1.09 11:14
maxik píše:
Dcerka není rozmazlený spratek, prostě zraje. 8)

No, tak z mojí Elis bude Romadůr:( Ta zraje od svých cca 8mi měsíců nepřetržitě a fest. Nejde to ve vlnách, jde o strmě stoupající křivku:((((

mmch, je taky dubnovej beran:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
3.1.09 13:59

Berani jsou skvělí lidé, o tom žádná (úplně náhodou mám narozeniny v dubnu 8) )…A s kým je v dětství opravdu veselo, to jsou lvíčci(koukněte na metříky :wink: ).Úderem 18 měsíců se z hodného chlapečka stala vřeštící, neustále se pohybující a něco si vynucující „osobnost“. 8) Ale můžu vás uklidnit, žijeme v tom už téměř šest let a zatím Chocholoušek nemá nárok, dokonce jsme do toho šli po druhé a pro jistotu jsme si pořídili zase lvíčka. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.1.09 21:50

Děkuju všem! Dneska byla se mnou dlouho ve městě a byla v pohodě. Venku na sáňkách taky. A ráno, když jsme byly spolu samy bez tatínka, tak si i řekla o nočník. Ale odpolko byla opět scéna…

Mimochodem, já jsem taky dubnová ovečka) Takže ji v lecčems chápu. Ale v tomhle ne, vztekání pro nic, to není dobrý. Majdina

• Nahlásit
  • Citovat
388
4.1.09 22:39

Nevím, kdo vymyslel, že berani jsou vzteklý :D :D :D

Já takovej klidnej člověk(beran), mám doma ročního střelce a mám pocit, že zastřelit bych měla spíš jí. Vzteká se a fňuká snad i kvůli tomu jak na ní koukáme. Taková to byla roztomilá pusinka a teď je z ní hnedle pěkný čertisko uvztekaný. Děda, kterej jí miluje, jí říká Janinka Povzteklá.

Jen doufám, že to přejde a bude zase moje klidná pusinka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9441
5.1.09 22:06

My máme doma taky andílka s ďáblem v těle. S nočníkem sice zatím :wink: problémy nejsou, zato období vzdoru se nám vrací v pravidelných intervalech. Pár týdnů je klid - malá je hotový poklad, který všichni obdivují a zbožňují a pak vždycky přijde pár týdnů, kdy se nám v slzách a s hysterickým řevem válí v obchodech na zemi.Ven odcházíme s takovým řevem, že o nás ví celý barák, venku nechce sama chodit, jen se nosit apod. Jo, jo - období vzdoru. Někdy mám pocit, že jakmile přejde období vzdoru, nastane puberta. Otázka je, co je lepší? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama