Jak se z toho vymotat?

Anonymní
4.7.21 13:38

Jak se z toho vymotat?

Dobrý den, poraďte mi prosílm. Je mi 24 let a mám manžela 25 let. Já jsem na mateřské dovolené s dcerou 1 rok a máme ještě druhou dceru 5 let. A naše finanční situace není dobrá. Manžel má 20 000 čistého a já mateřskou. Platíme podnájem 10 000+energie tedy zhruba 13000-14000 zbývá nám okolo 6-7 tisíc a ktomu platíme půjčku (každý měsíc 1500). Takže většinou zbytek okolo 5000 na měsíc. Další výdaje: školka, nafta, obcasne pojistky apod.. Doma se hádáme, žijeme v malém pronajatem bytě 2+1. Jak se z toho vymotat? Na půjčku ještě musíme splatit 70 000.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
58823
4.7.21 13:39

Zvýšit příjmy, nic jiného nevymyslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
4.7.21 13:44
@Anonymní píše:
Dobrý den, poraďte mi prosílm. Je mi 24 let a mám manžela 25 let. Já jsem na mateřské dovolené s dcerou 1 rok a máme ještě druhou dceru 5 let. A naše finanční situace není dobrá. Manžel má 20 000 čistého a já mateřskou. Platíme podnájem 10 000+energie tedy zhruba 13000-14000 zbývá nám okolo 6-7 tisíc a ktomu platíme půjčku (každý měsíc 1500). Takže většinou zbytek okolo 5000 na měsíc. Další výdaje: školka, nafta, obcasne pojistky apod.. Doma se hádáme, žijeme v malém pronajatem bytě 2+1. Jak se z toho vymotat? Na půjčku ještě musíme splatit 70 000.

Brigádu pro manžela, než si najde jinou práci. Co dělá, že má při odečtu na dvě děti 20 000? Tak nízkou mzdu snad ani není možné mít…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 13:46
@Zeoli píše:
Brigádu pro manžela, než si najde jinou práci. Co dělá, že má při odečtu na dvě děti 20 000? Tak nízkou mzdu snad ani není možné mít…?

Pracuje ve zdejší fabrice.

• Citovat
  • Nahlásit
9039
4.7.21 13:47

10 tisic za 2+1, plat 20tis…to nebude moc bohaty region s plno prac. prilezitostmi, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
4.7.21 13:48

20000 je fakt malo, co dělá? Musí si najít lepší práci anebo pravuj i ty. Ne lazdej si může dovolit ten luxus 3 roky nic nedělat. Dejte dítě do jeslí a ty bez do práce. Nebo dělej něco z domu nebo něco, co jde i s dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
4.7.21 13:48
@Anonymní píše:
Pracuje ve zdejší fabrice.

A kdybyste se odstěhovali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 13:49

Urcite se snazit, co nejdrive vyplatit ten dluh. Najit si brigadu, privydelek, chlap prescasy, navysit rodicak a jit driv do prace.. apod. Nejak efektivne navysit prijem. Prodat nepotrebne veci, nebo veci s nejakou hodnotou. Taky splacim, jeste cca 50k, ale mam praci na hpp a zaroven delam na vedlejsak. V dobe, kdy jsem si udelala dluh jsem na tom byla daleko hur. Platim 4-7tis, jak se podari. Zvladnete to, bude to tezke, ale hlavne se neuvrtat do dalsich dluhu. Uz tak to mate na masli z toho se prece neda zit :? A hned potom, co se z toho vymotate si zacit delat rezervy!!

• Citovat
  • Nahlásit
570
4.7.21 13:50

A co levnější bydlení? Za byt 2+1 10.000? My jsme teda z chudého regionu ale za byt 3+1 platíme 9.000 a čisté příjmy jsou tady podobné ve fabrikách jako u vás 20-23.000 čistého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
4.7.21 13:53

20k ve fabrice mi přijde hrozně málo. Kolik toho odpracuje? Buď směny navíc nebo si najít jinou práci.
Já jsem pracovala ve fabrice brigádně, když jsem ještě chodila do školy a za letní prázdniny jsem měla přes 50k, protože jsem si brala směny navíc, abych si vydělala přes léto :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 13:53
@Anonymní píše:
Urcite se snazit, co nejdrive vyplatit ten dluh. Najit si brigadu, privydelek, chlap prescasy, navysit rodicak a jit driv do prace.. apod. Nejak efektivne navysit prijem. Prodat nepotrebne veci, nebo veci s nejakou hodnotou. Taky splacim, jeste cca 50k, ale mam praci na hpp a zaroven delam na vedlejsak. V dobe, kdy jsem si udelala dluh jsem na tom byla daleko hur. Platim 4-7tis, jak se podari. Zvladnete to, bude to tezke, ale hlavne se neuvrtat do dalsich dluhu. Uz tak to mate na masli z toho se prece neda zit :? A hned potom, co se z toho vymotate si zacit delat rezervy!!

Pokusíme se najít jiné bydlení. S manželem si promluvim o změně zaměstnání. A zkusim si najít práci s dítětem.

• Citovat
  • Nahlásit
208
4.7.21 13:54

Předpokládám, že jste oba svéprávní, takže jste si před pořízením dětí dokázali spočítat budoucí náklady. Jestliže jste do toho šli uvedeným nájmem, jedním platem 20.000 Kč a druhým neznámým, ale těžko vyšším, tak jste měli počítat, že budete muset na oltář mateřství něco položit. Jak tu psal někdo přede mou, nyní nezbývá, že než hodně zabrat, nějakou dobu dvě zaměstnání apod. Nevím, co jste čekali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 13:55
@lklk píše:
20k ve fabrice mi přijde hrozně málo. Kolik toho odpracuje? Buď směny navíc nebo si najít jinou práci.
Já jsem pracovala ve fabrice brigádně, když jsem ještě chodila do školy a za letní prázdniny jsem měla přes 50k, protože jsem si brala směny navíc, abych si vydělala přes léto :nevim:

Odpracuje 40-50 hodin týdně.

• Citovat
  • Nahlásit
22452
4.7.21 13:56

Navýšit příjmy, jeden z vás si bude muset sehnat ještě aspoň brigádu, nebo najít levnější bydlení. Není možné v kraji, kde se bere ve fabrice za plný úvazek 20 tisíc mít malý byt za 10 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
4.7.21 13:57

Jinak vás naprosto chápu. Byli jsme na tom ještě hůř. Částečně naše blbost a částečně peníze které nám byli zpronevěřeny dodnes bez náhrady podotýkám. Byla to strašná doba. Nakonec se nám podařil refinanc. Sice budeme platit o něco déle a když to jde posíláme více peněz ale letos konečně pojedeme i na dovolenou na kterou jsme si byli schopni našetřit. Manžel teda musel změnit práci, jezdí do zahraničí, třeba i měsíc je mimo domov ale pak je zase třeba měsíc doma a my si můžeme dovolit všechno možné. Je to něco za něco prostě. Já jsem díky tomu mohla zůstat s dcerou doma a nemusela jsem do práce. Občas si něco málo přivydělám prodejem mých výrobků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat