Jak se zabavit na mateřské s půl ročním?

267
17.7.13 14:45

Jak se zabavit na mateřské s půl ročním ?

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o pár rad, a typů.. jak se vy zabavujete na mateřské dovolené.. konkrétně na vesnici. Dcerce je půl roku, vesnice je tak malá že jí mam obešlou za 10 minut lesy samé kopce, ale už tu máme všechno ochozené.. a já pořád tápám co dělat dál. Svůj barák s přítelem zatím nemáme, stavíme.. a bohužel zatím bydlíme u tchýně.. takže nějaké rýpání na zahradě a různé vykutáleniny s barákem spojené.. není možné.. nemohu si tu ani uprdnout :lol: předem díky za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
17.7.13 15:06

@skrudzz
rekla bych, ze ti zavidim, ze se nudis :D
ja nejak nez jsem si pohrala s malym, neco koupila, uvarila, nakrmila, uspala, aspon neco uklidila nebo vyzehlila, tak jsem padala vycerpanim do postele… a je to tak vicemene doted (10m) :roll:
a volne chvile v mezipauzach vykryva emimino :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
17.7.13 15:07

Tak to je docela blbá situace to musím uznat. Bez auta a možnosti někam vyrazit by mě opravdu „štrejchlo“. A to máme slušně velký statek takže od rána do večera hoňka.. pokud mládě dovolí. Je mu ted 20 měsíců, takže občas spolupracuje a já něco udělám, a občas ne.. tak ho holt šoupnu do auta a vyrazíme do víru.. kamkoliv.. manžel si dělá srandu, že se chodím „zabavit do Tesca“.. ale je to tak, prostě cokoliv, co prcka vytrhne ze stereotypu. Plavání atd. Určitě ti tady poradí i mateřské centrum, cvičení atd.. na to sice já nemám žaludek, ale ve tvé situace bych tím asi nepohrdla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
17.7.13 15:10

@skrudzz Proč si někam nezajedeš autobusem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
17.7.13 15:11
@Ali-Ali píše:
@skrudzz
rekla bych, ze ti zavidim, ze se nudis :D
ja nejak nez jsem si pohrala s malym, neco koupila, uvarila, nakrmila, uspala, aspon neco uklidila nebo vyzehlila, tak jsem padala vycerpanim do postele… a je to tak vicemene doted (10m) :roll:
a volne chvile v mezipauzach vykryva emimino :mrgreen:

Ono vařit a uklízet se fakt nedá dělat s každým dítětem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
17.7.13 15:13
@marmelada78 píše:
Ono vařit a uklízet se fakt nedá dělat s každým dítětem :mrgreen:

no, to mi nemusis povidat, u nas na to padne jeho par spicich hodin. tim je prave „volny“ cas veresen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
17.7.13 15:17

S půlročním jsem se taky nudila. Ale neboj, to přejde :-) Už se nenudím, ale zase si umím lépe zorganizovat čas, takže mi ho na sebe samotnou zbývá stále dost. Malej už je větší, tak je to o to jednodušší, nemusím řešit, kde a jak kojit nebo že ho nebaví jenom ležet v kočárku, a můžeme na celý den někam vyrazit, i kdyby jen ke kamarádce nebo na chatu. Když jsem doma, tak domácnost a práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
makytalicka
17.7.13 15:22

Mě při vaření visí téměř dvouletý diblík na noze a když zjistí, že to nepomáhá tak mi hází pod nohy hrách a fazole (jsem myslela, že to bude přesypávat z misky do misky a bude mít zábavu a on je chytřejší než jsem myslela :lol: ) A hned je zábava na volný čas - hledat zrníčka po celé kuchyni a obýváku :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
8937
17.7.13 15:34

No tak bud nejake rucni prace, pokud te bavi (pleteni z papiru, kresleni barvami na sklo, vysivani, pleteni, siti,…je toho spousta) a obcad vyraz pryc, nekam do mesta do MC nebo za kamaradkou, nebo jen tak carat jinde nez ve vesnici.
Nebo si cti. V knihovnach je spousta krasnych knih.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.13 23:21

Užívej si dokud můžeš, ještě nechodí, neodmlouvá a neječí. To můj malý má ted období vzdoru a je to někdy fakt psycho. Ted mi ruplo v kříži, chodím na injekce, jinak bych se nemohla ani pohnout tak mi naštěstí pomáhá babička, když je můj v práci.. to bud ráda ještě za tohle :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1155
1.9.13 16:39

@skrudzz Už teď ti tu nudu „závidím“. :) Naše miminko nebylo plánované, ale jsme jím nadšení, protože už jsem dvakrát potratila a těhotenství nejsou v naší rodině zrovna bezproblémové. Po neúspěšných těhotenstvích jsem se posunula dál, čeká mě magisterské studium a nebude to do jara žádný med, další rok snad strávím na praxi. Moc volných chvil tak nebude. :)

Ty bych v tvém případě vyplnila třeba studiem jazyků nebo jinou četbou. Zajeď si do kina nebo divadla s kamarádkou, přítelem, zajděte na večeři, udělejte si pěkný večer doma. Ruční práce jsou také dobrým zabijákem času, mě baví vyšívání. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lady marion
5.11.13 10:21

MD na vsi

Ahoj, MD na vsi má své pro i proti :lol: :-O Jako důležité považuji mít své auto a být samostatná, umět si plánovat a užívat si pozitiv na vesnici. :potlesk: Četla jsem teď nějakou studii, že na vsi prostě dochází k sociální izolaci, takže musíme být silní a zabojovat proti ní, což jsou již zmiňované výlety do města, za kamarádkami, kluby pro děti, atd… ;)
A já se tedy obrňuji proti izolaci a ptám se zde…je zde někdo na MD v okolí Poděbrad či Nymburka, kdo nemá s kým vyrazit s kočárkem nebo si popovídat u kávy? Já mám 6.měs holčičku…těším se na všechny názory a odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
18312
5.11.13 10:31

Okolí Poděbrad a Nymburka bohužel neznám… :nevim:
K úvodnímu příspěvku - volný čas se dá zabít (kromě ručních prací atd.) třeba činnostma typu „sestavování rodokmenu“. Nebudeš jediná, dneska je to taková móda - a vlastně celá ta činnost nemá ani pevná pravidla. Jaké mantinely si vymyslíš, takové máš… A dá se nad tím strávit docela dost času. Dneska je většina starých matrik digitalizovaná a dostupná na internetu - stačí projet stránky státních oblastních archívů, Actapublica nebo Porta Fontium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.13 11:06

Tak rodokmenem určitě spoustu času zabiješ a je to jistě zajímavá práce a zajímavé zjištění, ale tím si izolaci neodstraníš… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3539
5.11.13 12:29

@skrudzz - doporucuji se vrhnout na dalsi ditko :-). Pak bude o zabavu postarano. A az kropatko povyrostou, budou si uz spolu hrat. Z pocatku makacka, nenudis se absolutne a uz se tesim na ten zaslouzeny pohov :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama