Reklama

Jak se zachovat po rozvodu přátelský vztah, či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.18 21:28
Jak se zachovat po rozvodu, pratelsky vztah ci ne?

Predem se omlouvam, za schazejici diakritiku, ale pisu z AJ PC a cestinu zde nemam.

Po 18 letech rozchod, jedno dite 6 let, stridava pece, rozvod az pristi rok, zatim mame jine priority na reseni. Teoreticky jsme meli dobre nakroceno zustat dobrymi kamarady i po rozvodu…i v roz­vodove poradne na nas celkem dost koukali, jak to zvladame dobre.

Meli bychom, kdybych si…
Jednoho dne nenechal zapnuty diktafon u nas doma, kdyz byla na navsteve jeji nejlepsi kamaradka. A byla to asi nejvetsi moje zivotni chyba. Dostatecne jsem se vytrestal. Sam jsem si rikal, nenahravej si to, nepoustej si to a presto jsem to udelal. Nahravku jsem ji nikdy nepustil a pomoci ruznych manipulaci donutil k priznani. D.bil jsem, to priznavam.

Takze je zde pres pul roku nejaky prevadec, o 8 let mladsi, manzelka sice tvrdi, ze uz to s nim ukoncila, ale nadale s nim udrzuje pomer a tvrdi, ze to bylo jenom jeji hnusny potvrzeni toho, ze musime jit od sebe. Jelikoz jsme byli prvnimi partnery i po sexualni strance, takze mame oba dva celkem dost solidni maslo na hlave (ruzne nevery atd.) Bylo by ostatne divne, kdyby po tak dlouhe dobe ne a 0 zkusenostech jin­de.

Ale uz jsme stejne byli rozhodnuty, ze se rozejdem (rozdilne zivotni cesty, kvalitni rodinny zivot, nulovy partnersky zivot - manzelka tedy priznala, ze jsem se snazil vic ja, byla ni moc hodny a v tom ji vychoval). Do toho me okoli (kamaradi) zase utvrzuji, ze jsem byl vzdycky moc hodny (ale i na jine lidi). Jejim rodine jsem dokonce koupil byt, kde jsem je nechal celou dobu bydlet zdarma, manzelce zasponzoroval studia a spousty jinych veci (ty prachy jsou uz ve finale vedlejsi, bylo jich kdysi vic nez dost).

Jako ja bych byl schopnej odpustit i dlouhodobou neveru…ale ne takovy detaily typu, kdy posilam na jeji nalehani neco zdarma pro toho milence (to jsem jeste nevedel, ze jsem za osla), hodnotim ji outfit, kdyz jde za nim nebo po provaleni a rozchodu
jsem hlidal nase dite v moji pracovni dobe (vecer), aby si mohla jit s nim uzivat, i kdyz jsem ji prosil, at me tohle uz nikdy nedela do jejiho odstehovani se.

No a pak na zminene nahravce z diktafonu slysim, jeji rozhovor s kamoskou, kdyz uz byli opile a to clovek rekne vselicos, ze je manipulativni sv.ne a manzelka se smeje a odpovida „manipulativni sv.ne az do morku kosti“.

No a ted ve me rezonuje silenej pocit toho, ze bych se mel konecne zachovat jako nehodnej kluk a vykopnout ji z meho zivota…a dal uz ji brat jenom jako matku nasi dcery. I prestoze by ona chtela mit nadale se mnou kamaradsky vztah - me jako otce deti, nejakou psycho podporu, kdyz bude potreba a jeho si nechat na sex (mladsi koste lepe mete, no), tak ja citim potrebu ji odriznout ze sveho zivota (krome predavani ditete).

Coz by vlastne mohlo poskodit samotne dite, pokud mezi nami budou chladne vztahy…Proste urazena muzska jesitnost a ego. Nevim jak s tim pracovat…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 24.04.18 21:38
@Anonymní píše:
Predem se omlouvam, za schazejici diakritiku, ale pisu z AJ PC a cestinu zde nemam.

Po 18 letech rozchod, jedno dite 6 let, stridava pece, rozvod az pristi rok, zatim mame jine priority na reseni. Teoreticky jsme meli dobre nakroceno zustat dobrymi kamarady i po rozvodu…i v roz­vodove poradne na nas celkem dost koukali, jak to zvladame dobre.

Meli bychom, kdybych si…
Jednoho dne nenechal zapnuty diktafon u nas doma, kdyz byla na navsteve jeji nejlepsi kamaradka. A byla to asi nejvetsi moje zivotni chyba. Dostatecne jsem se vytrestal. Sam jsem si rikal, nenahravej si to, nepoustej si to a presto jsem to udelal. Nahravku jsem ji nikdy nepustil a pomoci ruznych manipulaci donutil k priznani. D.bil jsem, to priznavam.

Takze je zde pres pul roku nejaky prevadec, o 8 let mladsi, manzelka sice tvrdi, ze uz to s nim ukoncila, ale nadale s nim udrzuje pomer a tvrdi, ze to bylo jenom jeji hnusny potvrzeni toho, ze musime jit od sebe. Jelikoz jsme byli prvnimi partnery i po sexualni strance, takze mame oba dva celkem dost solidni maslo na hlave (ruzne nevery atd.) Bylo by ostatne divne, kdyby po tak dlouhe dobe ne a 0 zkusenostech jin­de.

Ale uz jsme stejne byli rozhodnuty, ze se rozejdem (rozdilne zivotni cesty, kvalitni rodinny zivot, nulovy partnersky zivot - manzelka tedy priznala, ze jsem se snazil vic ja, byla ni moc hodny a v tom ji vychoval). Do toho me okoli (kamaradi) zase utvrzuji, ze jsem byl vzdycky moc hodny (ale i na jine lidi). Jejim rodine jsem dokonce koupil byt, kde jsem je nechal celou dobu bydlet zdarma, manzelce zasponzoroval studia a spousty jinych veci (ty prachy jsou uz ve finale vedlejsi, bylo jich kdysi vic nez dost).

Jako ja bych byl schopnej odpustit i dlouhodobou neveru…ale ne takovy detaily typu, kdy posilam na jeji nalehani neco zdarma pro toho milence (to jsem jeste nevedel, ze jsem za osla), hodnotim ji outfit, kdyz jde za nim nebo po provaleni a rozchodu
jsem hlidal nase dite v moji pracovni dobe (vecer), aby si mohla jit s nim uzivat, i kdyz jsem ji prosil, at me tohle uz nikdy nedela do jejiho odstehovani se.

No a pak na zminene nahravce z diktafonu slysim, jeji rozhovor s kamoskou, kdyz uz byli opile a to clovek rekne vselicos, ze je manipulativni sv.ne a manzelka se smeje a odpovida „manipulativni sv.ne az do morku kosti“.

No a ted ve me rezonuje silenej pocit toho, ze bych se mel konecne zachovat jako nehodnej kluk a vykopnout ji z meho zivota…a dal uz ji brat jenom jako matku nasi dcery. I prestoze by ona chtela mit nadale se mnou kamaradsky vztah - me jako otce deti, nejakou psycho podporu, kdyz bude potreba a jeho si nechat na sex (mladsi koste lepe mete, no), tak ja citim potrebu ji odriznout ze sveho zivota (krome predavani ditete).

Coz by vlastne mohlo poskodit samotne dite, pokud mezi nami budou chladne vztahy…Proste urazena muzska jesitnost a ego. Nevim jak s tim pracovat…

No myslim, ze tim svym radoby slusnackym popisem sebe sama akorat maskujes podstatny fakt a to, ze jsi ubozak, ktery si nekoho nahrava…takze ano, odstrihni ji-pro jeji dobro ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.18 21:47

Kdyz vis, ze ti nekdo lze do obliceje…tak chces vedet na cem jses…kolik zenskych tady vlezlo chlapovi do mobilu, na email, atd…to jsou taky ubozacky?

Hroznej puberťák
Závislačka 4516 příspěvků 24.04.18 21:52

No, to sis teda pomoh…

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1197 příspěvků 1 inzerát 24.04.18 21:59
@Anonymní píše:
Kdyz vis, ze ti nekdo lze do obliceje…tak chces vedet na cem jses…kolik zenskych tady vlezlo chlapovi do mobilu, na email, atd…to jsou taky ubozacky?

No, asi by ty dotyčné (ubožačky) dostaly podobnou sodu jako ty…

brumdinka
Nadpozemská drbna 25312 příspěvků 24.04.18 22:03

Hmm a co chceš slyšet…rozved´se a dál s ní komunikuj jako s matkou Vaší dcery, slušně a klidně kamarádsky, ale to je asi tak všechno…

brumdinka
Nadpozemská drbna 25312 příspěvků 24.04.18 22:04
@Petrusska007 píše:
No, asi by ty dotyčné (ubožačky) dostaly podobnou sodu jako ty…

no asi tu nejseš na emimi dlouho, to by ses divila, jak je to tu bráno jako norma..

zzzjancena
Závislačka 2621 příspěvků 24.04.18 22:07
@Anonymní píše:

Meli bychom, kdybych si…

Je mi te lito…zachovals ses jako chudak… :lol: kdyz odejit tak s gracii… :palec: ale hledat spinu v nefungujicim vztahu je jako dvakrat si vytrit rit po kakanicku jednim papirem. ;)

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 24.04.18 22:08

Máte společné malé dítě, takže ze svého života ji tak úplně nevyškrtneš, pokud se nechceš vykašlat i na dítě.
Ale existují snad i jiné možnosti než vyškrtnout x být kamarád. Co takové zdvořilé chladnější vztahy? Dítě bude trpět tím, že nejste spolu, jestli děláš ex vrbu nebo ne je fuk.
Dopředu bych ten „kamarádský vztah“ nedomítala, to by mohlo spustit nepříjemné reakce, akorát když by přišlo na věc, tak bych prostě neměla čas, myšlenky, moc práce, to víš, nová partnerka…

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1197 příspěvků 1 inzerát 24.04.18 22:10

@brumdinka tak jako norma snad neeeee :,( :,( :,(… jako pochopím, když se jedná o zkrat, ale prvoplánově úmyslný controlling snad nemůže nikdo schvalovat 8o 8o 8o :,(

brumdinka
Nadpozemská drbna 25312 příspěvků 24.04.18 22:13
@Petrusska007 píše:
@brumdinka tak jako norma snad neeeee :,( :,( :,(… jako pochopím, když se jedná o zkrat, ale prvoplánově úmyslný controlling snad nemůže nikdo schvalovat 8o 8o 8o :,(

tady se schvaluje věcí se občas nestačíš divit :P

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 24.04.18 22:18
@brumdinka píše:
no asi tu nejseš na emimi dlouho, to by ses divila, jak je to tu bráno jako norma..

Nemas pravdu. Zatim jsem v kazde diskuzi cetla vicemene sodu.
A to si troufam rict, ze nahravat cilene nekoho (to fakt nenechas nahodou) a ve stresu, kdyz druhemu porad blika mobil a mas ty signaly se podivat, je trochu jiny kafe.
Byt neschvaluji ani jedno.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25312 příspěvků 24.04.18 22:19
@vonajebohyne píše:
Nemas pravdu. Zatim jsem v kazde diskuzi cetla vicemene sodu.
A to si troufam rict, ze nahravat cilene nekoho (to fakt nenechas nahodou) a ve stresu, kdyz druhemu porad blika mobil a mas ty signaly se podivat, je trochu jiny kafe.
Byt neschvaluji ani jedno.

no tak dobře, né každý to tak bere..jen občas co tu čtu, víš jak :)

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 24.04.18 22:23
@brumdinka píše:
no tak dobře, né každý to tak bere..jen občas co tu čtu, víš jak :)

Jasne ;), beru.

Helileli
Závislačka 2870 příspěvků 24.04.18 22:26

Nejlepší jsou neutrální vztahy. Žádné nenávisti, ani žádné velké kamaradšofty. Musíš si uvědomit, že tvůj vztah k ní se bude v průběhu času měnit, bude ti chybět, budeš na ni naštvaný… A nejlepší je, když to nedáš najevo, budeš se chovat slušně, budeš schopen se dohodnout o dítěti, ale nebudeš ustupovat na svůj úkor a budeš už kopat jen za svůj tým.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >