Jak se zachovat v neobvyklé situaci?

17
20.1.21 21:55

Jak se zachovat v neobvyklé situaci

Dobrý večer, prosím o radu a názory, budu vděčný za každou k níže uvedenému příběhu.
V létě jsem jako hlavní vedoucí poskytl na inzerát neznámé mamince s údajnými sociálními problémy zajištění účasti dvou jejich dětí na letním táboře zdarma. Vznikly mi ale soukromé výdaje na celodenní výlet a benzín na dopravu dětí na tábor soukromým vozidlem, celkem 1400,–Kč. Chtěl jsem alespoň tyto výdaje vrátit, když jsem za pobyt dětí nic nechtěl, ale maminka nekomunikuje, navíc ani za dobrý skutek nepoděkovala. Myslíte, že má význam to nějak medializovat, třeba přes sociální sítě. Nejde mi ani tak o peníze, spíš o princip, když jsem navíc zjistil, že maminka není zase až tak velký sociální případ. A k tomuto tématu - neměl by někdo z maminek na těchto stránkách zájem o umístění dvou dětí na táboře letos?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13589
20.1.21 22:02

Určitě bych to dal neresila. Prat špinavé prádlo na veřejnosti ničemu nepomůže. Maximálně to odnesou děti, kdyby se to dozvěděli vrstevníci.
Pokud bych byla v kontaktu s kolegy co také pořádají tábory možná bych upozornila je.
Příště tyto zálohy predem at se toho člověk vyvaruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
20.1.21 22:04

Neřešila bych, když to budeš rozmazávat veřejně, tak se akorat budou smát těm dětem ve škole a matka to stejně bude mít víš kde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13589
20.1.21 22:05

Ještě doplním- ber to tak, ze jsi udelal hezké leto 2 dětem, které by se bez tebe jinak nikam nedostaly :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
20.1.21 22:06
@Lubo78 píše:
Dobrý večer, prosím o radu a názory, budu vděčný za každou k níže uvedenému příběhu.
V létě jsem jako hlavní vedoucí poskytl na inzerát neznámé mamince s údajnými sociálními problémy zajištění účasti dvou jejich dětí na letním táboře zdarma. Vznikly mi ale soukromé výdaje na celodenní výlet a benzín na dopravu dětí na tábor soukromým vozidlem, celkem 1400,–Kč. Chtěl jsem alespoň tyto výdaje vrátit, když jsem za pobyt dětí nic nechtěl, ale maminka nekomunikuje, navíc ani za dobrý skutek nepoděkovala. Myslíte, že má význam to nějak medializovat, třeba přes sociální sítě. Nejde mi ani tak o peníze, spíš o princip, když jsem navíc zjistil, že maminka není zase až tak velký sociální případ. A k tomuto tématu - neměl by někdo z maminek na těchto stránkách zájem o umístění dvou dětí na táboře letos?

Tak jestli sis teď vzpomněl, že chceš 1400 zpětně v souvislosti s letním táborem, nejsem si jistá, jestli bych s tebou komunikovala. Každopádně ber to jako relativně levnou životní lekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
20.1.21 22:10
@Karamba2020 píše:
Tak jestli sis teď vzpomněl, že chceš 1400 zpětně v souvislosti s letním táborem, nejsem si jistá, jestli bych s tebou komunikovala. Každopádně ber to jako relativně levnou životní lekci.

Ne, řešil jsem to hned po táboře a pak v průběhu podzimu, telefon nebrala, na maily nereaguje, takže je to jen téma s odstupem času a chladnou hlavou. Mně jde jen o princip :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
20.1.21 22:10

Ty se věnuješ charitě a zvažuješ, že budeš kvůli čtrnácti stovkám vláčet matku (a potažmo její děti) médii? Udělej dobrý skutek. Nech to být.

Taky pro příště doporučuji mít jasná kritéria, komu takovou věc nabídneš (aby ses vyhnul ex post posuzování, kdo je a není sociální případ) a jasné podmínky pro toho, kdo takový dar přijme („soukromé výdaje“ buďto předvídat, nebo eliminovat, nebo - jak mi přijde nejvhodnější - zahrnout jako součást daru).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5236
20.1.21 22:14

Po pul roce to nepustit z hlavy? Nejde mi to s charitou dohromady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23644
20.1.21 22:21
@Lubo78 píše:
V létě jsem jako hlavní vedoucí poskytl na inzerát neznámé mamince s údajnými sociálními problémy zajištění účasti dvou jejich dětí na letním táboře zdarma. Vznikly mi ale soukromé výdaje na celodenní výlet a benzín na dopravu dětí na tábor soukromým vozidlem, celkem 1400,–Kč. Chtěl jsem alespoň tyto výdaje vrátit, když jsem za pobyt dětí nic nechtěl, ale maminka nekomunikuje, navíc ani za dobrý skutek nepoděkovala. Myslíte, že má význam to nějak medializovat, třeba přes sociální sítě. Nejde mi ani tak o peníze, spíš o princip, když jsem navíc zjistil, že maminka není zase až tak velký sociální případ. A k tomuto tématu - neměl by někdo z maminek na těchto stránkách zájem o umístění dvou dětí na táboře letos?
:mrgreen: Jako že když se vyskytnou nějaké výdaje, které bys dodatečně požadoval uhradit, nebo by ti dostatečně nepoděkovala, že bys ji preventivně prohnal facebookem? Ne, fakt ne, díky. To by mě zajímalo, kam jsi asi ty samotný dvě děti za 1400 vezl…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
20.1.21 22:30
@hanka.br. píše: :mrgreen: Jako že když se vyskytnou nějaké výdaje, které bys dodatečně požadoval uhradit, nebo by ti dostatečně nepoděkovala, že bys ji preventivně prohnal facebookem? Ne, fakt ne, díky. To by mě zajímalo, kam jsi asi ty samotný dvě děti za 1400 vezl…

Dobrovolně 200km tam a 200km zpět a celodenní výlet busem a vstupy, takže asi tak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7278
20.1.21 22:31

Na tech vydajich si se s ni mel domluvit predem ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23644
20.1.21 22:35
@Lubo78 píše:
Dobrovolně 200km tam a 200km zpět a celodenní výlet busem a vstupy, takže asi tak :nevim:

Dobrovolně - to je to důležité slovo. To, co teď tady předvádíš, je nevkusné a rozhodně ti to dobré jméno nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
937
20.1.21 22:35

To je vtipný a smutný zároveň. To se jako potrebujete zviditelnit nebo jaký je důvod týto šaškárny? Jako je hezký, že jste udělal hezký léto dvěma dětem, to je moc pěkný, ale ta druhá část je úplný opak. To nejde nějak dohromady. Doufám, že to byl jen špatný nápad, protože jinak fakt chudáci děti. Takovou ostudu veřejně. Budou se jim děti smát, snad tohle nemáte zapotřebí ne? Nechte to být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15372
20.1.21 22:36

@Lubo78 a předem ste si to nedomluvili proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15372
20.1.21 22:37
@Lubo78 píše:
Dobrovolně 200km tam a 200km zpět a celodenní výlet busem a vstupy, takže asi tak :nevim:

Dobrovolně.. tak nevím co řešíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat