Manželův otec žije v kutlochu plném odpadu - jak se k tomu postav

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 13:56
Jak se zachovat v tomto případě?

Dobrý den, mám následující problém. Manželův otec je psychicky nemocný podivín, který žije už víc jak 40 let v kutlochu plném odpadu a harampádí. K nám už naštěstí chodit přestal, protože se ho dotklo, když jsem ho údajně obvinila, že od něj náš tehdy 1,5 letý syn chytil veš. Dva roky byl klid, manžel jezdil tam a problém jsem považovala za vyřešený. Teď v neděli byl ale u otce a já, když jsem si večer chtěla chystat prádlo na pondělí jsem úplnou náhodou zjistila, že mi z jeho oblečení, které bylo odloženo vedle mého, přelezla na mou spodní košilku veš šatní! Našla jsem ji úplnou náhodou! :zed: Okamžitě jsme všechno prádlo co bylo kolem odklidili do pytlů na půdu na min. měsíční karanténu. Teď mám ale problém - zakázat manželovi tam jezdit asi nemůžu. Ale zase nechci, aby mi od tchána vozil odporný hmyz. Jak to mám vyřešit? Manžel se k tomu staví tak nějak laxně - sice veš viděl, ale prostě je to jeho otec a chce s ním udržovat aspoň minimální kontakt… navrhovala jsem setkání mimo kutloch tchána. To mu podle mě ale manžel nedokáže navrhnout, protože tchán tam dle jeho slov přece žádné vši nemá a my jsme je chytli někde jinde… je to prostě psychicky nemocný člověk, který žádný problém nepřizná… MOc díky za jakékoliv rady a nápady, jak tu situaci vyřešit… Nechci manželovi zakazovat kontakt s otcem, ale zase mám přece právo na to, aby mi tu nelezly vši a kdoví co ještě…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineElishka1
Závislačka 2859 příspěvků 08.11.18 14:00

před návštěvou manžela postříkat sprejem proti vším :nevim:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6816 příspěvků 08.11.18 14:07

Prostě pořiď manželovi jedno oblečení jen na návštěvy, doma okamžitě zeslíct, strčit do pytle, postříkat biokillem a prohnat pračkou :nevim: .

Kriss Tina
Kelišová 6991 příspěvků 08.11.18 14:08

Taky mě napadl nějaký repelent když tam půjde :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 14:16

Holky, moc díky za rady. :pankac: Jak píšete, vyhradím jedno oblečení na návštěvy, pořídím sprej a budu se modlit, ať to zabírá. Ještě jednou moc díky.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 08.11.18 14:18

Zavšivené oblečení dej přes noc do mrazáku, breberky tam pochcípají.
Co se týká manžela, můžeš veš upgradovat na filcku a důrazně se ho ptát, kde ji chytil. Třeba se pak tomu kutlochu začne vyhýbat :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 14:23

@Jar Jar To je taky dobrý nápad s tou filckou. :mrgreen:

Sany80s
Kelišová 6718 příspěvků 08.11.18 14:35

To, že je manžel laxní, je dle mého celkem pochopitelný přístup.
Vezmi si třeba, že bys pracovala jako sociální pracovnice a navštěvovala domácnosti, které by byly taky v zajímavém stavu.
Jak by se ti líbilo, kdyby ti třeba někdo říkal, že máš změnit práci, protože nemáš právo toto nosit domů…
Je to nesmysl, prostě je to jeho otec, udělejte nějaká opatření, už to tu někdo navrhoval a víc neřeš.

Z.jev
Závislačka 3244 příspěvků 08.11.18 14:40

Pokud oblečení zavřeš do pytle, vši za dva dny pochcípají. Není třeba strkat oblečení do mrazáku. Jako prevenci tea tree olej - jeho vůně vši odpuzuje. Stačí pár kapek ;)

sucuba
Kecalka 258 příspěvků 08.11.18 14:51

Já myslím, že vši jsou ještě dobre, ale vzhledem k tomu co popisuješ, bych se spíše bála štěnic. Pokaždé bych asi manžela před bytem vyslekla a okamžitě to oblečení hodila sterilizovat do pračky. Návštěvy bych nezakazovala, můžou se ale scházet jinde- v kavárně, nebo na pivě v hospodě. Taky jak už tu někdo radil tak kupte ten sprej a něco co na to zabírá. Manžel by to mohl otci pomoct dostat i z bytu, záleží na tom jaký mezi sebou mají vztah. Já se dozvědět že u babičky, nebo u rodičů je nějaké takové… Tak neváhám a jdem to vyklidit a vydesinfikovat, vyčistit, doporučila bych koupit třeba nové koberce atd. to bych prostě nesnesla.

Malike
Extra třída :D 13053 příspěvků 08.11.18 14:56
@sucuba píše:
Já myslím, že vši jsou ještě dobre, ale vzhledem k tomu co popisuješ, bych se spíše bála štěnic. Pokaždé bych asi manžela před bytem vyslekla a okamžitě to oblečení hodila sterilizovat do pračky. Návštěvy bych nezakazovala, můžou se ale scházet jinde- v kavárně, nebo na pivě v hospodě. Taky jak už tu někdo radil tak kupte ten sprej a něco co na to zabírá. Manžel by to mohl otci pomoct dostat i z bytu, záleží na tom jaký mezi sebou mají vztah. Já se dozvědět že u babičky, nebo u rodičů je nějaké takové… Tak neváhám a jdem to vyklidit a vydesinfikovat, vyčistit, doporučila bych koupit třeba nové koberce atd. to bych prostě nesnesla.

Jenže pokud otec má syndrom hromadění,tak to bys nezvládla.Takovy člověk by se psychicky zhroutil a nedovolil by ti na věci ( i když je to bordel) jen šahnout.

sucuba
Kecalka 258 příspěvků 08.11.18 15:00

@Malike ano, na tom hodně záleží, pokud je nemocný tak se podle toho musí zařídit. Ale měl by to i tak řešit syn (neříkám hned všechno vyhodit, ale třeba postupně odnaset to, co sám dovolí) záleží jak mají dobrý vztah.

Malike
Extra třída :D 13053 příspěvků 08.11.18 15:17
@sucuba píše:
@Malike ano, na tom hodně záleží, pokud je nemocný tak se podle toho musí zařídit. Ale měl by to i tak řešit syn (neříkám hned všechno vyhodit, ale třeba postupně odnaset to, co sám dovolí) záleží jak mají dobrý vztah.

Jenže takový člověk si ani neuvědomuje že je nemocný..a i kdybys mi to 100× řekla,odmítne tu situaci řešit.Maji k věcem tak extrémní citový vztah,že ti nedovoli vyhodit byť jedinou vec.Vztah může být výborný,ale ta nemoc je extrémní fixace na tom,co má doma.
A i kdyby odjel na dovolenou a ty bys mu to vyházela…ta za pár dní to tam má komplet zpět.
Existuje i pořad.. po krk v odpadcích.Tam se téhle nemoci věnují.

sucuba
Kecalka 258 příspěvků 08.11.18 15:22

Taky existuje pořad ‚máte doma uklizeno?‘ občas jsem se na něho dívala v TV
@Malike vím jak se člověk s touto poruchou chová, já se ptám přímo zakladatelky, nebavíme se obecně, a u každého se to může projevovat v jiné míře. Někteří si strádají věci jen proto, protoze se jednou můžou hodit :)

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 08.11.18 16:05
@sucuba píše: Někteří si strádají věci jen proto, protoze se jednou můžou hodit :)

Oni to tím okolí (a vlastně i sobě) takhle vysvětlují a racionalizují, ale princip je pořád ta chorobná fixace na předměty.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Martin Kraus: Se Zounarem si penisy neporovnáváme, oba je máme malé

Dva nazí herci vedle sebe, to se v dnešních divadlech jen tak nevidí. Ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >