Jak se zachovat vůči kamarádce?

Anonymní
26.4.20 17:13

Jak se zachovat vůči kamarádce?

Ahoj:),
omlouvám se za anonym, ale nechci, aby mě mohl někdo poznat podle příspěvku, je to málo pravděpodobné, ale náhoda je blbec. Dostala jsem se do nepříjemné situace a nevím teď, jak se zachovat. Rozešla jsem se před půl rokem s přítelem, rozchod jsem těžce nesla, byl z jeho strany, řekl mi hodně ošklivého, dlouho jsem se z toho sbírala. Je mi už mnohem lépe, ale určitě jsem se přes to ještě nepřenesla. S bývalým přítelem neudržuji žádný kontakt. Měsíc zpátky mě kamarádka požádala, jestli bych ji nešla na svatbu za svědka. V červenci. Byla jsem nadšená a souhlasila. Problém je, že jsem na začátku dost nedomyslela, že tam bude i bývalý přítel a nepřiznala si, že se s ním nechci vidět. Bojím se, že teď je mi lépe, ale že když ho uvidím a budu tam s ním třeba muset mluvit, tak mi pak bude hůř :(. A nechci hlavně, aby viděl, že mě to ještě bolí a že jsem se s tím zcela nevypořádala, což se bojím, že je prostě poznat, i kdybych se snažila maximálně to nedat znát.
Na jednu stranu si říkám, že se nesmím nechat omezovat, je to moje kamarádka, na svatbu se těším. Na druhou stranu, bývalému příteli jsem ještě neodpustila a momentálně k němu cítím úplnou nenávist. Bojím se, že bych tam s ním mohla mluvit a neudržet se a něco říct jízlivého na příklad, což mi přijde dost hloupé…
Trochu doufám, že by se třeba kvůli koronaviru mohli rozhodnout svatbu odložit… Řeším to už teď, protože nevím, do jaký doby je únosný, abych ji svědectví odřekla, nechci pak nějak změnit názor dva dny před svatbou. Říkám si, že když bych ji upřímně řekla teď, jak to je, tak je tolik času, že se nic neděje… Moc děkuji za jakýkoliv pohled na věc:-)!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4538
26.4.20 17:18

Určitě tam bude ten bývalý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3949
26.4.20 17:21

Pokud jste svědek a ještě budete třeba pomáhat a nebude tam dohromady 10 lidí. Tak se s ním ani nemusíte potkat, natož mít čas s ním mluvit. Když by chtěl, tak jej odpálkujte a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16507
26.4.20 17:22

No nedivím se ti, určitě by to nebylo lehké a když už se cítíš líp, tak by tě to hodilo na samý začátek. Kamarádka předpokládám tohle všechno ví, když jste si blízké, určitě bych s ní o tom promluvila. Možná dojdete k tomu, že není nezbytně nutné, aby on na té svatbě byl taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.20 17:25

Nejspíš určitě, hodně se přátelí s jejím budoucím manželem. Kamarádka se mě i ptala, jestli je mi jasné, že tam bude a jestli jsem s tím v pohodě. A já byla tak nadšená, že se budou brát a přišlo mi hezký, že se mě ptá, jestli ji budu svědčit, tak jsem říkala, jóóó a že to určitě zvládnu.
No a pak se mi to rozleželo v hlavě… Zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
4663
26.4.20 17:27

A ona je vic tvoje nez jeho kamaradka?

Pokud jo, normalne bych ji to uplne naferovku rekl jak jsi to napsala tady, ze se s nim na svatbe nechces potkat, protoze nevis co to s tebou udela. A uvidis co ona. Jestli mu rekne at nechodi anebo riskne, ze tam udelas ostudu/sezene misto tebe jineho svedka. Zaroven tak trochu otestujes i vase kamaradstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.20 17:29

@Cenarius Tohle mě taky napadlo, třeba bychom spolu nemuseli ani promluvit. Bude tam tak 50 lidí cca. Zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
4663
26.4.20 17:30
@Anonymní píše:
Nejspíš určitě, hodně se přátelí s jejím budoucím manželem. Kamarádka se mě i ptala, jestli je mi jasné, že tam bude a jestli jsem s tím v pohodě. A já byla tak nadšená, že se budou brát a přišlo mi hezký, že se mě ptá, jestli ji budu svědčit, tak jsem říkala, jóóó a že to určitě zvládnu.

Aha, to jsem precetl az co jsem odeslal predchozi reakci. No tak to mas ted dost blbe… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.20 17:31

@Chytrak Více moje kamarádka, ale bohužel on je hodně blízký ženichovi. No asi se potvrzuje, že upřímnost je nade vše a že budu muset kamarádce všechno říct, svoje pocity z toho. Jen je mi to celý trapný a hloupý… :zed: Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
24854
26.4.20 17:34
@Anonymní píše:

Jsi velka holka. To dáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13329
26.4.20 17:37
@Anonymní píše:
@Chytrak Více moje kamarádka, ale bohužel on je hodně blízký ženichovi. No asi se potvrzuje, že upřímnost je nade vše a že budu muset kamarádce všechno říct, svoje pocity z toho. Jen je mi to celý trapný a hloupý… :zed: Zakladatelka

No promluvit si s ní určitě pomůže, ale na svatbu bych šla…za prvé je to za další dva měsíce a za druhé není takový problém se mu tam vyhnout, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.20 17:43

@Monchichik Snad jo a snad i on pochopí, že se mi má vyhnout. No když tak ho budu muset nějak slušně odbýt, toho se právě bojím, abych zvládla, momentálně jsem v nějaké nenávistné porozchodové fázi :pocitac:. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
2283
26.4.20 17:43

Vezmi si s sebou mužský doprovod :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.20 17:48

A to vážně po ní chceš aby zakázala svému nastávajícímu tam pozvat svého blízkého kamaráda? 8o buď tam běž a chovej se normálně, mluvit tam s ním nemusíš, nebo tam nechoď. Ale nehazej tohle rozhodnutí na nevěstu. Ta má v tyhle době a za téhle situace asi jiný starosti než řešit vás dva. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
26.4.20 17:51

Ber to jako příležitost ukázat své sebevědomí a to, že je pro tebe nepodstatný. Karty máš v rukou teď ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama