Jak se začít mít znovu ráda?

Anonymní
30.3.20 09:08

Jak se zacit mit znovu rada ?

Zdrávím, hodně moc mě trápí mé chování. Před porodem me dcery jsem byla sebevědomá a cílevědoma žena, ze které sršila pozitivní nálada, úsměvy a byla sama ze sebou spokojená. Po porodu šlo všechno z kopce. Cítím v sobě zlost, vztek, mám deprese, porad mám nějaké připomínky na jiné ženy, každý den jsem ve stresu z toho, ze pritel si najde někoho lepšího… tím ze jsem z malou doma, tak mám čas přemýšlet nad různými vecma. Je mi z toho do breku. Od přítele vyžadují porad pozornost, nejraději bych chtěla aby me obijmal a líbil co 5 minut což je šílené. Nevim kde se todle všechno ve me vzalo. :( nemám náladu si ani z dcerkou hrát, pac porad jen přemýšlím a jsem ve stresu. I když se pěkné oblecu namaluji porad mám stresy, ze pritelovi se líbí jiné ženy a co když si z nějakými píše, co když se mu nějaké líbí atd. Nechápu a nevim jak či kde začít hledat sama sebe. Jak se zaměřit na sebe a nemyslet na různé veci a zbytecne se stresovat. Přitom pritel me porad ujišťuje ze se stresuju zbytecne, ze proč myslím na blbosti co nejsou atd. Jen když si pritel veme trosku hezčí oblečení než normálně do prace už v tom vidím problem, jakoze proč pro koho atd. Vím, ze to nejí v pořádku ale nevim jak sobě pomoct:( :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6048
30.3.20 09:17
@Anonymní píše:
Zdrávím, hodně moc mě trápí mé chování. Před porodem me dcery jsem byla sebevědomá a cílevědoma žena, ze které sršila pozitivní nálada, úsměvy a byla sama ze sebou spokojená. Po porodu šlo všechno z kopce. Cítím v sobě zlost, vztek, mám deprese, porad mám nějaké připomínky na jiné ženy, každý den jsem ve stresu z toho, ze pritel si najde někoho lepšího… tím ze jsem z malou doma, tak mám čas přemýšlet nad různými vecma. Je mi z toho do breku. Od přítele vyžadují porad pozornost, nejraději bych chtěla aby me obijmal a líbil co 5 minut což je šílené. Nevim kde se todle všechno ve me vzalo. :( nemám náladu si ani z dcerkou hrát, pac porad jen přemýšlím a jsem ve stresu. I když se pěkné oblecu namaluji porad mám stresy, ze pritelovi se líbí jiné ženy a co když si z nějakými píše, co když se mu nějaké líbí atd. Nechápu a nevim jak či kde začít hledat sama sebe. Jak se zaměřit na sebe a nemyslet na různé veci a zbytecne se stresovat. Přitom pritel me porad ujišťuje ze se stresuju zbytecne, ze proč myslím na blbosti co nejsou atd. Jen když si pritel veme trosku hezčí oblečení než normálně do prace už v tom vidím problem, jakoze proč pro koho atd. Vím, ze to nejí v pořádku ale nevim jak sobě pomoct:( :(

Taky jsem to měla, připadala jsem si úplně k něčemu byla jsem podrážděná. Je to tím že je žena doma izolovaná. Pro mě bylo toto období nejhorší být doma na rodicaku. Preslo to až když jsem začla chodit znovu do práce. Ted jsem spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
30.3.20 09:22

Měla by sis najít čas pro sebe, jít si zacvicit, na kosmetiku, přijít na jiné myšlenky, mít pocit, že se věnuješ sama sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6724
30.3.20 09:25

Ahoj zakladatelko,
tvůj život po narození dcery prošel velikou změnou, a změny vždy provází určité pocity nejistoty. Každý potřebujeme čas se v nové roli zase usadit, najít si své pevné body.
Zkus zapřemýšlet, jestli ses nějak změnila. Myslím, že ti vyjde, že ne. Tedy přítel v tobě pořád může vidět přesně ty věci, pro které s tebou začal chodit.
Podívej se sama na sebe pokud možno objektivníma očima. Jsi to pořád ty. Nové je to, že nejste jen dva, jste tři. Že zvládáš všechny mateřské povinnosti, z velké části nezastupitelné kýmkoliv dalším, může být tvou další předností v očích muže.
Zkus mu dát důvody, aby společně strávený čas byl opět vaší společnou radostí. A promluv si s ním, jak tvou určitou změnu chování vnímá. Dost mužů se po příchodu dítěte do rodiny setká s tím, že o ně jeví žena menší zájem, takže třeba je za tvé tulení rád.
Zkus sama sebe nastavit tak, že vaše soužití je radost ne důvod k obavám a strachům. Nemá cenu se dědit něčeho, co ovlivníš málo, nebo vůbec. Buď ráda za každý hezký přítomný okamžik. Nakonec dnešní doba je dokladem - kdo by dva měsíce zpět věřil, že budeme mít tolik omezení…
Zároveň se neboj rozumně s partnerem své pocity probírat, mluvit s ním, zkoušet dělat maximum věcí společně. V tom máš šanci najít znovu svou ztracenou jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 09:27

@Annabela11 ano citim úplně vztek, chce se mi brecet, křičet, připadám si úplně na nic. Když me pritel neobejme když to od něho v daně situaci očekávám už me to vytaci a ze me vůbec neobíma atd. Porad se ptám jestli me miluje. Nevim jak to popsat, ale citim se strašně jak závislá na priteli a strach ze me nechá. Přemýšlím už co delam špatně, ze už me nemá tolikrát rad a přitom to tak není. Jsem z malou 24/7 pritel pracuje od rada do večera. Premyslela jsem nad psychologem, ale nevim zda by mi pomohl. Nevim jak znovu najít sebe a svoji sebedůvěru a nepřemýšlet co když, možná, proč ne atd vše co by se mohlo či muže stát jen když pritel jde do prace. Jen jak na to myslím je mi těžko, nic me nebavi, na nic nemám náladu Achjo nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
6048
30.3.20 09:33
@Anonymní píše:
@Annabela11 ano citim úplně vztek, chce se mi brecet, křičet, připadám si úplně na nic. Když me pritel neobejme když to od něho v daně situaci očekávám už me to vytaci a ze me vůbec neobíma atd. Porad se ptám jestli me miluje. Nevim jak to popsat, ale citim se strašně jak závislá na priteli a strach ze me nechá. Přemýšlím už co delam špatně, ze už me nemá tolikrát rad a přitom to tak není. Jsem z malou 24/7 pritel pracuje od rada do večera. Premyslela jsem nad psychologem, ale nevim zda by mi pomohl. Nevim jak znovu najít sebe a svoji sebedůvěru a nepřemýšlet co když, možná, proč ne atd vše co by se mohlo či muže stát jen když pritel jde do prace. Jen jak na to myslím je mi těžko, nic me nebavi, na nic nemám náladu Achjo nevim…

Tak ona je žena na chlapovi v tomto období závislá :nevim: a to mě dost štvalo. Mela jsem chlapa a dával mi to sežrat přitom dítě chtěl. Kolikrat mi řekl že mě musí živit užila jsem si své. Myslim že tak jak se cítíš ty se cítí plno žen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 09:35

@Premek_Orac Dekuji za radu, ale pritel mi sám řekl, ze vyžadují hodně, ze jsem jakoby posedlá jim. Když se mi nevěnuje jak bych chtěla už s toho muže byt problem. Hodně si povidame o věcech a vždy se snaží se me dostat proč veci vidím tak či onak a hledáme řešení. Připadám si si už jak blbec, pac pritel mi nikdy nedal nějakou příčinu či předmět abych měla byt taková a porad mu predhazovat jiné ženy a zarlit na jiné ženy. Jen když se na někoho podiva nebo komunikuje s nějakou jinou ženou třeba v obchodě vadí mi to a zarlim. Nikdy predtim mi tohle nevadilo. Připadá mi ze jsem úplně někdo jiný a nevim ani kde nebo kdy to přesně začlo a proč jen vím ze to musí přestat jinak se zblázním a ve vztahu to nebude klapat:(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.3.20 09:39

@Annabela11 Ne tak to pritel ví, ze jsem doma protože je malá, pac bych normálně chodila do prace, jen toho času je habadej a já přemýšlím a silim a vyhledávam veci co tam nejsou. Dejme tomu ze priteli zavolám jak je v práci a většinu času mi to zvedne ale jakmile mi to nezvednete už mám stress a přemýšlím proč mo to nezvedne ze pro nej nejsem až tak důležitá atd. Je to fakt hrozné vím ze je to 100 centne špatně šle nevim jak se toho zbavit

• Nahlásit
  • Citovat
3044
30.3.20 09:43

Osobne si myslim, ze to je kombinace vice veci. Za prvne je to samozrejme i pripadnou fyzickou a predevsim psychickou zmenou po porodu, mene casu sama pro sebe v kombinaci s urcitou izolaci. Za druhe jsi mama a myslim, ze ta vetsi zarlivost je spise projevem strachu o rodinu pro dite atd. Je to castecne iracionalni, ale pochopitelne, navic to uzce souvisi i s temi pocity popsanymi vyse.
U vetsiny to casem samo odezni, ale pokud citis, ze to nezvladas a tryznis tim sebe i partnera, neodsunuj to a res to pripadne i s psychologem. V permanentnim napeti a nepohode se zije spatne. A to jak tobe, tak i partnerovi.

Příspěvek upraven 30.03.20 v 09:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6048
30.3.20 09:44
@Anonymní píše:
@Annabela11 Ne tak to pritel ví, ze jsem doma protože je malá, pac bych normálně chodila do prace, jen toho času je habadej a já přemýšlím a silim a vyhledávam veci co tam nejsou. Dejme tomu ze priteli zavolám jak je v práci a většinu času mi to zvedne ale jakmile mi to nezvednete už mám stress a přemýšlím proč mo to nezvedne ze pro nej nejsem až tak důležitá atd. Je to fakt hrozné vím ze je to 100 centne špatně šle nevim jak se toho zbavit

Máš čas přemýšlet…a člověk pak myslí na blbosti.Mela jsem opravdu to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6724
30.3.20 11:40
@Anonymní píše:
@Premek_Orac Dekuji za radu, ale pritel mi sám řekl, ze vyžadují hodně, ze jsem jakoby posedlá jim. Když se mi nevěnuje jak bych chtěla už s toho muže byt problem. Hodně si povidame o věcech a vždy se snaží se me dostat proč veci vidím tak či onak a hledáme řešení. Připadám si si už jak blbec, pac pritel mi nikdy nedal nějakou příčinu či předmět abych měla byt taková a porad mu predhazovat jiné ženy a zarlit na jiné ženy. Jen když se na někoho podiva nebo komunikuje s nějakou jinou ženou třeba v obchodě vadí mi to a zarlim. Nikdy predtim mi tohle nevadilo. Připadá mi ze jsem úplně někdo jiný a nevim ani kde nebo kdy to přesně začlo a proč jen vím ze to musí přestat jinak se zblázním a ve vztahu to nebude klapat:(

Ahoj,
zkus s ním o tom takhle mluvit, že sama nevíš, proč to je, že nemáš racionální důvod mít takové obavy nebo představy.
Zkus vyslechnout i jeho. Asi v tobě pracují i hormony… Osobně jsem třeba období po narození dětí vždy prožíval tak, že mě vlastně k ženě ještě víc přitáhlo vidět, jakou péči a lásku dává dětem. A vím že ona to také prožívala… no že se cítila trochu jako šmudla na mateřské, přestože jsem to tak nikdy nevnímal.
Souhlasím, že pokud budeš pouštět příliš často tyto své vnitřní pochody ven, tak to může začít muže štvát, nebo mu být nepříjemné natolik, že bude nepříjemný na tebe. Prostě chce to vždy ty pocity korigovat zdravým rozumem a nekazit si zbytečně něco, co funguje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
30.3.20 11:59

Do jisté míry jsou tyto emoce normální. Porod a následná péče o dítě ženě převrátí život vzhůru nohama… Do toho působí hormony a mohou nastat poporodní deprese. Existuje samozřejmě řada rad (více času na sebe, relax, koníčky apod.), bohužel další věci jako chodit ven kamarádkama či na kulturu apod. teď nejde a je vůbec tato situace složitější pro nás všechny :( Nicméně pokud byste měla zájem, mám i s těmito problémy velice dobré zkušenosti s Bachovými květovými esencemi, se kterými pracuji již řadu let. Krásně ladí psychiku a postaví nás opět na nohy. V případě zájmu mi napište - i klidně jen pro morální podporu ;-) Drže se, bude lépe! ;-) https://www.facebook.com/…vkyodEvy.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama