Jak se zapojuje manžel do péče o dítě? Máte čas pro sebe?

Anonymní
9.9.21 17:28

Jak se zapojuje přítel do péče o dítě? Máte čas pro sebe?

Ahoj maminky na mateřské ;) vím, že takových témat už je tu x. Berte to spíš prosím jako formu, jak se mohu vypovídat a zároveň zvědavost, jak to máte vy.? Ráda bych na tom našem stylu něco změnila, ale popravdě už díky své frustraci nejsem objektivní a nevím, zda začít u sebe anebo u přítele. Máme 1 dítě, 22. měs. holčičku. Je to velký živel a neposeda, takže člověku nedá ani chvíli vydechnout :D Do toho stavíme dům, takže přítel tráví hodně času na stavbě. Což je pochopitelné, že je pak také unavený a chce čas pro sebe. Takže se snažím mu ho dopřát, když vyjde vstříc občas i on mně. Tráví dost času na rybách, i přes noc. Není to akce na 2 hodiny, takže pochopitelně už těch jeho ryb mám občas dost. Ikdyž jsem na druhou stranu ráda, že má koníček, který ho naplňuje. No ale přijde mi, že čas na moje osobní potřeby začíná být dost upozaděn. V podstatě nemám krom spánku dítěte (což je odpoledne bohužel sotva hodinka, někdy vůbec) čas pro sebe. Přítel pohlídá, když musím k lékaři, na úřad, ale že by si malou pravidelně bral, to opravdu ne. Nemají spolu ani žádný rituál, třeba večerní koupání nebo papání. V noci k ní nevstane, ráno spí nebo jede něco zařídit a vstávám já. Moc se nezapojuje do her s dítkem, když hlídá, tak stylem, že dítě vezme ke svým rodičům. Asi je to odemě už přehnané, ale přála bych si, aby spolu někdy třeba vyrazili na hřiště sami od sebe nebo do hračkárny a tam koupili třeba nějakou interaktivní hračku…přitom vím, že malou miluje, ale na té péči to prostě pokulhává a mě to štve nebo mrzí. Už začínám být naštvaná, sama na sebe, na něj. Prostě to nejsem já. Přitom máme jinak moc hezký vztah. Nejsem z těch, kdo by neustále něco připomínal nebo komandoval, takže asi jsem málo důrazná a málo se prosazuji. Spíše očekávám, že on se zapojí automaticky a to je asi kámen úrazu. Např. někam se vypravujeme, já nachystám sebe, dítě a na přítele ještě čekáme. :roll: Budu ráda, když napíšete, jak to máte vy. Třeba mi to otevře oči nad sebou samou. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27072
9.9.21 17:35

No nemám to tak, manžel mě normálně zastane ve všem, ráno s malým vstává v 6/7 a dělá snidani, večer ho koupe, o víkendu jdou na hřiště dopoledne když vařím :nevim: odpoledne chodíme všichni, doma si hraje, svoje koníčky má až večer když děti spí :nevim: ale my nemáme skoro žádný hlídání ani pro jedno dítě, takže musíme prostě fungovat oba. Babičky jsou daleko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
9.9.21 17:38

Mě chlap stavět barak a chodit do prace, tak po něm nechci vubec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14689
9.9.21 17:48

Domluvte se na nejakem pravidelnem rozvrhu, kdy budes mit volno ty, aspon dve hodinky.
Ale musis fakt nekam ven, ne mu stat doma za zadkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
9.9.21 17:52

Myslím, že ta stavba domu je dost náročná, nedivim se, že toho má plný brejle. Dál si myslím, že je dite poměrně malé. Chlapi moc neví, co s prťaty, až bude dítě větší, bude to lepší. Za třetí, musíš mu dát přímý pokyn, tj. vzal bys prosím dítě zítra na hřiště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9731
9.9.21 18:08
@Lucie_Sx píše:
Domluvte se na nejakem pravidelnem rozvrhu, kdy budes mit volno ty, aspon dve hodinky.
Ale musis fakt nekam ven, ne mu stat doma za zadkem.

Jistě. Ale když ona chce volno, on musí hlídat a nemůže stavět. Takže sice bude mít svoje volno a když si jej vydynda 2× v týdnu, tak se stěhovat budou o x měsíců později, jelikož ten čas není nafukovací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
9.9.21 18:18
@Anonymní píše:
Ahoj maminky na mateřské ;) vím, že takových témat už je tu x. Berte to spíš prosím jako formu, jak se mohu vypovídat a zároveň zvědavost, jak to máte vy.? Ráda bych na tom našem stylu něco změnila, ale popravdě už díky své frustraci nejsem objektivní a nevím, zda začít u sebe anebo u přítele. Máme 1 dítě, 22. měs. holčičku. Je to velký živel a neposeda, takže člověku nedá ani chvíli vydechnout :D Do toho stavíme dům, takže přítel tráví hodně času na stavbě. Což je pochopitelné, že je pak také unavený a chce čas pro sebe. Takže se snažím mu ho dopřát, když vyjde vstříc občas i on mně. Tráví dost času na rybách, i přes noc. Není to akce na 2 hodiny, takže pochopitelně už těch jeho ryb mám občas dost. Ikdyž jsem na druhou stranu ráda, že má koníček, který ho naplňuje. No ale přijde mi, že čas na moje osobní potřeby začíná být dost upozaděn. V podstatě nemám krom spánku dítěte (což je odpoledne bohužel sotva hodinka, někdy vůbec) čas pro sebe. Přítel pohlídá, když musím k lékaři, na úřad, ale že by si malou pravidelně bral, to opravdu ne. Nemají spolu ani žádný rituál, třeba večerní koupání nebo papání. V noci k ní nevstane, ráno spí nebo jede něco zařídit a vstávám já. Moc se nezapojuje do her s dítkem, když hlídá, tak stylem, že dítě vezme ke svým rodičům. Asi je to odemě už přehnané, ale přála bych si, aby spolu někdy třeba vyrazili na hřiště sami od sebe nebo do hračkárny a tam koupili třeba nějakou interaktivní hračku…přitom vím, že malou miluje, ale na té péči to prostě pokulhává a mě to štve nebo mrzí. Už začínám být naštvaná, sama na sebe, na něj. Prostě to nejsem já. Přitom máme jinak moc hezký vztah. Nejsem z těch, kdo by neustále něco připomínal nebo komandoval, takže asi jsem málo důrazná a málo se prosazuji. Spíše očekávám, že on se zapojí automaticky a to je asi kámen úrazu. Např. někam se vypravujeme, já nachystám sebe, dítě a na přítele ještě čekáme. :roll: Budu ráda, když napíšete, jak to máte vy. Třeba mi to otevře oči nad sebou samou. :mavam:

Problém je v tom, že ty nic neřekneš, a on si myslí, že je všechno v pořádku. Do hlavy ti nevidí, tak mu normálně řekni, že bys chtěla taky volno jen sama pro sebe. A budˇv klidu, u nás se taky vždycky čeká na chlapa, když někam jdeme, ještě se nestalo, že by čekal on na mě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
9.9.21 18:19
@Cenarius píše:
Jistě. Ale když ona chce volno, on musí hlídat a nemůže stavět. Takže sice bude mít svoje volno a když si jej vydynda 2× v týdnu, tak se stěhovat budou o x měsíců později, jelikož ten čas není nafukovací.

Tráví dost času na rybách, i přes noc.
Tak to zas tak horký nebude :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
9.9.21 18:20

Manžel odjíždí do práce v 7: 30 a vrací se mezi 17 -18h. Teď jsem na něj nenápadně přehodila koupání :mrgreen:. Dceři je 16m a také bych chtěla, aby spolu trávili víc času. Ale malou ven vezme když mu řeknu. Prostě v sobotu odpoledne vezmi prosím malou ven potřebuju umýt okna, uklit nebo si odpočinout. Tak jdou, ale samotnýho ho to nenapadne. Ona stavba domu je náročná, ale pokud fakt cítíš, že potřebuješ oddech tak mu to řekni, jinak budeš nervní a budeš mu za chvíli vyčítat i že dýchá :mrgreen:. Já znám spoustu párů co stavěly s malým dítětem a skoro všichni byli zralý na rozvod…ale nikdo se vlastně nerozvedl, tak držim palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
9.9.21 18:21

Nesnáším, když ženy říkají, že jejich muž “hlídá” společně dítě. Dítě hlídá babička nebo teta, ne rodiče. Ty se starají přece.

Každopádně pokud je doma na spaní a sem tam na jídlo, protože má práce nad hlavu, aby jste se měli dobře a měli krásný barák, prominula bych mu to, že nemá tolik času a energie. Ovšem až bude dostaveno anebo bude mít třeba dovolenou, nějakou péči bych asi vyžadovala:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
9.9.21 18:21

Můj mě umí zastat v péči o malého na 100%, ale musím mu říct. Málokdy jde s malým sám, abych já například mohla s kamarádkami, to spíš funguje babička. Chodím ale do práce a do školy a v těchto případech se o malého stará bez komentářů. S péčí o domácnost je to trochu horší, většinou to dělám já, on dělá ty manuální práce kolem baráku a chaty a když má dobrou náladu a chuť, tak uvaří. S tím co dělá, jsem víceméně spokojená, i když samozřejmě někdy remcám :D Ale chodí do náročné práce, tak si nestěžuju a jsem ráda, že pomůže když mám povinnosti a nemůžu být doma :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9731
9.9.21 18:22
@arinecka píše:
Tráví dost času na rybách, i přes noc.
Tak to zas tak horký nebude :mrgreen:

To je z jejího pohledu. Mozna cokoliv nad 2h týdne je moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11085
9.9.21 18:42

Manžel mě musí zastat v péči o stejně starou dceru a o dva roky staršího syna. Chodím do práce na plný úvazek, děti jsou do 14 hodin ve školce / jeslích. Když mám odpolední, je to jen na něm. Ale když jsme/ byli oba doma, musím mu vyloženě říct, že potřebuji, aby se o děti postaral, spíš přesouvá vše na mě. Ale zase je mj úplně jedno, kde a jak tráví s dětmi čas. On mi do toho taky nekecá. Dokud jsem byla na rodičáku, starala jsem se převážně já, pokládám to za normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
9.9.21 18:44
@Cenarius píše:
To je z jejího pohledu. Mozna cokoliv nad 2h týdne je moc.

A i kdyby to byly 2h týdně… má ona taky ty 2h týdně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
9.9.21 18:56

Mam podobně starou dceru jako ty. Manžel pravidelně každý večer koupe, to je jejich čas a ja mám tak hodinku volno, kterou travím rychloúklidem bytu. Ráda bych, aby si ji bral na jednonodpoledne v týdnu pryč a je mi celkem fuk kam :lol: klidnr ke tchýni. To už je jeho věc. Ale já využivám čas hlavně večer - pravidelně jednou měsíčně chodíme s holkama na víno a taky teď začala divadelni sezona, kam chodím s kamarádkou.
Celkem mi to vyhovuje, když je potřeba, manžel se postará, není to na 100%, ale postará. Když ale ví, že tam někde jsem, je to takový lážo plážo. Snažila jsem se mu vysvětlit, že to, že se vyskytuje v místnosti nerovná se péče o dítě, ale nezda se mi, že by to nějak chápal :lol:
U nás je velký problém, že nemáme moc hlídací babičky, takže někdy padám na pusu. Odnaší to pak náš manželský život, je mi to líto, ale rozkrajet se neumim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat