Jak se zbavím věčného zavodnění těla? Prosím rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klarousek1
Nováček 3 příspěvky 06.09.19 10:19
Jak se zbavím věčného zavodnění těla? Prosím rady

Ahojte dámy,

mám problém s věčným zavodněním těla. Cvičím, piju dostatečně, slaným jídlům se vyhýbám, snažím se občas saunovat, ale stále stejný problém. Forfeminu z lékarny už jsem také zkoušela, malinko to některé dny pomohlo, ale nic převratného. Nevím už jestli to nemůže být známka nějakého zdravotního problému, ale podle doktorky jsem zdravá v každém ohledu.

Nemáte někdo podobný problém nebo nějakou radu?

Děkuji moc!

Reakce:
Diana69
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 06.09.19 10:23

Já beru ProBalance a good :palec:

TopSecret
Kelišová 5247 příspěvků 06.09.19 11:05
@Klarousek1 píše:
Ahojte dámy,

mám problém s věčným zavodněním těla. Cvičím, piju dostatečně, slaným jídlům se vyhýbám, snažím se občas saunovat, ale stále stejný problém. Forfeminu z lékarny už jsem také zkoušela, malinko to některé dny pomohlo, ale nic převratného. Nevím už jestli to nemůže být známka nějakého zdravotního problému, ale podle doktorky jsem zdravá v každém ohledu.

Nemáte někdo podobný problém nebo nějakou radu?

Děkuji moc!

Zkus bylinky. Koprivovy caj…

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35032 příspěvků 06.09.19 13:21

Jak víš, že jsi věčně zavodněná, když ti naopak doktorka řekla, že jsi v pořádku? Nějaké léky bereš, a to včetně hormonální antikoncepce? Pokud ano, hledej příčinu tam a s doktorem, který ti tyto léky předepsal řeš jejich změnu, popřípadě jinou metodu antikoncepce. Zdravotní příčiny zavodnění mohou být způsobeny problémy se srdcem či ledvinami, tak se nech vyšetřit v tomto směru. Zkus omezit solení (i když samozřejmě soli tvoje tělo v určitém množství potřebuje), dodržuj pitný režim, dej si kávu, zelený čaj, kopřivový čaj, jez dostatek zeleniny, hlavně okurek, cuket… zařaď dostatek pohybu a pokud máš nadváhu, dělej patřičná dietní opatření, která povedou k váhovému úbytku.

mroe
Neúnavná pisatelka 16221 příspěvků 06.09.19 13:26
@Tiger-lily píše:
Jak víš, že jsi věčně zavodněná, když ti naopak doktorka řekla, že jsi v pořádku? Nějaké léky bereš, a to včetně hormonální antikoncepce? Pokud ano, hledej příčinu tam a s doktorem, který ti tyto léky předepsal řeš jejich změnu, popřípadě jinou metodu antikoncepce. Zdravotní příčiny zavodnění mohou být způsobeny problémy se srdcem či ledvinami, tak se nech vyšetřit v tomto směru. Zkus omezit solení (i když samozřejmě soli tvoje tělo v určitém množství potřebuje), dodržuj pitný režim, dej si kávu, zelený čaj, kopřivový čaj, jez dostatek zeleniny, hlavně okurek, cuket… zařaď dostatek pohybu a pokud máš nadváhu, dělej patřičná dietní opatření, která povedou k váhovému úbytku.

Presne to same me napadlo. Kdo ti řekl, ze jsi zavodnena, když dr. rekla, ze jsi zdrava?

Klarousek1
Nováček 3 příspěvky 08.09.19 20:51
@Tiger-lily píše:

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď :srdce: Řekla mi to má praktická lékařka, ale nemám pocit, že může dopodrobna uznat, zda-li je vše v pořádku. A rozhodně dám na tvé rady a udělám podrobnější vyšetření. Je pravda, že jsem hormonální antikoncepci nebrala roky a teď zase začala a může to být možná ten důvod :roll:
Děkuji holky!

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35032 příspěvků 08.09.19 21:21

@Klarousek1 Jestli si připadáš ne úplně zdravě, tak ty doktory otravuj a na další vyšetření se nechej poslat, něco tam být může a můžeš to řešit. HA je velmi častý důvod oteklosti a trvá klidně půl roku po vysazení, než se vše vrátí do normálního stavu, tak bych možná ten původ zavodnění hledala tam a zaměřila se na nehormonální druhy antikoncepce. ;)

Annjaschke
Povídálka 31 příspěvků 12.09.19 00:23

@Klarousek1 nejíst nic co obsahuje mouku, sacharidy. Jíst hodně bílkovin pít vodu a bylinné čaje. No je jenom, že člověk krásné zhubne má víc energie, vale také konečně přestane být zavodněný :)

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35032 příspěvků 13.09.19 05:38

@Annjaschke Pozor, sacharidy je nutné jíst a jedí je dokonce i ti, kteří drží nízkosacharidovou dietu! A ti, kteří mají toleranci sacharidů vyšší, okolo 100 g/den dokonce jedí i potraviny, které jsou převážně sacharidové. Protože potravin bez sacharidů je velmi málo a nelze jíst pouze tyto! Nejspíš jsi měla na mysli sladkosti?

Váš příspěvek
Reklama