Jak se zbavit akné? Je mi 27 a už toho mám plné zuby.

16
24.8.19 21:03

Jak se zbavit akné? Je mi 27 a už toho mám plné zuby.

Holky prosím o radu, jak se vám podařilo zbavit se akné? Nemám nic tak příšerného, ale mám prakticky celé čelo a spánky obsypané malými pupínky, někdy se objeví i jinde na obličeji. Teď v létě je to ještě horší. Nejhezčí pleť jsem měla v pubertě a v těhotenství. HA neberu, rok a půl kojím, alkohol nepiju, jím všechno, včetně sladkého. Používám Biodermu Sensibio, chvíli mi připadalo, že se mi obličej zlepšil, ale pak přišlo léto. Říkám si, že už bych mohla být ve věku, kdy nebudu obsypaná jak puboš :nevim: Prosím o jakékoliv rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2147
24.8.19 21:09

Tak pokud máš jen malé pupínky, tak to si na tom dobře. Já mám volné červené boláky na tvářích, bradě a krku. Nepomáhá nic, jen antikoncepce, ale tu nechci, takže ji neberu. Je mi taky 27 :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2939
24.8.19 21:12

@GabbyW ahoj…bude mi 40 a jebáky mám furt.. takove ty podkožní velký boláky se mi dělají co nejdou ani vymačknout… a to se o plet vzorne staram… když třeba jedu na týden nekam pod stan a nemam moznost si delat všechny ty peelingy a masky ošetřovat pupínky tak se o týdnu vrátím a plet mám otřesnou!! ted mi pomohlo trochu že jsem se přestala mazat na noc a začla používat tonikum ktere už neoplachuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.8.19 21:15

Ahoj. U mě je to obdobné. Třicítka na krku a vždy 14 dní před ms se mi osype celá brada velkýma bolakama a trvá zas 14 dní než se ztratí a pak zas dokola znova… :lol: Hrozný. Podle mě to má důvod někde uvnitř. Brada značí potíže hormonální, čelo a spánky zase něco jiného. Chce přijít na to, co Ti vadí a zkusit to napravit. Sladké taky pleti škodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1329
24.8.19 21:15

@GabbyW mě kupodivu pomohla slečna v Sephore. Měla jsem stejný problém, od ní jsem se dozvěděla, že mám suchou pleť, a jak se snaží se promastit, tak se ucpávají póry. Takže jsem vyfasovala hydratační denní krém a jemnou čistící vodu a do týdne bylo celo o 50% lepší. Teď už nemám prakticky nic, jen zcela výjimečně, když se na tu péči vykašlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.8.19 21:31

Já jsem měla 27 let ekzém a akné obo dvojí hnusné.
Pak se k tomu ještě přidali další problémy až jsem nad tím začla uvažovat. A tak jak tady někdo psal, bylo mi jasné že přičina je uvnitř a to potraviny.
Takže jsem začla zjištovat až jsem dospěla k mlečným výrobkům (už mám potvrzenou intoleranci laktózy, takže mé tělo s ní takhle jen celý život bojovalo tímhle hnusným způsobem) a další potraviny zjištujeme.
Očistec šílení, sortiment mléčných výrobku co mohu minimum, ale do pár dní byl a je rozdíl neskutečný.

• Nahlásit
  • Citovat
24.8.19 21:33

Já jsem se tím taky trápila do letoska (je mi 32), tak jsem zasla na kožní, kde mi doktorka predepsala gel antibioticky, ze už se to musí řešit “vnitřně.” Taky jsem to patlala vším možným drahým i levným, chodila jsem k výborné kosmeticce, ale pomohlo až tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.8.19 21:37

Je mi 37 a mám jebáky furt. Takové ty obří. Okolo úst a na bradě. Mňamka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
24.8.19 21:45

@axelina A podle čeho jsi vybírala peeling a masky? :)
@kittystar Zvládnu všechno, ale bez sladkého bych asi nepřežila :mrgreen:
Asi si zajdu na to kožní, snad nebudu jediná, kdo tam jde s beďarama:grin: Ale ráda bych přišla na to, čím je to způsobené, nerada bych, abych to nějakou mastí vyřešila jen krátkodobě. Ale nevím, jak na to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.8.19 21:46

Je mi 34, po dvou detech, v tehu vzdy mnohem lepší, po cca 3 mesicich plného kojení je to zpet, u 2.dítete v míře jako před otěhotněním, akné od cca 14-15 let, mam ucpané pory dennodenne, mastnou plet, porád nové a nové pupinky, starám se o ni jak můzu ale proste nic nepomáhá, ke kožní chodím co pamatuju, 1.psala zynerit, differerine gel, duac gel, skinoren, eclaran gel, nic nepomuze, jen lokálne ten pupínek mozná líp zahojí, eclaran gel mi pomáhal asi nejlíp (stopl delání větsího pupínku hned v pocátku), ale jako vsechno co jakz takz funguje ho prestali cca pred rokem vyrábet :zed: nyní pouzivam mixa kosmetiku, jediná mi sedí, takze o ceně to opravdu není, jo a jediné co mi opravdu zabralo byl dryák na bázi roaccutane (jmenovalo se to acné…něco), to fakt pomohlo, to jsem se konecne citila jak normální clovek :(, z hormonálního profilu kozní vyslo ze mám víc muzských hormonu a s tim to asi souvisí :( jeste jsem ted cetla něco o progesterovovém krému a nebo konopný olej, nemáte někdo zkusenost??? díky za anonym

• Nahlásit
  • Citovat
2939
24.8.19 21:49

@GabbyW za tech 25 let co bojuji s akne jsem vyzkoušela snad uplne všechno…:-) každopadne ted si kupuju vetsinou kosmetiku Sheseido nebo Clarins…vyjimečne to proložim necim levnejsim. ted navic bojuji i s vraskama…holt hezkou plet už asi tedy dosmrti mít nebudu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
471
24.8.19 21:50

@GabbyW Mě pomohla vodička https://www.milva.shop/…0-ml-d21.htm Mám už druhé balení, vydrží asi 2-3 měs. Mají i dobré krémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2939
24.8.19 21:52

Ale osvedcilo se mi od formy URIAGE takovej malej kelimek s modrou pastou…jmenuje se tonejak SOS AKNE..je to takova zinkova pasta ktera jakmile se udělá pupinek nebo ucpe se por se to na noc nanese na nej přímo a to docela dost pomáhá!!! stoji toasi 600 kč v lekarne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.8.19 21:54

@GabbyW Taky jsem si říkala bez sladkého nikdy. :-D To radši hnusnou pleť, když se přidali stavy že jsem myslela že je za chvilku po mě, pak jsem zjistila že nejspíš za to může laktóza neboli mlečný cukr a pak se to i potvrdilo.
Ze dne na den jsem skončila se sladkostmi, velmi ráda bych si je dala.
Ale vědomí že mě to může zabít je silnější takže si nedám nic :-D

• Nahlásit
  • Citovat
24.8.19 22:11

Taky jsem s tím bojovala. Zkusila jsem tyčinku aknestop, tea tree oil, zynerit. Všechno řešilo jenom, když se něco objevilo. Pak jsem se na to vykašlala. V Sephoře si koupila takovou železnou „tyčinku“ na vymačkávání akné. Prodávala mi to slečna, co byla úplně obsypaná akné. Nechala jsem všemu volný průběh. Jenom „tyčinkou likvidovala“ a začala jíst pangamin s pupalkou, někde jsem četla, že je to super věc. Brala jsem to asi čtyři měsíce v kuse. Pak se na to vykašlala. Přišlo mi to škoda peněz. Pravdou je, že od pivovarských kvasnic (pangaminu) se mi před MS objeví každý měsíc jeden malý bílý pupínek (na hrudníku), který tyčinkou zlikviduji a víc nic. Beru to jako posla MS. Pangamin už dávno neberu, ale žádné pupínky nemám. Jednou za čas ze zvyku tyčinkou projedu nos a „vyčistím“ příp. ucpané póry, které nejsou vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama