Jak se zbavit černých teček?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eweliness
Nováček 6 příspěvků 09.05.18 15:13
Jak se zbavit černých teček?

Ahoj holky, mám problém. Mám celkem dost černých teček mezi obočím, na tvářích, nose a bradě. Někde jsem četla že by se to mačkat nemělo. :think: Nevíte někdo o nějaké masce, krému či co? Nebo nějaké domácí masky. A máte taky takové ty jamky (dírky) po černých tečkách? :D Já to mám na tvářích. Klidně pošlete i fotky :) :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sunshine125
Kecalka 364 příspěvků 09.05.18 15:19

Jediné co jakštakš pomáhá je bylinkové domácí mýdlo a takový silikonový kartáček no a každý den čistit. Taky ta černá slupovací maska je celkem dobrá (na aliexpressu za pár centů) i když nevezme vše, pleť je po ní lepší. Na mazání používám trochu kokosového oleje. Nejsou tolik vidět, ale zbavit se mi jich nepovedlo

Eweliness
Nováček 6 příspěvků 09.05.18 15:47

@sunshine125 děkuji :palec:

Festa
Kecalka 103 příspěvků 09.05.18 15:48

Podle mě se jich nezbavíš. Já mám obzvlášť na nose vyloženě krátery, ničím tu nečistotu nevytáhnu, maximálně vymačkat (a ani to se nemusí podařit, protože je fakt hluboko). Jenže když už nečistotu vymáčknu, tak pak vidím normálně tu díru co potom zůstane a ta se opravdu ničím nezatáhne a časem se zase zanese. Marný boj. Samozřejmě musíš vychytat krémy, kterýma se ty póry ucpávaj míň. Makeupy to samozřejmě povětšinou ještě zhorší.

warita
Kelišová 6914 příspěvků 09.05.18 15:49

Mackat se nema, protoze by sis tam mohla zanest infekci. Jenze jinak to z te kuze nedostanes. Masky neudeaji na pory vubec nic a takove ty slupovaci maximalne sloupnou ten cerny vrcholek na spicce, ale neodstrani zbylych 90% mazu hluboko v kuzi a tim padem vlastne neresi vubec nic.

Kdyz si zajdes ke kozmeticce, tak taky ucpane pory odstranuje vymacknutim, samozrejme odbornym. Ta moje na to pouziva takovou specialni spachtlicku a na rukou ma rukavice, aby do poru nezanesla infekci.

Ja se s tim nemazlim a docela normalne mackam. Diky bohu se mi uz skoro zadne nedelaji, uhry jsou vysost mladi.

Ketris
Echt Kelišová 9166 příspěvků 09.05.18 16:01

Mne osobne uz nepomaha nic :lol: a to jsem toho vyzkousela

odlaska
Kecalka 278 příspěvků 09.05.18 16:04

Mně pomohla změna kosmetiky - koupit si takovou, která nezpůsobuje tvorbu černých teček.. A s mou citlivou pletí to bylo dost hledání, abych našla takovou, která mi vyhovuje a navíc je nekomedonní.. ;-)

tzipora
Kecalka 483 příspěvků 09.05.18 16:29

Ja jsem mela taky cerne tečky. Vzdy jsem vecer pouzivala Bioderma Atoderm gel. Bylo to malo. Ted kazde rano a vecer pouziji Bione Cosmetics odlicovac a od Weledy tonikum. A cerne tecky uz skoro nemam. Podle me jsem ty tečky mela z nedostatecneho cisteni.

Monulie
Kecalka 139 příspěvků 4 inzeráty 10.05.18 15:06

Ryor maska proti černým tečkám a vysadit veškerý mléčný výrobky. :? Dřív jsem mohla čistit obden, teď stačí jednou za 10 dní. Taky helplo vykašlat se na denní zkoumání pleti ve zvětšovacím zrcátku. :lol:

edit - ještě jsem zapomněla, že každé dva měsíce chodím na ultrazvukovou špachtli. moc doporučuju!

tzipora
Kecalka 483 příspěvků 10.05.18 19:52

@Monulie Nechybi ti mlecne vyrobky? Myslím si, ze je to individuální. Ja jsem nějakou dobu nejedla mlecne vyrobky a plet se mi trochu zhorsila. Nevím. :nevim:

Monulie
Kecalka 139 příspěvků 4 inzeráty 10.05.18 20:55

Zajímavý… :think: u mě to asi bude nějaká horší tolerance obecně, jsem po všem mléčným jak balon (a po lepku a po cukru… :mrgreen: ). Jakmile si něco dám z mlíka (nejhorší je mlíko a jogurt), okamžitě poznávám rozdíl na wc. Takže kravský mlíko jsem nahradila pohankovým, rýžovým nebo ovesným a je to v pohodě. Třeba Lidl dělá moc dobrý v tetrapacku, případně kupuju Zajíce, to rostlinný sušený. Jogurt si občas dám, ale jak píšu, nedělá mi echt dobře. Jen soju se snažim moc nejíst.

Příspěvek upraven 11.05.18 v 12:36

iH_NA
Povídálka 11 příspěvků 10.05.18 20:57

Cerne tecky se „mackat“ muzou. Nesmi se mackat pouze cervene zanetlive pupinky, ty obsahuji bakterie, ktere by se potom rozsirili do okoli. Aby se plet co nejmene podrazdila, tak je ji nutné zmekcit pred mackanim (naparit, nebo zmekcujici gel/peeling) a po vycisteni nanest nejlépe cistici masku. Vetsina kosmetickych znacek (nemyslim ty z drogerie) nejakou cistici masku ma-sezenete u kosmeticky. Dulezita je prevence - spravne a dostatecne kazdy vecer plet odlicit. Nikdy se jich nezbavite uplne, ale pokud spravne plet vecer cistite, tak je staci mackat tak jednou za mesic.

Monulie
Kecalka 139 příspěvků 4 inzeráty 11.05.18 12:45

Nemáte zkušenost s domácí ultrazvukovou špachtlí?

tzipora
Kecalka 483 příspěvků 11.05.18 14:28

@ZdenkaNova Nevíš, jaký čistící přístroj ma tvoje kamarádka? Jinak znam ženu, ktera 30 let chodi každý mesic ke kosmeticce a plet ma ve svych 60 letech krasnou.

bara8905
Nováček 7 příspěvků 15.05.18 11:56

Já mám na to perfektni tip. Je to zelený jil (v prášku) a aktivni úhli. Jednu lžičku jilu a dvě kapsle aktivniho úhli (to dostaneš za malé penize v každé lékarně) michám v misečce s trocha vody až bude to taková hustá hmota. Držim na obličeji cca 15 minut a sprchuju teplou vodou. Učinkuje to neporovnatelně menšim množstvim teček a obecně pokožka je krásně očištěná.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Feťačka Katka se objevila v nové reality show. Její vzhled opět děsí

Nejslavnější pražská narkomanka Kateřina Bradáčová (41), která se proslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama