Reklama

Jak se zbavit dlouho trvající rýmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez.nnkbff
Kecalka 133 příspěvků 13.02.17 20:53
Jak se zbavit dlouho rrýmy?

Milé maminky, potřebuji od vás poradit… Už jsem opravdu zoufalá. Přesně před 19ti dny jsem měla poprvé ucpaný nos, ale stylem, že jsem mohla dýchat jenom pusou.. Říkala jsem si že to přejde a po konzultaci s lékařkou jsem si Šplíchla olynth. Úleva po pěti minutách. Bohužel tak to šlo dalších 14 dní - bez kapek bych nemohla dýchat. S tím jsem šla k obvodní lékaře - půjčila mi domů infračervenou lampu na prohřátí dutin, nahrivam denně 3× 10 minut ale k ničemu. Zkoušela jsem Vincentku ale taky k ničemu. Dokonce i prášky na alergii kdyby náhodou byla rýma alergická ale nic. Dnes je to 19. den rýmy a jsem bezradna, nepomohly ani babske rady typu nohy do teplé lázně, potom mokré ponožky, pytlík suché ponožky a jít spát… Máte s tím některá zkušenost? Jsem zoufalá.. Obávám se že už začínám být závislá na nosních kapkách, abych neměla ucpaný nos, musím do každé dírky 2× denně jednou splichnout jinak můžu dýchat jenom pusou a vůbec necítím třeba chutě jídla… :( 16+2tt

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Terez.nnkbff
Kecalka 133 příspěvků 13.02.17 20:54

*otázka zněla jak se zbavit dlouho trvající rýmy… Omlouvám se, preklik na telefonu :)

Helileli
Závislačka 2759 příspěvků 13.02.17 20:59

Těhotenská „rýma“. V těle se zvýšil objem krve a sliznice jsou více prokrvené a opuchaji. Měla jsem to též na přelomu prvního a druhého trimestru, též jsem měla nosní kapky a odeznělo to nakonec. Doporučuji doma chladno, zvlhčovat vzduch a pod nos si namazat tygři mast.
Ale na noc si klidně stříkni, ať se vyspíš. Já jsem nikdy na kapkách závislost nevytvořila, ani jako těhotná, ani jako nemocná, když jsem měla dlouho rýmu, zánět středního ucha, tak jsem několikrát denně stříkala Sanorín víc jak měsíc a nic.

Verun83
Echt Kelišová 8606 příspěvků 33 inzerátů 13.02.17 21:01

Nos mi uvolnil sterimar. Mela jsem uz zavislost na kapkach, cca po 10 dnech. Strikala jsem skoro furt a pretrpela 2 dny bez kapek. Povolilo to. Na noc jsem kapla jen do jedne dirky, abych mohla aspon trochu dychat.

lufyyynka
Povídálka 11 příspěvků 13.02.17 21:06

Ahoj, skus konvicku na výplach nosu. Používala som v tehotenstve a stále ju používam akonáhle cítim ucpany nos. Na začiatku ti to nos uvoľní na chvíľu, po viacerých pokusoch na dlhšie. Takže to chce vydržať.

Kateřina Hubálková
Kecalka 137 příspěvků 13.02.17 21:08

Taky doporučuji přestat okamžitě používat olynth..postupně snižovat počet střiků za den(nahradit sprejem s mořskou vodou).. jinak chápu to zoufalství, ted jsem si tím prošla taky a opravdu funguje to co jsem napsala výše..žádné babské recepty, pokud je jen opuchlá sliznice stejně nefungují, je to jen závislost na kapkách

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 23 inzerátů 13.02.17 21:34

@Terez.nnkbff Těhotenská rýma jak vyšitá… Měla jsem to v prvním těhotenství, cca od 18. týdne až do porodu jsem strávila na spreji Sinex Vicks, stříkala jsem 2× denně, někdy i častěji. Kdo nezažil, nepochopí, totálně zabetonovaný nos, nemohla jsem ani polknout, protože mi zaléhalo v uších, v práci jsem nebyla schopná mluvit. Všichni hrozili závislostí na spreji, v lékárně mi rvali mořskou vodu, že to jediné se může v těhotenství a obecně dlouhodobě užívat. Nepomáhalo. Pak mého gynekologa zastupovala jiná lékařka a vysvětlila mi to, co už je psáno výše - v těhotenství dochází k obrovskému navýšení krve v těle a jsou prosáklé všechny sliznice, včetně těch nosních. Některé ženy to proto odnesou tím ucpaným nosem. Dokonce mi i posvětila cokoliv silnějšího do nosu než tu mořskou vodu, prý lepší matka, která si uleví kapkami nebo sprejem, než udušená matka. :lol:

Opravdu se nakonec žádná závislost nekonala, ještě na porodním sále jsem si musela do nosu frknout „svou dávku“, abych to udýchala, porodila jsem a jako mávnutím kouzelného proutku ucpaný nos povolil! :pankac: Od té doby mám problémy jen při rýmě, jinak pohoda. :-) Vydrž a nestresuj se řečmi o závislosti. :hug:

Misheli
Kecalka 223 příspěvků 13.02.17 22:15

Zkoušela jsi inhalovat? Já jsem to na konci prvního trimestru zaháněla inhalováním eukalyptového éterického olejíčku před spaním (to jsem neměla ani ponětí o termínu těhotenská rýma :mrgreen: ). Pár kapek do půllitru horké vody, osušku přes hlavu.

Taky se dá jen kapat do aroma lampičky, to pak může pomoci uvolnit dutiny šetrnou cestou v průběhu dne.
Také, jak už bylo řečeno, pomáhá něco namazat pod nos, a na spánky a čelo. Já používám tymiánový krém zn. Just (ten se snese i když se mázne do nosních dírek, dělají ho i jiné značky) tymián má také antibakteriální účinky, prohřeje lokálně inkriminované místo.
Just vyrábí i tzv. Eucasol tj. eukalyptová esence ve spreji. Je to teď už nedílnou součástí mé lékárničky. Zejména na zimu. Ještě to kombinuji s Vincentkou, ale ta už ti nemůže stačit, když máš v nose beton, to spíše do začátku.

Tak takto jsem bojovala s rýmou já, také jsem nejprve použila olynth, ale to jsem nedala, strašně brutálně mě to pálilo v nose hned při prvním vstřiku, to bylo psycho 8o

Terez.nnkbff
Kecalka 133 příspěvků 14.02.17 05:48

Holky moc vám děkuji, holt budu zkoušet, zkoušet a zkoušet a když tak zase navštívím doktora… Děkuju vám! :srdce:

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 14.02.17 07:42

Varianta 1 ) máš rýmu v dutínách. navštiv ORL. projevuje se to bolestmi hlavy, a celkovými příznaky „nemoci“ - unavená, nechuť k jídlu,…

varianta 2) jak psali holky - máš jen ucpaný nos. pozná se to tak, že máš ucpaný nos a nic ti jinak neni. vlastně ani tu rýmu nemáš. a rady viz výše - asi už máš návyk na olynth. kdybys byla v 8 měsíci, poradím ti, ať se na to vykašleš. takhle je asi lepší se zbyvit návyku. tedy stříkni ať se ti uleví a až zase budeš mít nos ucpaný tak vydrž třeba hodinu a prodlužuj intervaly. mezi tím sříkej vincentku, zapal si aroma s eukalypem. a vydrř. za chvíli to přejde.

Zuzek89
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 03.03.18 17:30

@Leli83 Tvuj prispevek je uplne stejny jako muj pripad. Akorat s tim rozdilem, ze ja jsem ted 26.tyden a ucpanym nosem trpim pres dva mesice. Stridam denne vincentku, morskou vodu, afrin, nasivin, otrivin, homeopatika, detsky olynt, konvickuji, ale vse je tak chvilku. Takze zvitezi afrin po kterym pak strasne prskam a pak mam nos plny cire rymy. Jsem kolikrat tak bezradna, ze me nos uvolni az plac. Takze pevne doufam, ze to opravdu po porodu zmizi. Ted jsem zustala zase na par dni doma, abych jsem se uklidnila. Ale vypada to, ze tech 5 tydnu do materske uz asi nedam. V praci se mi to vic zhorsuje a navic tam nemuzu poradne vetrat a nebo si odpocinout ???? Ted jsem zkousela mokre ponozky, ale bez reakce… S takouvou si kolikrat rikam, ze druhe si opravdu rozmyslim ????

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 23 inzerátů 03.03.18 22:08

@Zuzek89 Držím pěsti, ať to do porodu nějak „doklepeš“. ;-) Zkus ten Synex Vicks, prý je to sice docela sajrajt, ale zabere i na několik hodin. Já na něm byla schopná po jednom večerním stříknutí přežít noc. V práci jsem taky trpěla, bylo mi trapně i hlásit se do telefonu, protože tím jak z nosu nešel vzduch, tak jsem příšerně huhňala, hlavně hláska „m“ byla výživná. Každopádně tě můžu uklidnit, že u druhého těhotenství jsem tyhle problémy vůbec neměla. Zase se dostavily jiné (hematom a polyp v děloze, těhotenská cukrovka). :roll: Drž se!

Zuzek89
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 04.03.18 08:07

Leli83 Dekuji za podporu. SYNEX urcite vyzkousim. Hned zitra si ho jdu koupit a dneska to jeste doklepu a afrinem. Uvidim jak to pujde zitra v praci. Pracuji jako dispecerka, takze i tak je to zahil a jeste s tim huhlanim. Navic me uz vsem nebavi vysvetlovat, mze nejsem nemocna, ze to je proste tehu ryma/alergie… Ale jestli u druheho jsi to mela ok, tak to me tesi. Chteli bychom jeste toho bratricka, aby mela segra ochrance ;)
Vzdycky jsem si rikala, ze nektere tehu jsou jak vysinute, furt si stezuji a delaji z toho nemoc, ale samo me to dobehlo. Nevolnosti a unavu jsem brala sportovne. Ale tuhle rymu, nerymu uz jsem nekolikrat obrecela. Ale aspon to ma sve pozitiva. Neskutecne se tesim na den D, kdyz bude pidiclovicek mezi nami a maminka konevne odlozi kapesniky a spreje do nosu. :dance:

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 04.03.18 16:10

Holky věřte nebo ne, ale nejlepší je v tomto případě Kajenský pepř, ten se jednoduše šnupne.
Nic lepšího neznám

Zuzek89
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 04.03.18 18:31

Tak do tohoo bych nesla. Uz ted me pali v nose pri kazdem striknuti vysvobuzujici latky. :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama